- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
Casper VIA P3 vs Huawei Y6 2019
Casper VIA P3 vs Huawei Y6 2019
Casper VIA P3 genel puanda önde (81/100).
- Ekran: Huawei Y6 2019 (100)
- Performans: Casper VIA P3 (100)
- Tasarım: Casper VIA P3 (50)
- Sağlık: Huawei Y6 2019 (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 3 özellik |
||
| Performans 3 özellik |
||
| Tasarım 2 özellik |
||
| Sağlık 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 5,86 inç | 6,09 inç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 720x1520 (HD+) Piksel (81) | 720x1560 (HD+) Piksel (60) |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz | 60 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 78,79 % | 78,82 % |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Helio P60 | MediaTek Helio A22 (MT6761) |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 4 |
| RAM | 3 GB | 2 GB |
| Dahili Depolama | 32 GB | 32 GB |
| İşletim Sistemi | Android 9.0 (Pie) | Android 9.0 (Pie) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 13 MP | 13 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 8 MP | 8 MP |
| Batarya Kapasitesi | 3.000 mAh | 3.020 mAh |
| Hızlı Şarj | Yok | Yok |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Yok |
| Suya Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Boy | 149,5 mm | 156,28 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 0,369 W/kg | 0,33 W/kg |
| SAR Değeri (Vücut) | 1,776 W/kg | 1,05 W/kg |
| Çıkış Yılı | 2.019 | 2.019 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 84.81 cm² | 90.54 cm² |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 16 Milyon |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Çentikli (Notch), Eğimli Ekran (2.5D), 400 cd/m² (nit) Parlaklık | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch) |
| Piksel Yoğunluğu | 288 PPI | 282 PPI |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19:9 | 19.5:9 |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | HD+ | HD+ |
| Kamera | ||
| Flaş | LED | LED |
| Video FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Otomatik Odaklama, Dahili QR Kod Okuyucu, 1.12μm Piksel | HDR, Panorama, Otomatik Odaklama, Sesli komut, Zamanlayıcı |
| İkinci Arka Kamera | Var | — |
| Diyafram Açıklığı | F2.0 | F1.8 |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Ön Kamera Özellikleri | Sanal Flaş, 1.12μm Piksel | — |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | — |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.4 | — |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1080p (Full HD) |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh), 1.12μm Piksel | — |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.2 | F2.0 |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok | Yok |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 720p (HD) | 1080p (Full HD) |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 5 MP | — |
| Batarya | ||
| Şarj | USB Type-C | Micro-USB |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Batarya Teknolojisi | Li-ion Polymer (Li-Po) | — |
| Batarya Özellikleri | 5V/2A Şarj Desteği | — |
| Konuşma Süresi (3G) | 22 Saat | — |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 100 Dakika | — |
| Tasarım | ||
| En | 72 mm | 73.5 mm |
| Ağırlık | 163 Gram | 150 Gram |
| Kalınlık | 8.1 mm | 8 mm |
| Renk Seçenekleri | Siyah | Siyah, Mavi, Kahverengi |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Plastik (Cam Görünümlü) | — |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Polikarbonat | — |
| Çoklu Ortam | ||
| Radyo | Var | Var |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm | 3.5 mm |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Ortam Işığı Sensörü | İvmeölçer, Yakınlık Sensörü, Ortam Işığı Sensörü |
| Kutu İçeriği | Ekran Koruma Filmi, Mikrofonlu Kulaklık (Kulakiçi), Silikon Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (2A), USB Kablosu | SIM Çıkartma İğnesi, USB Güç Adaptörü (5W), USB Kablosu |
| Toza Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka Kapakta | — |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| Servis ve Uygulamalar | — | Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Huawei Histen Ses Geliştirme, Kolay Arayüz (Easy Mode), Yüz Tanımlama |
| Temel Donanım | ||
| RAM Tipi | LPDDR4 | — |
| CPU Frekansı | 2.0 GHz | 2.0 GHz |
| GPU Frekansı | 800 MHz | — |
| AnTuTu Puanı (v7) | 135.000 Puan | 65.800 Puan |
| AnTuTu Puanı (v8) | 164.900 Puan | — |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A73 | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A53 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A53 | — |
| CPU Üretim Teknolojisi | 12 nm | 12 nm |
| Hafıza Kartı Desteği | Var | Var |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 1.410 Puan | — |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G72 MP3 | PowerVR GE8320 |
| Geekbench 5 (Single-core) | 280 Puan | — |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 256 GB | 512 GB |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | Casper VIA P | Huawei Y |
| Alt Seri | Casper VIA P | Huawei Y6 |
| Duyurulma Tarihi | 2019, Aralık | 2019, Mart |
| Kullanım Kılavuzu | — | Huawei Y6 2019 Kullanım Kılavuzu |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4G İndirme | 150 Mbps | 150 Mbps |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 4G Teknolojisi | LTE (Cat.4) | LTE (Cat.4) |
| 4G Özellikleri | ViLTE (Video over LTE) Desteği, VoLTE (Voice over LTE) Desteği | — |
| 4G Karşıya Yükleme | 50 Mbps | 50 Mbps |
| 2G Frekansları | — | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G Frekansları | — | 900 (band 8) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G Frekansları | — | 800 (band 20) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | Micro-USB |
| Çift Hat Özelliği | 2. SIM Hafıza Kartı Yuvasında | — |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Yok | Yok |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 4 (802.11 b/g/n) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), VoWiFi (Wi-Fi Araması), Wi-Fi Hotspot | Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 4.2 | 4.2 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS |
| İşletim Sistemi | ||
| Kullanıcı Arayüzü | — | EMUI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | — | EMUI 9.0 |
Neden Casper VIA P3 daha iyi?
- Daha yüksek cpu çekirdek sayısı8 vs 4
- Daha yüksek ram3 GB vs 2 GB
- Parmak İzi Okuyucu varVar vs Yok
- Huawei Y6 2019 5 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran / gövde oranı, daha yüksek batarya kapasitesi ve 2 özellik daha
Neden Huawei Y6 2019 daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6.09 inç vs 5.86 inç
- Daha yüksek ekran / gövde oranı78.82 % vs 78.79 %
- Daha yüksek batarya kapasitesi3020 mAh vs 3000 mAh
- Daha düşük sar değeri (baş)0.33 W/kg vs 0.369 W/kg
- Daha düşük sar değeri (vücut)1.05 W/kg vs 1.776 W/kg
- Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor
- Casper VIA P3 3 özellikte önde: daha yüksek cpu çekirdek sayısı, daha yüksek ram ve Parmak İzi Okuyucu var
ÖNERİLER



