- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
Casper VIA F2 vs Huawei Mate 9
Casper VIA F2 vs Huawei Mate 9
Casper VIA F2 genel puanda önde (83/100).
- Kamera: Casper VIA F2 (100)
- Batarya: Huawei Mate 9 (100)
- Sağlık: Casper VIA F2 (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Kamera 2 özellik |
||
| Batarya 2 özellik |
||
| Sağlık 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 6 inç | 5,9 inç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 720x1440 (HD+) Piksel (105) | 1080x1920 (FHD) Piksel (490) |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz | 60 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 75,6 % | 77,52 % |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Helio P25 (MT6757CD) | HiSilicon Kirin 960 |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| RAM | 4 GB | 4 GB |
| Dahili Depolama | 64 GB | 64 GB |
| İşletim Sistemi | Android 7.0 (Nougat) | Android 7.0 (Nougat) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 13 MP | 12 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 20 MP | 8 MP |
| Batarya Kapasitesi | 4.000 mAh | 4.000 mAh |
| Hızlı Şarj | Yok | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF), Mikro-SIM (3FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Boy | 160 mm | 156,9 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 0,744 W/kg | 1,64 W/kg |
| SAR Değeri (Vücut) | 0,878 W/kg | 1,36 W/kg |
| Çıkış Yılı | 2.017 | 2.016 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 92.9 cm² | 95.96 cm² |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 16 Milyon |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam, Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Eğimli Ekran (2.5D), 500 cd/m² (nit) Parlaklık | Çizilmeye Dirençli Cam, Multi Touch, Eldiven Uyumu (GloveTouch), Eğimli Ekran (2.5D), 96% NTSC, 1500:1 Kontrast Oranı |
| Piksel Yoğunluğu | 268 PPI | 373 PPI |
| Ekran Dayanıklılığı | Corning Gorilla Glass 3 | Corning Gorilla Glass 3 |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 18:9 | 16:9 |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | HD+ | FHD |
| Kamera | ||
| Flaş | LED | 2 LED, Çift Tonlu |
| Video FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| İkinci Ön Kamera | Var | — |
| Kamera Özellikleri | Panorama, Otomatik Odaklama, Dahili QR Kod Okuyucu, 5 Elementli Lens | Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Leica Optik, Hibrit Otomatik Odaklama (Hybrid Autofocus), HDR, Odak Takibi, Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü, Lazer Otomatik Odaklama (Laser Auto Focus-LDAF), Panorama, RAW Kayıt Yapabilme, Otomatik Odaklama, Sesli komut, Contrast Detection Auto-Focus (CDAF), Dahili QR Kod Okuyucu, Depth Focus, Seri Çekim (Burst) Modu, Zamanlayıcı |
| İkinci Arka Kamera | Var | Var |
| Diyafram Açıklığı | F2.0 | F2.2 |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, Yüz Algılama | Otomatik Odaklama, Gesture Shot, Yüz Algılama |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS), Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) | Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 2160p (Ultra HD) 4K |
| İkinci Ön Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (120°) | — |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh) | Monochrome Sensör |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok | Var |
| İkinci Ön Kamera Çözünürlüğü | 8 MP | — |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 5 MP | 20 MP |
| DxOMark Eski (v1) | — | 85 Puan |
| Ön Kamera FPS Değeri | — | 30 fps |
| Video Kayıt Seçenekleri | — | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps, 1080p @ 60fps, 2160p @ 30fps |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | — | F2.2 |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | — | 720p @ 120fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | — | F1.9 |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | — | 1080p (Full HD) |
| Batarya | ||
| Şarj | Micro-USB | USB Type-C |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Batarya Teknolojisi | Li-ion Polymer (Li-Po) | Li-ion Polymer (Li-Po) |
| Batarya Özellikleri | 5V/2A Şarj Desteği | 30 Dakikada %58 Dolum |
| Video Oynatma | — | 20 Saat |
| Müzik Oynatma | — | 105 Saat |
| Konuşma Süresi (3G) | — | 30 Saat |
| Hızlı Şarj Özellikleri | — | Huawei SuperCharge (22.5W) |
| İnternet Kullanımı (4G) | — | 20 Saat |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | — | 22.5 W |
| Tasarım | ||
| En | 76.8 mm | 78.9 mm |
| Ağırlık | 185 Gram | 190 Gram |
| Kalınlık | 8.2 mm | 7.9 mm |
| Renk Seçenekleri | Altın | Altın, Gümüş, Gri, Kahverengi |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Metal | Alüminyum |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Metal | Alüminyum |
| Çoklu Ortam | ||
| Radyo | Yok | — |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm | 3.5 mm |
| Radyo Notu | — | Türkiye sürümünde FM radyo yok |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Hall Sensörü, Barometre |
| Kutu İçeriği | Ekran Koruma Filmi, Kulaklık için Yedek Silikon, Mikrofonlu Kulaklık (Kulakiçi), OTG Kablosu, SIM Çıkartma İğnesi, Şeffaf Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (2A), USB Kablosu, USB OTG Adaptörü | Mikrofonlu Kulaklık (Kulakiçi), SIM Çıkartma İğnesi, Şeffaf Arka Kapak Kılıfı, Type-C - Micro-USB Dönüştürücü, USB Güç Adaptörü (Hızlı Şarj), USB Kablosu |
| Toza Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Servis ve Uygulamalar | Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, MaxxAudio Ses Geliştirme | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Gelişmiş Ses Kaydedici, Sesle Komut (Yanıt/Red), Tek Elde Kullanım Modu, Yüksek Kaliteli (Hi-Fi) Ses, 4 Mikrofon |
| Bildirim Işığı (LED) | Var | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka Kapakta | Arka Kapakta |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| Temel Donanım | ||
| CPU Frekansı | 2.5 GHz | 2.4 GHz |
| GPU Frekansı | 1000 MHz | 900 MHz |
| AnTuTu Puanı (v6) | 65.200 Puan | 138.500 Puan |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.5 GHz ARM Cortex-A53 | 4x 2.4 GHz ARM Cortex-A73 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 1.6 Ghz ARM Cortex-A53 | 4x 1.8 Ghz ARM Cortex-A53 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 16 nm | 16 nm |
| Hafıza Kartı Desteği | Var | Var |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-T880 MP2 | Mali-G71 MP8 |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 256 GB | 256 GB |
| RAM Tipi | — | LPDDR4 |
| RAM Kanalları | — | Çift Kanal |
| 2. Yardımcı İşlemci | — | i6 Sensör İşlemcisi |
| Dahili Depolama Biçimi | — | UFS 2.1 |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | Casper VIA F | Huawei Mate |
| Alt Seri | Casper VIA F2 | Huawei Mate 9 |
| Duyurulma Tarihi | 2017, Aralık | 2016, Kasım |
| Kullanım Kılavuzu | Casper VIA F2 Kullanım Kılavuzu | Huawei Mate 9 Kullanım Kılavuzu |
| Çıkış Tarihi | — | 2016, Aralık |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4G İndirme | 300 Mbps | 600 Mbps |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 4G Teknolojisi | LTE (Cat.6) | LTE (Cat.12) |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G Frekansları | 2100 (band 1) MHz | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G Frekansları | 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700/2100 (band 4) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz | 700 (band 12) MHz, 700 (band 17) MHz, 700 (band 28) MHz, 700 (band 29) MHz, 800 (band 18) MHz, 800 (band 19) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 26) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700/2100 (band 4) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1800 (band 9) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği | — |
| 4G Karşıya Yükleme | 50 Mbps | 100 Mbps |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) | USB On-the-go (OTG) |
| USB Bağlantı Tipi | Micro-USB | USB Type-C |
| Çift Hat Özelliği | 2. SIM Hafıza Kartı Yuvasında | Dual Standby, 2. SIM Hafıza Kartı Yuvasında |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Yok | Var |
| Kızılötesi | Yok | Var |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 4 (802.11 b/g/n) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi Hotspot | Dual-Band (5GHz), DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot, MiraCast |
| Bluetooth Versiyonu | 4.2 | 4.2 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS, Galileo |
| Bluetooth Özellikleri | — | BLE |
| İşletim Sistemi | ||
| Kullanıcı Arayüzü | — | EMUI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | — | EMUI 5.0 |
| Yükseltilebilir Versiyon | — | Android 8.0 (Oreo) |
| Planlanan Yükseltilebilir Versiyon | — | Android 9.0 (Pie) |
Neden Casper VIA F2 daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6 inç vs 5.9 inç
- Daha yüksek arka kamera çözünürlüğü13 MP vs 12 MP
- Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü20 MP vs 8 MP
- Daha düşük sar değeri (baş)0.744 W/kg vs 1.64 W/kg
- Daha düşük sar değeri (vücut)0.878 W/kg vs 1.36 W/kg
- Daha yüksek çıkış yılı2017 vs 2016
- Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor
- Güncel fiyat bilgisi bulunmuyor
- Huawei Mate 9 2 özellikte önde: daha yüksek ekran / gövde oranı ve Hızlı Şarj var
Neden Huawei Mate 9 daha iyi?
- Daha yüksek ekran / gövde oranı77.52 % vs 75.6 %
- Hızlı Şarj varVar vs Yok
- Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor
- Güncel fiyat bilgisi bulunmuyor
- Casper VIA F2 6 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek arka kamera çözünürlüğü, daha yüksek ön kamera çözünürlüğü ve 3 özellik daha
ÖNERİLER



