1. Ana Sayfa
  2. Telefon Modelleri
  3. Telefon Karşılaştırma

General Mobile GM 8 2019 Edition 64GB vs Xiaomi Mi 9 SE

General Mobile GM 8 2019 Edition 64GB vs Xiaomi Mi 9 SE

Xiaomi Mi 9 SE genel puanda önde (93/100).

  • Ekran: Xiaomi Mi 9 SE (100)
  • Performans: Xiaomi Mi 9 SE (100)
  • Kamera: Xiaomi Mi 9 SE (100)
  • Batarya: Xiaomi Mi 9 SE (100)
  • Sağlık: General Mobile GM 8 2019 Edition 64GB (96)
General Mobile GM 8 2019 Edition 64GB Fiyat yok
Xiaomi Mi 9 SE Fiyat yok
Puanlar
Ekran
3 özellik
95
100
Performans
3 özellik
89
100
Kamera
2 özellik
46
100
Batarya
2 özellik
50
100
Sağlık
2 özellik
96
66
Özellikler
Ekran Boyutu 5,7 inç 5,97 inç
Ekran Teknolojisi IPS LCD AMOLED
Ekran Çözünürlüğü 720x1440 (HD+) Piksel (105) 1080x2340 (FHD+) Piksel (338)
Ekran Yenileme Hızı 60 Hz 60 Hz
Ekran / Gövde Oranı 74,79 % 83,37 %
Yonga Seti (Chipset) Qualcomm Snapdragon 435 MSM8940 Qualcomm Snapdragon 712 (SDM712)
CPU Çekirdek Sayısı 8 8
RAM 4 GB 6 GB
Dahili Depolama 64 GB 64 GB
İşletim Sistemi Android 9.0 (Pie) Android 9.0 (Pie)
Arka Kamera Çözünürlüğü 13 MP 48 MP
Ön Kamera Çözünürlüğü 13 MP 20 MP
Batarya Kapasitesi 3.075 mAh 3.070 mAh
Hızlı Şarj Yok Var
5G Yok Yok
Hat Sayısı Tek Hat Çift Hat
Desteklenen SIM Tipleri Nano-SIM (4FF) Nano-SIM (4FF)
Parmak İzi Okuyucu Var Var
Suya Dayanıklılık Yok Yok
Boy 154,2 mm 147,5 mm
SAR Değeri (Baş) 0,433 W/kg 1,385 W/kg
SAR Değeri (Vücut) 1,498 W/kg 1,385 W/kg
Çıkış Yılı 2.019 2.019
Ekran
Ekran Alanı 83.84 cm²86.69 cm²
Renk Sayısı 16 Milyon16 Milyon
Ekran Özellikleri Çizilmeye Dirençli Cam, Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, In-Cell Touch Ekran TeknolojisiHDR, Çizilmeye Dirençli Cam, HDR10, Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Sürekli Açık Ekran (Always-on Display), Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch), Eğimli Ekran (2.5D), 60.000:1 Kontrast Oranı, 103% NTSC, 430 cd/m² (nit) Parlaklık, 600 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.)
Piksel Yoğunluğu 282 PPI432 PPI
Ekran Dayanıklılığı Corning Gorilla Glass 3Corning Gorilla Glass 5
Ekran Oranı (Aspect Ratio) 18:919.5:9
Ekran Çözünürlüğü Standardı HD+FHD+
Kamera
Flaş 2 LED2 LED, Tek Tonlu Flaş
Video FPS Değeri 30 fps30 fps
Kamera Özellikleri Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), HDR, Panorama, Otomatik Odaklama, Kırmızı Göz (Red-eye) Düzeltme, Dijital görüntü sabitleyici (EIS), Seri Çekim (Burst) Modu, ZamanlayıcıPortre Modu (Bokeh), Sony Exmor Sensör (IMX586), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu, HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama, Zamanlayıcı, 0.8μm (1.6μm) Piksel, 6 Elementli Lens
Diyafram Açıklığı F2.0F1.75
Ön Kamera FPS Değeri 30 fps30 fps
Ön Kamera Özellikleri Ön Kamera için LED Flaş, Portre Modu, HDR, Panorama Selfi, Yüz AlgılamaYapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu, HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Yapay Zeka (AI) Yüz Tanımlama (Face ID), Yapay Zeka (AI) İyileştirme, Zamanlayıcı (self-timer)
Video Kayıt Özellikleri Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)Dijital görüntü sabitleyici (EIS), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)
Video Kayıt Çözünürlüğü 1080p (Full HD)2160p (Ultra HD) 4K
Ön Kamera Diyafram Açıklığı F2.2F2.0
Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) YokYok
Ön Kamera Video Çözünürlüğü 720p (HD)1080p (Full HD)
İkinci Arka Kamera —Var
Üçüncü Arka Kamera —Var
Video Kayıt Seçenekleri —720p @ 30fps, 1080p @ 30fps, 1080p @ 60fps, 2160p @ 30fps
İkinci Arka Kamera Diyafram —F2.4
Üçüncü Arka Kamera Diyafram —F2.4
İkinci Arka Kamera Özellikleri —Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (123°), 1.12μm Piksel, 5 Elementli Lens
Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri —720p @ 240fps, 720p @ 960fps, 1080p @ 120fps
Üçüncü Arka Kamera Özellikleri —Telephoto, 1.12μm Piksel, 5 Elementli Lens
İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü —13 MP
Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü —8 MP
Batarya
Şarj Micro-USBUSB Type-C
Kablosuz Şarj YokYok
Değişir Batarya YokYok
Batarya Teknolojisi Li-ion Polymer (Li-Po)Li-ion Polymer (Li-Po)
Hızlı Şarj Özellikleri —USB PD (Power Delivery), Hızlı Şarj (18W)
Hızlı Şarj Gücü (Maks.) —18 W
Tasarım
En 72.7 mm70.5 mm
Ağırlık 152 Gram155 Gram
Kalınlık 7.96 mm7.45 mm
Renk Seçenekleri Siyah, Altın, Gümüş, MaviSiyah, Mavi, Gradyan
Gövde Malzemesi (Kapak) Plastik (Metalik Görünümlü)Cam
Gövde Malzemesi (Çerçeve) Plastik (Metalik Görünümlü)Metal
Çoklu Ortam
Radyo VarYok
Ses Çıkışı 3.5 mmUSB Type-C
Hoparlör Özellikleri MonoMono
Özellikler
Sensörler İvmeölçer, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörüİvmeölçer, Jiroskop, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Ultrasonik Yakınlık Sensörü
Kutu İçeriği Mikrofonlu Kulaklık (Kulakiçi), SIM Çıkartma İğnesi, Silikon Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (Hızlı Şarj), USB Kablosu—
Toza Dayanıklılık YokYok
Servis ve Uygulamalar AndroidOne ile 2 Yıl Güncelleme Garantisi, Dolby Audio, Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Gürültü Önleyici 2 MikrofonEkran Yansıtma (Screen Mirroring), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Xiaomi Game Turbo
Bildirim Işığı (LED) VarYok
Parmak izi Okuyucu Özellikleri Arka KapaktaEkran İçinde
Görüntülü Konuşma (Uygulama) VarVar
Temel Donanım
CPU Frekansı 1.4 GHz2.3 GHz
GPU Frekansı 450 MHz610 MHz
AnTuTu Puanı (v7) 60.100 Puan187.600 Puan
İşlemci Mimarisi 64-bit64-bit
Ana İşlemci (CPU) 4x 1.4 GHz ARM Cortex-A532x 2.3 GHz Kryo 360 (Gold)
1. Yardımcı İşlemci 4x 1.1 GHz ARM Cortex-A536x 1.7 GHz Kryo 360 (Silver)
CPU Üretim Teknolojisi 28 nm10 nm
Hafıza Kartı Desteği VarYok
Grafik İşlemcisi (GPU) Adreno 505Adreno 616
Diğer Hafıza Seçenekleri 32/64GB Depolama seçeneği var64/128GB Depolama seçeneği var
Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi 128 GB—
Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri 3/4GB RAM seçeneği var—
RAM Tipi —LPDDR4X
RAM Kanalları —Çift Kanal
AnTuTu Puanı (v8) —225.200 Puan
AnTuTu Puanı (v9) —284.600 Puan
Dahili Depolama Biçimi —UFS 2.1
Temel Bilgiler
Seri General Mobile GM 8Xiaomi Mi 9
Duyurulma Tarihi 2019, Ekim2019, Şubat
Çıkış Tarihi 2019, Ekim—
Ağ Bağlantıları
2G VarVar
3G VarVar
4G VarVar
4G İndirme 300 Mbps—
4.5G Desteği VarVar
4G Teknolojisi LTE (Cat.7)—
2G Frekansları 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz
3G Frekansları 2100 (band 1) MHz850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700 (band 4) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz
4G Frekansları 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz700 (band 28) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700/2100 (band 4) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz
4G Özellikleri ViLTE (Video over LTE) Desteği, VoLTE (Voice over LTE) Desteği—
4G Karşıya Yükleme 150 Mbps—
4G Frekansları Notu —Satıcı ya da bölgeye göre değişiklik gösterebilir
Diğer Bağlantılar
USB Versiyonu 2.02.0
USB Bağlantı Tipi Micro-USBUSB Type-C
USB Özellikleri —USB On-the-go (OTG)
İşletim Sistemi
Kullanıcı Arayüzü Saf AndroidMI UI
Lansman Arayüz Versiyonu —MIUI 10
Yükseltilebilir Versiyon —Android 11 (R)
Kablosuz Bağlantılar
NFC YokVar
Kızılötesi YokVar
Wi-Fi Kanalları Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
Wi-Fi Özellikleri Dual-Band (5GHz), VoWiFi (Wi-Fi Araması), Wi-Fi Direct, Wi-Fi HotspotDual-Band (5GHz), Wi-Fi Display, MU-MIMO, MIMO, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot
Bluetooth Versiyonu 4.25.0
Bluetooth Özellikleri A2DPAAC, aptX, aptX HD, LDAC
Navigasyon Özellikleri GPS, A-GPSGPS, A-GPS, BDS, GLONASS, Galileo

Neden General Mobile GM 8 2019 Edition 64GB daha iyi?

  • Daha yüksek batarya kapasitesi3075 mAh vs 3070 mAh
  • Daha düşük sar değeri (baş)0.433 W/kg vs 1.385 W/kg
  • Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor
  • Güncel fiyat bilgisi bulunmuyor
  • Xiaomi Mi 9 SE 7 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran / gövde oranı, daha yüksek ram ve 4 özellik daha

Neden Xiaomi Mi 9 SE daha iyi?

  • Daha yüksek ekran boyutu5.97 inç vs 5.7 inç
  • Daha yüksek ekran / gövde oranı83.37 % vs 74.79 %
  • Daha yüksek ram6 GB vs 4 GB
  • Daha yüksek arka kamera çözünürlüğü48 MP vs 13 MP
  • Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü20 MP vs 13 MP
  • Hızlı Şarj varVar vs Yok
  • Daha düşük sar değeri (vücut)1.385 W/kg vs 1.498 W/kg
  • Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor
  • Güncel fiyat bilgisi bulunmuyor
  • General Mobile GM 8 2019 Edition 64GB 2 özellikte önde: daha yüksek batarya kapasitesi ve daha düşük sar değeri (baş)
ÖNERİLER

Benzer Karşılaştırmalar