1. Ana Sayfa
  2. Telefon Modelleri
  3. Telefon Karşılaştırma

Casper VIA S vs Xiaomi Redmi Note 8 32GB

Casper VIA S vs Xiaomi Redmi Note 8 32GB

Xiaomi Redmi Note 8 32GB genel puanda önde (96/100).

  • Ekran: Xiaomi Redmi Note 8 32GB (100)
  • Performans: Casper VIA S (100)
  • Kamera: Xiaomi Redmi Note 8 32GB (100)
  • Batarya: Xiaomi Redmi Note 8 32GB (100)
  • Tasarım: Xiaomi Redmi Note 8 32GB (100)
  • Sağlık: Xiaomi Redmi Note 8 32GB (95)
Casper VIA S 10.559TL Mağazaya git (N11)
Puanlar
Ekran
3 özellik
99
100
Performans
3 özellik
100
83
Kamera
2 özellik
64
100
Batarya
2 özellik
44
100
Tasarım
2 özellik
50
100
Sağlık
2 özellik
88
95
Özellikler
Ekran Boyutu 6,22 inç 6,3 inç
Ekran Teknolojisi IPS LCD IPS LCD
Ekran Çözünürlüğü 720x1520 (HD+) Piksel (81) 1080x2340 (FHD+) Piksel (338)
Ekran Yenileme Hızı 60 Hz 60 Hz
Ekran / Gövde Oranı 80,71 % 80,98 %
Yonga Seti (Chipset) MediaTek Helio P22 (MT6762) Qualcomm Snapdragon 665 (SM6125)
CPU Çekirdek Sayısı 8 8
RAM 3 GB 3 GB
Dahili Depolama 64 GB 32 GB
İşletim Sistemi Android 9.0 (Pie) Android 9.0 (Pie)
Arka Kamera Çözünürlüğü 13 MP 48 MP
Ön Kamera Çözünürlüğü 13 MP 13 MP
Batarya Kapasitesi 3.500 mAh 4.000 mAh
Hızlı Şarj Yok Var
5G Yok Yok
Hat Sayısı Çift Hat Çift Hat
Desteklenen SIM Tipleri Nano-SIM (4FF) Nano-SIM (4FF)
Parmak İzi Okuyucu Var Var
Suya Dayanıklılık Yok Var
Boy 157 mm 158,3 mm
SAR Değeri (Baş) 0,252 W/kg 0,191 W/kg
SAR Değeri (Vücut) 0,94 W/kg 1,034 W/kg
Çıkış Yılı 2.019 2.019
Ekran
Ekran Alanı 95.67 cm²96.53 cm²
Renk Sayısı 16 Milyon16 Milyon
Ekran Özellikleri Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch), Eğimli Ekran (2.5D), 450 cd/m² (nit) ParlaklıkÇizilmeye Dirençli Cam, Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch), Eğimli Ekran (2.5D), 84% NTSC, 1500:1 Kontrast Oranı
Piksel Yoğunluğu 270 PPI409 PPI
Ekran Oranı (Aspect Ratio) 19:919.5:9
Ekran Çözünürlüğü Standardı HD+FHD+
Ekran Dayanıklılığı —Corning Gorilla Glass 5
Kamera
Flaş LEDLED
Video FPS Değeri 30 fps30 fps
Kamera Özellikleri Portre Modu (Bokeh), HDR, Panorama, Otomatik Odaklama, 1.12μm PikselPortre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu, HDR, Perde Hızı (Shutter Speed): 32 sn, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü, Panorama, Otomatik Odaklama, Dahili QR Kod Okuyucu, HDR - Gerçek Zamanlı (Real time), Makro (Macro) Çekim (2 cm), Samsung ISOCELL Bright GM1 Sensör, Zamanlayıcı, 0.8μm (1.6μm) Piksel, 6 Elementli Lens, 79.4° Açılı
İkinci Arka Kamera VarVar
Diyafram Açıklığı F2.0F1.75
Ön Kamera FPS Değeri 30 fps30 fps
Ön Kamera Özellikleri Portre Modu, Sanal Flaş, Yapay Zeka (AI) Sahne AlgılamaPortre Modu, HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Gesture Shot, Yapay Zeka (AI) İyileştirme, Zamanlayıcı (self-timer), Panorama Selfi, Yüz Algılama, 1.12μm Piksel
İkinci Arka Kamera Diyafram F2.4F2.2
Video Kayıt Çözünürlüğü 1080p (Full HD)2160p (Ultra HD) 4K
İkinci Arka Kamera Özellikleri Derinlik Algısı (Bokeh), 1.12μm PikselEkstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (120°), 1.12μm Piksel
Ön Kamera Diyafram Açıklığı F2.0F2.0
Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) YokYok
Ön Kamera Video Çözünürlüğü 1080p (Full HD)1080p (Full HD)
İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü 2 MP8 MP
Kamera Sensör Boyutu —1/2 İnç
Üçüncü Arka Kamera —Var
Dördüncü Arka Kamera —Var
Video Kayıt Seçenekleri —720p @ 30fps, 1080p @ 30fps, 1080p @ 60fps (Güncelleme sonrası), 2160p @ 30fps
Video Kayıt Özellikleri —Dijital görüntü sabitleyici (EIS), Dijital görüntü sabitleyici (EIS) (FHD), Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)
Üçüncü Arka Kamera Diyafram —F2.4
Dördüncü Arka Kamera Diyafram —F2.4
Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri —720p @ 120fps, 720p @ 240fps, 1080p @ 120fps
Üçüncü Arka Kamera Özellikleri —Makro (Macro) Çekim, Otomatik Odaklama, 1.75μm Piksel
Dördüncü Arka Kamera Özellikleri —Derinlik Algısı (Bokeh), 1.75 µm Piksel
Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü —2 MP
Dördüncü Arka Kamera Çözünürlüğü —2 MP
Batarya
Şarj Micro-USBUSB Type-C
Kablosuz Şarj YokYok
Değişir Batarya YokYok
Batarya Teknolojisi Li-ion Polymer (Li-Po)Li-ion Polymer (Li-Po)
Konuşma Süresi (3G) 22 Saat—
Şarj Süresi (Üretici Verisi) 150 Dakika—
Hızlı Şarj Özellikleri —Hızlı Şarj (18W)
Hızlı Şarj Gücü (Maks.) —18 W
Tasarım
En 75.5 mm75.3 mm
Ağırlık 165 Gram190 Gram
Kalınlık 8.1 mm8.35 mm
Renk Seçenekleri Siyah, Beyaz, MaviSiyah, Beyaz, Mavi, Mor
Gövde Malzemesi (Kapak) Plastik (Cam Görünümlü)Cam
Gövde Malzemesi (Çerçeve) PolikarbonatPlastik (Metalik Görünümlü)
Çoklu Ortam
Radyo VarVar
Ses Çıkışı 3.5 mm3.5 mm
Özellikler
Sensörler İvmeölçer, Yakınlık Sensörü, Ortam Işığı Sensörüİvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü
Kutu İçeriği Ekran Koruma Filmi, Mikrofonlu Kulaklık (Kulakiçi), SIM Çıkartma İğnesi, Silikon Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (2A), USB KablosuArka Kapak Kılıfı, SIM Çıkartma İğnesi, USB Güç Adaptörü (10W), USB Kablosu
Toza Dayanıklılık YokYok
Servis ve Uygulamalar Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Yüz TanımlamaCorning Gorilla Glass 5 Arka Kapak, Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Karanlık Mod (Dark Mode), Smart PA (Power Amplifier), Tek Elde Kullanım Modu, Yüz Tanımlama
Parmak izi Okuyucu Özellikleri Arka KapaktaArka Kapakta
Görüntülü Konuşma (Uygulama) VarVar
LED Özelliği —Tek Renk Bildirimler
Bildirim Işığı (LED) —Var
Suya Dayanıklılık Seviyesi —Sadece Sıçramalara Karşı
Temel Donanım
CPU Frekansı 2.0 GHz2.0 GHz
GPU Frekansı 650 MHz—
AnTuTu Puanı (v7) 76.400 Puan—
AnTuTu Puanı (v8) 89.900 Puan157.600 Puan
İşlemci Mimarisi 64-bit64-bit
Ana İşlemci (CPU) 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A534x 2.0 GHz Kryo 260 (Gold)
1. Yardımcı İşlemci 4x 1.5 GHz ARM Cortex-A534x 1.8 GHz Kryo 260 (Silver)
CPU Üretim Teknolojisi 12 nm11 nm
Hafıza Kartı Desteği VarVar
Geekbench 5 (Multi-core) 860 Puan—
Grafik İşlemcisi (GPU) PowerVR GE8320Adreno 610
Geekbench 5 (Single-core) 150 Puan—
Diğer Hafıza Seçenekleri 64/128GB Depolama seçeneği var64/128GB Depolama seçeneği var
Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi 256 GB256 GB
RAM Tipi —LPDDR4X
Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri —4/6GB RAM seçeneği var
Temel Bilgiler
Seri Casper VIA SXiaomi Redmi Note 8
Alt Seri Casper VIA S—
Duyurulma Tarihi 2019, Eylül2019, Eylül
Ağ Bağlantıları
2G VarVar
3G VarVar
4G VarVar
4G İndirme 150 Mbps—
4.5G Desteği VarVar
4G Teknolojisi LTE (Cat.4)—
4G Özellikleri ViLTE (Video over LTE) Desteği, VoLTE (Voice over LTE) DesteğiVoLTE (Voice over LTE) Desteği
4G Karşıya Yükleme 50 Mbps—
2G Frekansları —850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz
3G Frekansları —850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz
4G Frekansları —800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700/2100 (band 4) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz
4G Frekansları Notu —Satıcı ya da bölgeye göre değişiklik gösterebilir
Diğer Bağlantılar
USB Versiyonu 2.02.0
USB Bağlantı Tipi Micro-USBUSB Type-C
USB Özellikleri —USB On-the-go (OTG)
Çift Hat Özelliği —3 Slot (SIM1+SIM2+MicroSD)
İşletim Sistemi
Yükseltilebilir Versiyon Android 10 (Q)Android 11 (R)
Kullanıcı Arayüzü —MI UI
Lansman Arayüz Versiyonu —MIUI 10
Kablosuz Bağlantılar
NFC YokYok
Kızılötesi YokVar
Wi-Fi Kanalları Wi-Fi 4 (802.11 a/b/g/n)Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
Wi-Fi Özellikleri Dual-Band (5GHz), VoWiFi (Wi-Fi Araması), Wi-Fi HotspotDual-Band (5GHz), Wi-Fi Display, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot
Bluetooth Versiyonu 4.14.2
Navigasyon Özellikleri GPS, A-GPSGPS, A-GPS, BDS, GLONASS

Neden Casper VIA S daha iyi?

  • Daha yüksek dahili depolama64 GB vs 32 GB
  • Daha düşük sar değeri (vücut)0.94 W/kg vs 1.034 W/kg
  • Xiaomi Redmi Note 8 32GB 7 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran / gövde oranı, daha yüksek arka kamera çözünürlüğü ve 4 özellik daha

Neden Xiaomi Redmi Note 8 32GB daha iyi?

  • Daha yüksek ekran boyutu6.3 inç vs 6.22 inç
  • Daha yüksek ekran / gövde oranı80.98 % vs 80.71 %
  • Daha yüksek arka kamera çözünürlüğü48 MP vs 13 MP
  • Daha yüksek batarya kapasitesi4000 mAh vs 3500 mAh
  • Hızlı Şarj varVar vs Yok
  • Suya Dayanıklılık varVar vs Yok
  • Daha düşük sar değeri (baş)0.191 W/kg vs 0.252 W/kg
  • Casper VIA S 2 özellikte önde: daha yüksek dahili depolama ve daha düşük sar değeri (vücut)
ÖNERİLER

Benzer Karşılaştırmalar