- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
Casper VIA X20 vs Oppo Reno4 Lite
Casper VIA X20 vs Oppo Reno4 Lite
Casper VIA X20 genel puanda önde (96/100).
- Performans: Oppo Reno4 Lite (100)
- Kamera: Casper VIA X20 (100)
- Batarya: Casper VIA X20 (100)
- Sağlık: Oppo Reno4 Lite (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Performans 3 özellik |
||
| Kamera 2 özellik |
||
| Batarya 2 özellik |
||
| Sağlık 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 6,53 inç | 6,43 inç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD | Super AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2340 (FHD+) Piksel (338) | 1080x2400 (FHD+) Piksel (587) |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz | 60 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 82,6 % | 83,99 % |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Helio P70 (MT6771V/T) | MediaTek Helio P95 |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| RAM | 6 GB | 8 GB |
| Dahili Depolama | 128 GB | 128 GB |
| İşletim Sistemi | Android 10 (Q) | Android 10 (Q) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 48 MP | 48 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 25 MP | 16 MP |
| Batarya Kapasitesi | 4.510 mAh | 4.000 mAh |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Tek Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Boy | 163,73 mm | 160,14 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 1,463 W/kg | 1,422 W/kg |
| SAR Değeri (Vücut) | 1,499 W/kg | 1,234 W/kg |
| Çıkış Yılı | 2.020 | 2.020 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 104.27 cm² | 99.22 cm² |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 16 Milyon |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Eğimli Ekran (2.5D), Ekran İçinde Ön Kamera, 400 cd/m² (nit) Parlaklık | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Sürekli Açık Ekran (Always-on Display), Ekran İçinde Ön Kamera, 96% NTSC, 180 Hz Dokunma Tepki Hızı, 430 cd/m² (nit) Parlaklık, 600 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM), 800 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks) |
| Piksel Yoğunluğu | 395 PPI | 409 PPI |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19.5:9 | 20:9 |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ | FHD+ |
| Ekran Dayanıklılığı | — | Corning Gorilla Glass 3 |
| Kamera | ||
| Flaş | LED | LED |
| Video FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Sony Exmor Sensör (IMX586), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama, Makro (Macro) Çekim (3 cm), Zamanlayıcı, 0.8μm (1.6μm) Piksel, 6 Elementli Lens | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu, HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü, Panorama, Otomatik Odaklama, Samsung ISOCELL Bright GM1 Sensör, Seri Çekim (Burst) Modu, Zamanlayıcı, 0.8μm (1.6μm) Piksel, 6 Elementli Lens |
| İkinci Arka Kamera | Var | Var |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 | F1.7 |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Üçüncü Arka Kamera | Var | Var |
| Dördüncü Arka Kamera | Var | Var |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, HDR, Sanal Flaş, Yapay Zeka (AI) İyileştirme, 0.9μm (1.8μm) Piksel | Portre Modu, Video Kayıtta Portre Modu, Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu, HDR, Sanal Flaş, Time-lapse (Hyperlapse), Yapay Zeka (AI) İyileştirme, Zamanlayıcı (self-timer), Dijital görüntü sabitleyici (EIS), Panorama Selfi, Sony Exmor Sensör (IMX471), 1.0µm Piksel, 5 Elementli Lens |
| Video Kayıt Özellikleri | Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS), Dijital görüntü sabitleyici (EIS) (FHD), Portre Modu (Bokeh), Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.4 | F2.2 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 | F2.4 |
| Dördüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 | F2.4 |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (120°), 1.12μm Piksel | Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (119°), SK Hynix HI-846 Sensör, 1/4 Sensör Boyutu, 1.12μm Piksel, 5 Elementli Lens |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 | F2.4 |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok | Yok |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1080p (Full HD) |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Makro (Macro) Çekim | GalaxyCore GC02M1B Sensör, 1/5 Sensör Boyutu, 1.75μm Piksel, 3 Elementli Lens |
| Dördüncü Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh) | OmniVision GC02M1B Sensör, 1/5 Sensör Boyutu, 1.75 µm Piksel, 3 Elementli Lens |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP | 8 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | 2 MP |
| Dördüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | 2 MP |
| İkinci Ön Kamera | — | Var |
| Kamera Sensör Boyutu | — | 1/2 İnç |
| Video Kayıt Seçenekleri | — | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps, 2160p @ 30fps |
| Ön Kamera Sensör Boyutu | — | 1/3 İnç |
| İkinci Ön Kamera Diyafram | — | F2.4 |
| İkinci Ön Kamera Özellikleri | — | Derinlik Algısı (Bokeh), GalaxyCore GC02M1B Sensör, 1/5, 1.75μm Piksel, 3 Elementli Lens |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | — | 720p @ 240fps, 1080p @ 120fps |
| İkinci Ön Kamera Çözünürlüğü | — | 2 MP |
| Batarya | ||
| Oyun | 7 Saat | — |
| Şarj | USB Type-C | USB Type-C |
| Video Oynatma | 13 Saat | — |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Video Oynatma Notu | Çevrimdışı | — |
| Batarya Teknolojisi | Li-ion Polymer (Li-Po) | Li-ion Polymer (Li-Po) |
| Konuşma Süresi (2G) | 23 Saat | — |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (18W) | VOOC 4.0 |
| İnternet Kullanımı (3G) | 11 Saat | — |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 18 W | 18 W |
| İnternet Kullanımı (WiFi) | 15 Saat | — |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 150 Dakika | — |
| Tasarım | ||
| En | 77.1 mm | 73.77 mm |
| Ağırlık | 190 Gram | 164 Gram |
| Kalınlık | 8.8 mm | 7.48 mm |
| Renk Seçenekleri | Mavi | Siyah, Beyaz |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Cam | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Polikarbonat | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Çoklu Ortam | ||
| Radyo | Var | Var |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm | 3.5 mm |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü |
| Kutu İçeriği | USB Güç Adaptörü (18W) | Ekran Koruma Filmi (Telefona Uygulanmış), Mikrofonlu Kulaklık, SIM Çıkartma İğnesi, Şeffaf Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (18W), USB Kablosu |
| Toza Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Servis ve Uygulamalar | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Yüz Tanımlama | Air Gesture, Çocuk Modu, Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Karanlık Mod (Dark Mode), Sanal RAM Artırma (5GB), Tek Elde Kullanım Modu, Yüz Tanımlama |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok | Yok |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka Kapakta | Ekran İçinde |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| Temel Donanım | ||
| RAM Tipi | LPDDR4X | LPDDR4X |
| CPU Frekansı | 2.1 GHz | 2.2 GHz |
| GPU Frekansı | 900 MHz | 970 MHz |
| AnTuTu Puanı (v8) | 195.300 Puan | 219.700 Puan |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| AnTuTu Puanı (v10) | 240.100 Puan | 578.500 Puan |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.1 GHz ARM Cortex-A73 | 2x 2.2 GHz ARM Cortex-A75 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A53 | 6x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 12 nm | 12 nm |
| Hafıza Kartı Desteği | Var | Var |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 1.405 Puan | 1.660 Puan |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G72 MP3 | PowerVR GM9446 |
| Geekbench 5 (Single-core) | 305 Puan | 425 Puan |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 512 GB | 256 GB |
| AnTuTu Puanı (v9) | — | 366.700 Puan |
| Dahili Depolama Biçimi | — | UFS 2.1 |
| Geekbench 6 (Multi-core) | — | 2.790 Puan |
| Geekbench 6 (Single-core) | — | 780 Puan |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | Casper VIA X | Oppo Reno |
| Alt Seri | Casper VIA X | Oppo Reno4 |
| Duyurulma Tarihi | 2020, Temmuz | 2020, Eylül |
| Kullanım Kılavuzu | Casper VIA X20 Kullanım Kılavuzu | Oppo Reno4 Lite Kullanım Kılavuzu |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4G İndirme | 150 Mbps | — |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 4G Teknolojisi | LTE (Cat.4) | — |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G Frekansları | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz | 800 (band 6) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700 (band 4) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G Frekansları | 800 (band 20) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz | 700 (band 12) MHz, 700 (band 17) MHz, 700 (band 28) MHz, 800 (band 18) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 19) MHz, 850 (band 26) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700 (band 66) MHz, 1700/2100 (band 4) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| 4G Özellikleri | ViLTE (Video over LTE) Desteği, VoLTE (Voice over LTE) Desteği | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| 4G Karşıya Yükleme | 50 Mbps | — |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) | USB On-the-go (OTG) |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | ||
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 11 (R) | Android 13 (T) |
| Kullanıcı Arayüzü | — | ColorOS UI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | — | ColorOS 7.2 |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Yok | Var |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), VoWiFi (Wi-Fi Araması), Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot | Dual-Band (5GHz), VoWiFi (Wi-Fi Araması), Wi-Fi Display, Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 4.2 | 5.1 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS, Galileo, QZSS |
| Bluetooth Özellikleri | — | AAC, aptX, aptX HD, LDAC, SBC |
Neden Casper VIA X20 daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6.53 inç vs 6.43 inç
- Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü25 MP vs 16 MP
- Daha yüksek batarya kapasitesi4510 mAh vs 4000 mAh
- Oppo Reno4 Lite 4 özellikte önde: daha yüksek ekran / gövde oranı, daha yüksek ram, daha düşük sar değeri (baş) ve 1 özellik daha
Neden Oppo Reno4 Lite daha iyi?
- Daha yüksek ekran / gövde oranı83.99 % vs 82.6 %
- Daha yüksek ram8 GB vs 6 GB
- Daha düşük sar değeri (baş)1.422 W/kg vs 1.463 W/kg
- Daha düşük sar değeri (vücut)1.234 W/kg vs 1.499 W/kg
- Casper VIA X20 3 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ön kamera çözünürlüğü ve daha yüksek batarya kapasitesi
ÖNERİLER



