- Ana Sayfa
- Bilgisayar ve Tablet
- 3D Yazıcılar
- 3D Yazıcı Karşılaştırma
3D Yazıcı Karşılaştırma
Creality CR-M4 vs Creality Ender 3 S1
Creality CR-M4 genel puanda önde (94/100).
- Baskı Hacmi: Creality CR-M4 (100)
- Filament Ve Ekstrüder: Creality CR-M4 (100)
- Tabla Özellikleri: Creality Ender 3 S1 (100)
- Teknik Özellikler: Creality Ender 3 S1 (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Baskı Hacmi 3 özellik |
||
| Filament Ve Ekstrüder 3 özellik |
||
| Tabla Özellikleri 3 özellik |
||
| Teknik Özellikler Yazma Hızı |
||
| Özellikler | ||
| Kasa Yapısı | Açık | Açık |
| Baskı Derinliği | 450 mm | 220 mm |
| Baskı Genişliği | 450 mm | 220 mm |
| Baskı Yüksekliği | 470 mm | 270 mm |
| Cihaz Derinliği | 865 mm | 453 mm |
| Cihaz Genişliği | 655 mm | 587 mm |
| Cihaz Yüksekliği | 700 mm | 622 mm |
| Nozul Çapı | 0,4 mm | 0,4 mm |
| Filament Tipi | PLA, ABS, PETG, TPU / TPE / TPB / Esnek, PA (Naylon), Ahşap Katkılı | PLA, ABS, PETG, TPU / TPE / TPB / Esnek |
| Nozul Sayısı | 1 adet | 1 adet |
| Azami Nozul Sıcaklığı | 300 °C | 260 °C |
| Filament Çapı | 1,75 mm | 1,75 mm |
| Azami Tabla Sıcaklığı | 100 °C | 110 °C |
| Dokunmatik Ekran | Var | Yok |
| Bağlantı Tipi | USB, Wi-Fi, Ethernet, USB-C | SD, Micro SD, USB |
| Otomatik Kalibrasyon | Var | Var |
| Yazma Hızı | 120 mm/s | 150 mm/s |
| Ağırlık | 22,4 kg | 9,1 kg |
| Isıtmalı Tabla | Var | Var |
| Yazılım | Creality 3D | Creality Slicer | Cura | Creality 3D | Cura | Repetier-Host | Simplify 3D |
| Reçine Desteği | Yok | Yok |
| Filament Giriş Sayısı | 1 adet | 1 adet |
| Dosya Uzantısı | STL, AMF, OBJ | STL, AMF, OBJ |
| Baskı Teknolojisi | FFF / FDM (Filament) | FFF / FDM (Filament) |
| Tabla Tipi | Hareketli | Hareketli |
| Türkçe Arayüz | — | Yok |
| Tabla Malzemesi | — | Alüminyum |
| Baskı Hassasiyeti | 0,1 mm | 0,4 mm |
| Güç Kesintisi Kurtarma | Var | — |
| X-Y Eksen Yapısı | Raylı | — |
| Azami Gürültü Seviyesi | — | 32 dB |
Neden Creality CR-M4 daha iyi?
- Daha yüksek baskı derinliği450 mm vs 220 mm
- Daha yüksek baskı genişliği450 mm vs 220 mm
- Daha yüksek baskı yüksekliği470 mm vs 270 mm
- Daha yüksek azami nozul sıcaklığı300 °C vs 260 °C
- Dokunmatik Ekran varVar vs Yok
- Güç Kesintisi Kurtarma varVar vs Yok
- Creality Ender 3 S1 2 özellikte önde: daha yüksek azami tabla sıcaklığı ve daha yüksek yazma hızı
Neden Creality Ender 3 S1 daha iyi?
- Daha yüksek azami tabla sıcaklığı110 °C vs 100 °C
- Daha yüksek yazma hızı150 mm/s vs 120 mm/s
- Creality CR-M4 6 özellikte önde: daha yüksek baskı derinliği, daha yüksek baskı genişliği, daha yüksek baskı yüksekliği ve 3 özellik daha
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
3D Yazıcı Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
Creality CR-M4 ile Creality Ender 3 S1 arasındaki farklar neler?
Karşılaştırma tablosunda yalnızca farkları göstererek 3d yazıcılar arasındaki farkları satır satır görebilirsiniz.



