- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
Oppo A60 256GB vs Vivo Y19s 256GB
Oppo A60 256GB vs Vivo Y19s 256GB
Oppo A60 256GB genel puanda önde (98/100).
- Kamera: Oppo A60 256GB (100)
- Batarya: Vivo Y19s 256GB (100)
- Sağlık: Oppo A60 256GB (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Kamera 2 özellik |
||
| Batarya 2 özellik |
||
| Sağlık 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 6,67 inç | 6,68 inç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 720x1604 (HD+) Piksel (26) | 720x1608 (HD+) Piksel (10) |
| Ekran Yenileme Hızı | 90 Hz | 90 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 84,81 % | 84,81 % |
| Yonga Seti (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 680 (SM6225) | Unisoc T612 |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| RAM | 8 GB | 8 GB |
| Dahili Depolama | 256 GB | 256 GB |
| İşletim Sistemi | Android 14 (U) | Android 14 (U) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 50 MP | 50 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 8 MP | 5 MP |
| Batarya Kapasitesi | 5.000 mAh | 5.500 mAh |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |
| Boy | 165,71 mm | 165,75 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 0,738 W/kg | 1,12 W/kg |
| SAR Değeri (Vücut) | 0,738 W/kg | 1 W/kg |
| Çıkış Yılı | 2.024 | 2.024 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 106.83 cm² | 106.98 cm² |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 16 Milyon |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch, LTPS LCD, Islak Parmak Algılama, Çerçevesiz Tasarım, Ekran İçinde Ön Kamera, 950 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) | Multi Touch, DCI-P3 Renk Uzayı, Islak Parmak Algılama, Çerçevesiz Tasarım, DC Dimming, Ekran İçinde Ön Kamera, 83% NTSC, 1000 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) |
| Piksel Yoğunluğu | 264 PPI | 264 PPI |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 | 20:9 |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | HD+ | HD+ |
| Kamera | ||
| Flaş | LED | 2 LED |
| Video FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama, 5 Elementli Lens, 76° Açılı | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), HDR, Panorama, Otomatik Odaklama, Dahili QR Kod Okuyucu, Zamanlayıcı |
| İkinci Arka Kamera | Var | Var |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 | F1.8 |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, Yapay Zeka (AI) İyileştirme, Panorama Selfi, 4 Elementli Lens, 83° Açılı | Portre Modu, Sanal Flaş |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) | Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.4 | F2.4 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1080p (Full HD) |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh) | Derinlik Algısı (Bokeh) |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | 720p @ 120fps | — |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 | F2.2 |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok | Yok |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1080p (Full HD) |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | 0.08 MP |
| Batarya | ||
| Şarj | USB Type-C | USB Type-C |
| Video Oynatma | 14.75 Saat | 19.55 Saat |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Batarya Özellikleri | 30 Dakikada %50 Dolum | — |
| Konuşma Süresi (4G) | 30 Saat | — |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (45W) | Hızlı Şarj (15W) |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 45 W | 15 W |
| Oyun | — | 8 Saat |
| Video Oynatma Notu | — | Çevrimiçi |
| Tasarım | ||
| En | 76.02 mm | 76.1 mm |
| Ağırlık | 186 Gram | 198 Gram |
| Kalınlık | 7.68 mm | 8.1 mm |
| Renk Seçenekleri | Mavi, Mor | Siyah, Gümüş, Mavi |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | — | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | — | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Çoklu Ortam | ||
| Radyo | Yok | Var |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm | 3.5 mm |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo, Çift Hoparlör | Stereo, Çift Hoparlör |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü | İvmeölçer, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Sanal Jiroskop |
| Kutu İçeriği | Ekran Koruma Filmi (Telefona Uygulanmış), SIM Çıkartma İğnesi, Şeffaf Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (45W), USB Kablosu | Ekran Koruma Filmi (Telefona Uygulanmış), SIM Çıkartma İğnesi, Şeffaf Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü, USB Kablosu |
| Toza Dayanıklılık | Var | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Askeri Standartlarda Sağlamlık (MIL-STD-810H), Karanlık Mod (Dark Mode), Yüz Tanımlama | Askeri Standartlarda Sağlamlık (MIL-STD-810H), Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Karanlık Mod (Dark Mode), Sanal RAM Artırma (6GB), Tek Elde Kullanım Modu, Yüz Tanımlama |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX4 | IPX4 |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP5X | IP6X |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Yan Tarafta | Yan Tarafta |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| LED Özelliği | — | Arka Kapakta |
| Temel Donanım | ||
| RAM Tipi | LPDDR4 | LPDDR4X |
| CPU Frekansı | 2.4 GHz | 1.8 GHz |
| GPU Frekansı | 1100 MHz | — |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| AnTuTu Puanı (v10) | 334.900 Puan | 257.200 Puan |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.4 GHz ARM Cortex-A73 (Kryo 265) | 2x 1.8 GHz ARM Cortex-A75 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 1.8 Ghz ARM Cortex-A53 | 6x 1.8 GHz ARM Cortex-A55 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 6 nm | 12 nm |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 2.2 | eMMC 5.1 |
| Hafıza Kartı Desteği | Var | Var |
| Geekbench 6 (Multi-core) | 1.420 Puan | 1.485 Puan |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Adreno 610 | Mali-G57 |
| Geekbench 6 (Single-core) | 410 Puan | 420 Puan |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 128/256GB Depolama seçeneği var | 128/256GB Depolama seçeneği var |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 256 GB | 1 TB |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | — | 4/6/8GB RAM seçeneği var |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | Oppo A | Vivo Y |
| Alt Seri | Oppo A6 | — |
| Duyurulma Tarihi | 2024, Nisan | 2024, Mayıs |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 2G Frekansları | — | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G Frekansları | — | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G Frekansları | — | 700 (band 28) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| 4G Özellikleri | — | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) | USB On-the-go (OTG) |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| Çift Hat Özelliği | — | 3 Slot (SIM1+SIM2+MicroSD) |
| İşletim Sistemi | ||
| Kullanıcı Arayüzü | ColorOS UI | FunTouch OS |
| Lansman Arayüz Versiyonu | ColorOS 14 | Funtouch OS 14 |
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 16 (B) | — |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Var | Yok |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), Wi-Fi Display, Wi-Fi Hotspot | Dual-Band (5GHz), VoWiFi (Wi-Fi Araması), Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 | 5.0 |
| Bluetooth Özellikleri | AAC, aptX, SBC | — |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS, Galileo, QZSS | GPS, BDS, GLONASS, Galileo, QZSS |
| AB Ürün Kayıt ve Enerji Etiketi | ||
| Enerji Sınıfı | — | A |
| Düşme Direnci Sınıfı | — | B |
| Onarılabilirlik Sınıfı | — | B |
| Şarj Sonrası Pil Süresi | — | 54 saat 28 dakika |
| Şarj Döngü Sayısı (AB) | — | 1000 Döngü |
| Suya ya da Toza Direnç Sınıfı | — | IP64 |
Neden Oppo A60 256GB daha iyi?
- Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü8 MP vs 5 MP
- Daha düşük sar değeri (baş)0.738 W/kg vs 1.12 W/kg
- Daha düşük sar değeri (vücut)0.738 W/kg vs 1 W/kg
- Vivo Y19s 256GB 2 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu ve daha yüksek batarya kapasitesi
Neden Vivo Y19s 256GB daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6.68 inç vs 6.67 inç
- Daha yüksek batarya kapasitesi5500 mAh vs 5000 mAh
- Oppo A60 256GB 3 özellikte önde: daha yüksek ön kamera çözünürlüğü, daha düşük sar değeri (baş) ve daha düşük sar değeri (vücut)
ÖNERİLER



