- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
General Mobile GM 9 Pro vs Oppo RX17 Neo
General Mobile GM 9 Pro vs Oppo RX17 Neo
Oppo RX17 Neo genel puanda önde (87/100).
- Ekran: Oppo RX17 Neo (100)
- Performans: Oppo RX17 Neo (100)
- Kamera: Oppo RX17 Neo (100)
- Batarya: General Mobile GM 9 Pro (100)
- Sağlık: General Mobile GM 9 Pro (92)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 3 özellik |
||
| Performans 3 özellik |
||
| Kamera 2 özellik |
||
| Batarya 2 özellik |
||
| Sağlık 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 6,01 inç | 6,41 inç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2160 (FHD+) Piksel (103) | 1080x2340 (FHD+) Piksel (338) |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz | 60 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 77,34 % | 83,59 % |
| Yonga Seti (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 660 (SDM660) | Qualcomm Snapdragon 660 (SDM660) |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| RAM | 4 GB | 4 GB |
| Dahili Depolama | 64 GB | 128 GB |
| İşletim Sistemi | Android 8.1 (Oreo) | Android 8.1 (Oreo) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 12 MP | 16 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 8 MP | 25 MP |
| Batarya Kapasitesi | 3.800 mAh | 3.600 mAh |
| Hızlı Şarj | Var | Yok |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Tek Hat | Tek Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Boy | 159 mm | 158,3 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 1,401 W/kg | 1,182 W/kg |
| SAR Değeri (Vücut) | 0,846 W/kg | 1,121 W/kg |
| Çıkış Yılı | 2.018 | 2.018 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 93.21 cm² | 99.9 cm² |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 16 Milyon |
| Ekran Özellikleri | Dolby Vision, HDR, Çizilmeye Dirençli Cam, Multi Touch, Oleophobic Coating, Çerçevesiz Tasarım | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Sürekli Açık Ekran (Always-on Display), Çentikli (Notch) |
| Piksel Yoğunluğu | 402 PPI | 402 PPI |
| Ekran Dayanıklılığı | Corning Gorilla Glass 5 | — |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 18:9 | 19.5:9 |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ | FHD+ |
| Kamera | ||
| Flaş | 2 LED, Çift Tonlu | LED |
| DxOMark 2017 (v2) | 90 Puan | — |
| Video FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Phase Detect Auto-Focus - PDAF (Dual Pixel), HDR, Panorama, Otomatik Odaklama, Kırmızı Göz (Red-eye) Düzeltme, Dijital görüntü sabitleyici (EIS), Seri Çekim (Burst) Modu, Sony Exmor RS Sensör (IMX363), Zamanlayıcı, 1.4µm Piksel, 6 Elementli Lens | HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama |
| İkinci Arka Kamera | Var | Var |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/2.55 İnç | — |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 | F1.75 |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Ön Kamera Özellikleri | Ön Kamera için LED Flaş, Portre Modu, HDR, Zamanlayıcı (self-timer), Panorama Selfi, Yüz Algılama, 1.4μm Pixel, 5 Elementli Lens, 150° Açılı (Panorama Selfi) | Portre Modu, HDR, Yapay Zeka (AI) İyileştirme |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps, 720p @ 60fps, 1080p @ 30fps, 1080p @ 60fps, 2160p @ 30fps | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps, 2160p @ 30fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS), Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) | Time-lapse (Hyperlapse) |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K | 2160p (Ultra HD) 4K |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh) | Derinlik Algısı (Bokeh) |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | 1080p @ 120fps | — |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 | F2.0 |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok | Yok |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1080p (Full HD) |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP | 2 MP |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | — | F2.4 |
| Batarya | ||
| Şarj | USB Type-C | Micro-USB |
| Video Oynatma | 20 Saat | — |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Batarya Teknolojisi | Li-ion Polymer (Li-Po) | — |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 15 W | — |
| Tasarım | ||
| En | 75.8 mm | 75.5 mm |
| Ağırlık | 175 Gram | 156 Gram |
| Kalınlık | 7.9 mm | 7.4 mm |
| Renk Seçenekleri | Altın, Gümüş, Gri | Mavi, Kırmızı |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Plastik (Cam Görünümlü) | — |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Alüminyum | — |
| Çoklu Ortam | ||
| Radyo | Var | Yok |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm | 3.5 mm |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo, Çift Hoparlör | — |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Hall Sensörü | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü |
| Kutu İçeriği | Mikrofonlu Kulaklık (Kulakiçi), SIM Çıkartma İğnesi, USB Güç Adaptörü (10W), USB Kablosu | Mikrofonlu Kulaklık, SIM Çıkartma İğnesi, Şeffaf Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (2A), USB Kablosu |
| Toza Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Servis ve Uygulamalar | ANT+, Dolby Atmos, Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon | Yüz Tanımlama |
| Bildirim Işığı (LED) | Var | Yok |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka Kapakta | Ekran İçinde |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| Temel Donanım | ||
| RAM Tipi | LPDDR4X | — |
| CPU Frekansı | 2.2 GHz | 2.2 GHz |
| GPU Frekansı | 650 MHz | 650 MHz |
| RAM Kanalları | Çift Kanal | — |
| AnTuTu Puanı (v7) | 144.300 Puan | 132.700 Puan |
| AnTuTu Puanı (v8) | 183.000 Puan | 159.500 Puan |
| AnTuTu Puanı (v9) | 205.600 Puan | — |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.2 GHz Kryo 260 | 4x 2.2 GHz Kryo 260 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 1.8 GHz Kryo 260 | 4x 1.8 GHz Kryo 260 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 14 nm | 14 nm |
| Hafıza Kartı Desteği | Var | Var |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 1.500 Puan | — |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Adreno 512 | Adreno 512 |
| Geekbench 5 (Single-core) | 335 Puan | — |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 256 GB | 256 GB |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | General Mobile GM 9 | — |
| Duyurulma Tarihi | 2018, Eylül | 2018, Kasım |
| Kullanım Kılavuzu | General Mobile GM 9 Pro Kullanım Kılavuzu | — |
| Çıkış Tarihi | — | 2019, Ocak |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4G İndirme | 300 Mbps | 400 Mbps |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 4G Teknolojisi | LTE (Cat.7) | LTE (Cat.13) |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G Frekansları | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz | (band 19) MHz, 800 (band 6) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700 (band 4) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G Frekansları | 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz | 700 (band 28) MHz, 800 (band 18) MHz, 800 (band 19) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 26) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700/2100 (band 4) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| 4G Özellikleri | ViLTE (Video over LTE) Desteği, VoLTE (Voice over LTE) Desteği | — |
| 4G Karşıya Yükleme | 100 Mbps | 150 Mbps |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) | 2.0 |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) | USB On-the-go (OTG) |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | Micro-USB |
| İşletim Sistemi | ||
| Kullanıcı Arayüzü | Saf Android | ColorOS UI |
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 9.0 (Pie) | — |
| Lansman Arayüz Versiyonu | — | ColorOS 5.2 |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Yok | Yok |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 4 (802.11 b/g/n) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), VoWiFi (Wi-Fi Araması), Wi-Fi Display, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot | Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 | 5.0 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE | — |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS, Galileo | GPS |
Neden General Mobile GM 9 Pro daha iyi?
- Daha yüksek batarya kapasitesi3800 mAh vs 3600 mAh
- Hızlı Şarj varVar vs Yok
- Daha düşük sar değeri (vücut)0.846 W/kg vs 1.121 W/kg
- Oppo RX17 Neo 6 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran / gövde oranı, daha yüksek dahili depolama ve 3 özellik daha
Neden Oppo RX17 Neo daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6.41 inç vs 6.01 inç
- Daha yüksek ekran / gövde oranı83.59 % vs 77.34 %
- Daha yüksek dahili depolama128 GB vs 64 GB
- Daha yüksek arka kamera çözünürlüğü16 MP vs 12 MP
- Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü25 MP vs 8 MP
- Daha düşük sar değeri (baş)1.182 W/kg vs 1.401 W/kg
- General Mobile GM 9 Pro 3 özellikte önde: daha yüksek batarya kapasitesi, Hızlı Şarj var ve daha düşük sar değeri (vücut)
ÖNERİLER



