- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
Casper VIA S vs Oppo A5 2020
Casper VIA S vs Oppo A5 2020
Casper VIA S genel puanda önde (83/100).
- Ekran: Oppo A5 2020 (100)
- Kamera: Casper VIA S (100)
- Batarya: Oppo A5 2020 (50)
- Sağlık: Casper VIA S (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 3 özellik |
||
| Kamera 2 özellik |
||
| Batarya 2 özellik |
||
| Sağlık 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 6,22 inç | 6,5 inç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 720x1520 (HD+) Piksel (81) | 720x1600 (HD+) Piksel (346) |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz | 60 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 80,71 % | 81,75 % |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Helio P22 (MT6762) | Qualcomm Snapdragon 665 (SM6125) |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| RAM | 3 GB | 3 GB |
| Dahili Depolama | 64 GB | 64 GB |
| İşletim Sistemi | Android 9.0 (Pie) | Android 9.0 (Pie) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 13 MP | 12 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 13 MP | 8 MP |
| Batarya Kapasitesi | 3.500 mAh | 5.000 mAh |
| Hızlı Şarj | Yok | Yok |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Tek Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Boy | 157 mm | 163,6 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 0,252 W/kg | 1,496 W/kg |
| SAR Değeri (Vücut) | 0,94 W/kg | 1,295 W/kg |
| Çıkış Yılı | 2.019 | 2.019 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 95.67 cm² | 101.11 cm² |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 16 Milyon |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch), Eğimli Ekran (2.5D), 450 cd/m² (nit) Parlaklık | Çizilmeye Dirençli Cam, Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, In-Cell Touch Ekran Teknolojisi, Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch), 480 cd/m² (nit) Parlaklık, 1500:1 Kontrast Oranı |
| Piksel Yoğunluğu | 270 PPI | 270 PPI |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19:9 | 20:9 |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | HD+ | HD+ |
| Ekran Dayanıklılığı | — | Corning Gorilla Glass 3 |
| Kamera | ||
| Flaş | LED | LED |
| Video FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), HDR, Panorama, Otomatik Odaklama, 1.12μm Piksel | Portre Modu (Bokeh), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama, Zamanlayıcı, 1.25µm Piksel |
| İkinci Arka Kamera | Var | Var |
| Diyafram Açıklığı | F2.0 | F1.8 |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, Sanal Flaş, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Portre Modu, Yapay Zeka (AI) İyileştirme, 1.12μm Piksel |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.4 | F2.25 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 2160p (Ultra HD) 4K |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh), 1.12μm Piksel | Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (119°), 1.12μm Piksel |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 | F2.0 |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok | Yok |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1080p (Full HD) |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | 8 MP |
| Kamera Sensör Boyutu | — | 1/2.8 İnç |
| Üçüncü Arka Kamera | — | Var |
| Dördüncü Arka Kamera | — | Var |
| Video Kayıt Seçenekleri | — | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps, 2160p @ 30fps |
| Video Kayıt Özellikleri | — | Dijital görüntü sabitleyici (EIS), Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Ön Kamera Sensör Boyutu | — | 1/4 İnç |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | — | F2.4 |
| Dördüncü Arka Kamera Diyafram | — | F2.4 |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | — | Derinlik Algısı (Bokeh), 1.75μm Piksel |
| Dördüncü Arka Kamera Özellikleri | — | 1.75 µm Piksel |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | — | 2 MP |
| Dördüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | — | 2 MP |
| Batarya | ||
| Şarj | Micro-USB | USB Type-C |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Batarya Teknolojisi | Li-ion Polymer (Li-Po) | — |
| Konuşma Süresi (3G) | 22 Saat | — |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 150 Dakika | — |
| Tasarım | ||
| En | 75.5 mm | 75.6 mm |
| Ağırlık | 165 Gram | 195 Gram |
| Kalınlık | 8.1 mm | 9.1 mm |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Beyaz, Mavi | Siyah, Beyaz |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Plastik (Cam Görünümlü) | — |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Polikarbonat | — |
| Çoklu Ortam | ||
| Radyo | Var | Var |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm | 3.5 mm |
| Hoparlör Özellikleri | — | Stereo, Çift Hoparlör |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer, Yakınlık Sensörü, Ortam Işığı Sensörü | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü |
| Kutu İçeriği | Ekran Koruma Filmi, Mikrofonlu Kulaklık (Kulakiçi), SIM Çıkartma İğnesi, Silikon Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (2A), USB Kablosu | — |
| Toza Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Servis ve Uygulamalar | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Yüz Tanımlama | Dolby Atmos, Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Hi-Res Audio Sertifikası, USB OTG ile Başka cihazları Şarj Edebilme, Yüz Tanımlama |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka Kapakta | Arka Kapakta |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| Bildirim Işığı (LED) | — | Yok |
| Temel Donanım | ||
| CPU Frekansı | 2.0 GHz | 2.0 GHz |
| GPU Frekansı | 650 MHz | — |
| AnTuTu Puanı (v7) | 76.400 Puan | 135.600 Puan |
| AnTuTu Puanı (v8) | 89.900 Puan | 160.100 Puan |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A53 | 4x 2.0 GHz Kryo 260 (Gold) |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 1.5 GHz ARM Cortex-A53 | 4x 1.8 GHz Kryo 260 (Silver) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 12 nm | 11 nm |
| Hafıza Kartı Desteği | Var | Var |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 860 Puan | 1.395 Puan |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | PowerVR GE8320 | Adreno 610 |
| Geekbench 5 (Single-core) | 150 Puan | 315 Puan |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 64/128GB Depolama seçeneği var | 64/128GB Depolama seçeneği var |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 256 GB | 256 GB |
| RAM Tipi | — | LPDDR4X |
| AnTuTu Puanı (v10) | — | 208.300 Puan |
| Geekbench 6 (Multi-core) | — | 1.045 Puan |
| Geekbench 6 (Single-core) | — | 325 Puan |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | — | 3/4GB RAM seçeneği var |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | Casper VIA S | Oppo A |
| Alt Seri | Casper VIA S | Oppo A5 |
| Duyurulma Tarihi | 2019, Eylül | 2019, Eylül |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4G İndirme | 150 Mbps | 150 Mbps |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 4G Teknolojisi | LTE (Cat.4) | LTE (Cat.4) |
| 4G Özellikleri | ViLTE (Video over LTE) Desteği, VoLTE (Voice over LTE) Desteği | ViLTE (Video over LTE) Desteği, VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| 4G Karşıya Yükleme | 50 Mbps | 50 Mbps |
| 2G Frekansları | — | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G Frekansları | — | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G Frekansları | — | 700 (band 28) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | Micro-USB | USB Type-C |
| USB Özellikleri | — | USB On-the-go (OTG) |
| İşletim Sistemi | ||
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 10 (Q) | Android 10 (Q) |
| Kullanıcı Arayüzü | — | ColorOS UI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | — | ColorOS 6.0.1 |
| Planlanan Yükseltilebilir Versiyon | — | Android 11 (R) |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Yok | Var |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 4 (802.11 a/b/g/n) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), VoWiFi (Wi-Fi Araması), Wi-Fi Hotspot | Dual-Band (5GHz), VoWiFi (Wi-Fi Araması), Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 4.1 | 5.0 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS, Galileo |
Neden Casper VIA S daha iyi?
- Daha yüksek arka kamera çözünürlüğü13 MP vs 12 MP
- Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü13 MP vs 8 MP
- Daha düşük sar değeri (baş)0.252 W/kg vs 1.496 W/kg
- Daha düşük sar değeri (vücut)0.94 W/kg vs 1.295 W/kg
- Oppo A5 2020 3 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran / gövde oranı ve daha yüksek batarya kapasitesi
Neden Oppo A5 2020 daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6.5 inç vs 6.22 inç
- Daha yüksek ekran / gövde oranı81.75 % vs 80.71 %
- Daha yüksek batarya kapasitesi5000 mAh vs 3500 mAh
- Casper VIA S 4 özellikte önde: daha yüksek arka kamera çözünürlüğü, daha yüksek ön kamera çözünürlüğü, daha düşük sar değeri (baş) ve 1 özellik daha
ÖNERİLER



