- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
Casper VIA A40 vs Poco C65
Casper VIA A40 vs Poco C65
Poco C65 genel puanda önde (90/100).
- Ekran: Casper VIA A40 (100)
- Kamera: Casper VIA A40 (100)
- Tasarım: Poco C65 (100)
- Sağlık: Poco C65 (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 3 özellik |
||
| Kamera 2 özellik |
||
| Tasarım 2 özellik |
||
| Sağlık 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 6,78 inç | 6,74 inç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2460 (FHD+) Piksel (97) | 720x1600 (HD+) Piksel (346) |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz | 90 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 84,26 % | 83,01 % |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Helio G99 (MT6789) | MediaTek Helio G85 (MT6769V/CZ) |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| RAM | 8 GB | 8 GB |
| Dahili Depolama | 256 GB | 256 GB |
| İşletim Sistemi | Android 13 (T) | Android 13 (T) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 64 MP | 50 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 13 MP | 8 MP |
| Batarya Kapasitesi | 5.000 mAh | 5.000 mAh |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Yok | Var |
| Boy | 168,5 mm | 168 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 1,031 W/kg | 0,993 W/kg |
| SAR Değeri (Vücut) | 1,985 W/kg | 0,998 W/kg |
| Çıkış Yılı | 2.023 | 2.023 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 108.76 cm² | 108.78 cm² |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 16 Milyon |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Ekran İçinde Ön Kamera, 500 cd/m² (nit) Parlaklık | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch), DC Dimming, 180 Hz Dokunma Tepki Hızı, 450 cd/m² (nit) Parlaklık, 600 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM), 1500:1 Kontrast Oranı |
| Piksel Yoğunluğu | 396 PPI | 260 PPI |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20.5:9 | 20:9 |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ | HD+ |
| Ekran Dayanıklılığı | — | Corning Gorilla Glass 3 |
| Kamera | ||
| Flaş | LED | LED |
| Video FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama, Dahili QR Kod Okuyucu, Samsung S5KGW3 Sensör | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Otomatik Odaklama, Sesli komut, Dahili QR Kod Okuyucu, Makro (Macro) Çekim (4 cm), Seri Çekim (Burst) Modu, Zamanlayıcı, 5 Elementli Lens |
| İkinci Arka Kamera | Var | Var |
| Diyafram Açıklığı | F2.0 | F1.8 |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Üçüncü Arka Kamera | Var | Var |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, Yapay Zeka (AI) İyileştirme | Portre Modu, HDR, Sanal Flaş, Gesture Shot, Time-lapse (Hyperlapse), Zamanlayıcı (self-timer) |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) | Time-lapse (Hyperlapse) |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1080p (Full HD) |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Makro (Macro) Çekim | Makro (Macro) Çekim, 3 Elementli Lens |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 | F2.0 |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok | Yok |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1080p (Full HD) |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh) | — |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | 2 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | 0.08 MP |
| Ön Kamera Sensör Boyutu | — | 1/4 İnç |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | — | F2.4 |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | — | F3.0 |
| Batarya | ||
| Şarj | USB Type-C | USB Type-C |
| Video Oynatma | 8 Saat | 23 Saat |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Müzik Oynatma | 19 Saat | 114 Saat |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Video Oynatma Notu | Çevrimiçi | Çevrimiçi |
| Müzik Oynatma Notu | Çevrimiçi | — |
| Bekleme Süresi (4G) | 408 Saat | 600 Saat |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (20W) | USB PD (Power Delivery), Hızlı Şarj (18W) |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 20 W | 18 W |
| Konuşma Süresi (4G) | — | 31 Saat |
| Tasarım | ||
| En | 76.6 mm | 78 mm |
| Ağırlık | 198 Gram | 192 Gram |
| Kalınlık | 8.3 mm | 8.09 mm |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Gümüş, Turkuaz | Siyah, Mavi, Mor |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | — | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | — | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Çoklu Ortam | ||
| Radyo | Var | Var |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm | 3.5 mm |
| Hoparlör Özellikleri | Mono | Mono |
| Özellikler | ||
| Kutu İçeriği | Ekran Koruma Filmi, SIM Çıkartma İğnesi, Şeffaf Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (20W), USB Kablosu (Type-C'den Type-C'ye) | SIM Çıkartma İğnesi, USB Güç Adaptörü (10W), USB Kablosu |
| Toza Dayanıklılık | Yok | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Karanlık Mod (Dark Mode), Sanal RAM Artırma (8GB), Yüz Tanımlama | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Karanlık Mod (Dark Mode), Sanal RAM Artırma (6GB), Yüz Tanımlama |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok | Yok |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Yan Tarafta | Yan Tarafta |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| Sensörler | — | İvmeölçer, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Sanal Yakınlık Sensörü |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | — | IPX2 |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | — | IP5X |
| Temel Donanım | ||
| CPU Frekansı | 2.2 GHz | 2.0 GHz |
| AnTuTu Puanı (v9) | 347.600 Puan | — |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| AnTuTu Puanı (v10) | 412.600 Puan | 276.600 Puan |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 2.2 GHz ARM Cortex-A76 | 2x 2.0 GHz ARM Cortex-A75 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 6x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 | 6x 1.8 GHz ARM Cortex-A55 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 6 nm | 12 nm |
| Hafıza Kartı Desteği | Var | Var |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 1.730 Puan | 1.265 Puan |
| Geekbench 6 (Multi-core) | 2.040 Puan | 1.225 Puan |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G57 MC2 | Mali-G52 MC2 |
| Geekbench 5 (Single-core) | 540 Puan | 365 Puan |
| Geekbench 6 (Single-core) | 735 Puan | 430 Puan |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 1 TB | 1 TB |
| RAM Tipi | — | LPDDR4X |
| GPU Frekansı | — | 1000 MHz |
| Dahili Depolama Biçimi | — | eMMC 5.1 |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | — | 128/256GB Depolama seçeneği var |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | — | 6/8GB RAM seçeneği var |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | Casper VIA A | Poco C |
| Alt Seri | Casper VIA A | — |
| Duyurulma Tarihi | 2023, Aralık | 2023, Kasım |
| Kullanım Kılavuzu | Casper VIA A40 Kullanım Kılavuzu | Poco C65 Kullanım Kılavuzu |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 2G Frekansları | — | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G Frekansları | — | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700 (band 4) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G Frekansları | — | 700 (band 28) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700 (band 66) MHz, 1700/2100 (band 4) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| 4G Özellikleri | — | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| USB Özellikleri | — | USB On-the-go (OTG) |
| Çift Hat Özelliği | — | 3 Slot (SIM1+SIM2+MicroSD) |
| İşletim Sistemi | ||
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 14 (U) | — |
| Kullanıcı Arayüzü | — | MI UI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | — | MIUI 14 |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Var | Var |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), Wi-Fi Hotspot | Dual-Band (5GHz), Wi-Fi Display, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 | 5.3 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS, Galileo |
| Bluetooth Özellikleri | — | AAC, SBC |
Neden Casper VIA A40 daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6.78 inç vs 6.74 inç
- Daha yüksek ekran yenileme hızı120 Hz vs 90 Hz
- Daha yüksek ekran / gövde oranı84.26 % vs 83.01 %
- Daha yüksek arka kamera çözünürlüğü64 MP vs 50 MP
- Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü13 MP vs 8 MP
- Poco C65 3 özellikte önde: Suya Dayanıklılık var, daha düşük sar değeri (baş) ve daha düşük sar değeri (vücut)
Neden Poco C65 daha iyi?
- Suya Dayanıklılık varVar vs Yok
- Daha düşük sar değeri (baş)0.993 W/kg vs 1.031 W/kg
- Daha düşük sar değeri (vücut)0.998 W/kg vs 1.985 W/kg
- Casper VIA A40 5 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran yenileme hızı, daha yüksek ekran / gövde oranı ve 2 özellik daha
ÖNERİLER



