- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
Oppo Reno 13 Pro 5G vs Poco X7 Pro Iron Man Edition
Oppo Reno 13 Pro 5G vs Poco X7 Pro Iron Man Edition
Oppo Reno 13 Pro 5G genel puanda önde (97/100).
- Ekran: Oppo Reno 13 Pro 5G (100)
- Kamera: Oppo Reno 13 Pro 5G (100)
- Batarya: Poco X7 Pro Iron Man Edition (100)
- Sağlık: Poco X7 Pro Iron Man Edition (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 3 özellik |
||
| Kamera 2 özellik |
||
| Batarya 2 özellik |
||
| Sağlık 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 6,83 inç | 6,67 inç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1272x2800 (FHD+) Piksel (5) | 1220x2712 (FHD+) Piksel (38) |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 90,78 % | 88,58 % |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Dimensity 8350 | MediaTek Dimensity 8400 |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| RAM | 12 GB | 12 GB |
| Dahili Depolama | 512 GB | 512 GB |
| İşletim Sistemi | Android 15 (V) | Android 15 (V) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 50 MP | 50 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 50 MP | 20 MP |
| Batarya Kapasitesi | 5.800 mAh | 6.000 mAh |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| 5G | Var | Var |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |
| Boy | 162,73 mm | 160,75 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 0,993 W/kg | 0,995 W/kg |
| SAR Değeri (Vücut) | 1,285 W/kg | 0,995 W/kg |
| Çıkış Yılı | 2.024 | 2.025 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 113.08 cm² | 107.14 cm² |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 68 Milyar |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch | DCI-P3 Renk Uzayı | Islak Parmak Algılama | Çerçevesiz Tasarım | DCI-P3 100% | Eğimli Ekran (2.5D) | Ekran İçinde Ön Kamera | 10bit Renk Derinliği | 240 Hz Screen Touch Response | 600 cd/m² (nit) Parlaklık | 1200 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) | 3840Hz PWM Dimming | Dolby Vision | HDR | HDR10+ | Çizilmeye Dirençli Cam | HDR10 | Multi Touch | DCI-P3 Renk Uzayı | Islak Parmak Algılama | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | DC Dimming | DCI-P3 100% | Ekran İçinde Ön Kamera | 5.000.000:1 Kontrast Oranı | 12bit Renk Derinliği | 480 Hz Screen Touch Response | 700 cd/m² (nit) Parlaklık | 1400 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM) | 1920Hz PWM Dimming | 2560 Hz Instant Touch Sampling Rate | 3200 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) |
| Piksel Yoğunluğu | 450 PPI | 446 PPI |
| Ekran Dayanıklılığı | Corning Gorilla Glass 7i | Corning Gorilla Glass 7i |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 19.8:9 | 20:9 |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ | FHD+ |
| Kamera | ||
| Flaş | 4 LED (Halka) | LED |
| Odak Uzaklığı | 24 mm | 26 mm |
| Video FPS Değeri | 60 fps | 60 fps |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | Color temperature sensor | HDR | Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Panorama | Otomatik Odaklama | Seri Çekim (Burst) Modu | Sony Exmor Sensör (IMX890) | Zamanlayıcı | 6 Elementli Lens | Portre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | Flicker Sensör | HDR | Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü | Panorama | Otomatik Odaklama | Sesli komut | Dahili QR Kod Okuyucu | Seri Çekim (Burst) Modu | Sony IMX882 Sensör | Zamanlayıcı | 0.8μm (1.6μm) Piksel | 6 Elementli Lens | 78° Açılı |
| İkinci Arka Kamera | Var | Var |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 | F1.5 |
| Ön Kamera FPS Değeri | 60 fps | 30 fps |
| Üçüncü Arka Kamera | Var | — |
| Ön Kamera Özellikleri | Otomatik Odaklama | Portre Modu | Sanal Flaş | Time-lapse (Hyperlapse) | Zamanlayıcı (self-timer) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Panorama Selfi | 5 Elementli Lens | 21mm | 1080p @ 60fps Kayıt | Portre Modu | HDR10+ | HDR | Sanal Flaş | Time-lapse (Hyperlapse) | Zamanlayıcı (self-timer) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | OmniVision OV20B Sensör | Video HDR | 4 Elementli Lens |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps | 1080p @ 30fps | 1080p @ 60fps | 2160p @ 30fps | 2160p @ 60fps | 720p @ 30fps | 1080p @ 30fps | 1080p @ 60fps | 2160p @ 24fps | 2160p @ 30fps | 2160p @ 60fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) | HDR | HDR10+ | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) (4K) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) | 10-bit LOG |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 | F2.2 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.8 | — |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı | Otomatik Odaklama | Ekstra Geniş Açı (116°) | 5 Elementli Lens | 15mm | Ekstra Geniş Açı | Ekstra Geniş Açı (120°) | 15mm |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 | F2.2 |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Var | Var |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K | 1080p (Full HD) |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Periscope Zoom | Telephoto | Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Otomatik Odaklama | Optik Zoom (3.5x) | 4 Elementli Lens | 80mm | 120x Dijital Zoom | — |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP | 8 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 50 MP | — |
| Kamera Sensör Boyutu | — | 1/1.95 İnç |
| Ön Kamera Sensör Boyutu | — | 1/4 İnç |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | — | 720p @ 120fps | 720p @ 240fps | 720p @ 960fps | 1080p @ 120fps | 1080p @ 240fps | 1080p @ 960fps |
| Batarya | ||
| Şarj | USB Type-C | USB Type-C |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (80W) | Hızlı Şarj (90W) |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 80 W | 90 W |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 49 Dakika | 42 Dakika |
| Oyun | — | 8 Saat |
| Video Oynatma | — | 20 Saat |
| Müzik Oynatma | — | 17 Saat |
| Batarya Özellikleri | — | Çift Hücreli Batarya | Silicon-carbon |
| Tasarım | ||
| En | 76.55 mm | 75.24 mm |
| Ağırlık | 197 Gram | 195 Gram |
| Kalınlık | 7.55 mm | 8.29 mm |
| Renk Seçenekleri | Siyah | Mor | Pembe | Kırmızı |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Cam | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Metal | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Çoklu Ortam | ||
| Radyo | Yok | Yok |
| Ses Çıkışı | USB Type-C | USB Type-C |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo | Çift Hoparlör | Stereo | Çift Hoparlör |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer | Jiroskop | Yakınlık Sensörü | Pusula | Ortam Işığı Sensörü | Hall Sensörü | İvmeölçer | Jiroskop | Pusula | Ortam Işığı Sensörü | Ultrasonik Yakınlık Sensörü |
| Kutu İçeriği | Arka Kapak Kılıfı | SIM Çıkartma İğnesi | USB Güç Adaptörü (80W) | USB Kablosu | Arka Kapak Kılıfı | SIM Çıkartma İğnesi | USB Kablosu |
| Toza Dayanıklılık | Var | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Çocuk Modu | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring) | Karanlık Mod (Dark Mode) | Yüz Tanımlama | Dahili Likit Soğutma Sistemi | Dolby Atmos | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring) | Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON) | Hi-Res Audio Sertifikası | HWA (Hi-Res Wireless Audio) | Karanlık Mod (Dark Mode) | Kolay Arayüz (Easy Mode) | Sanal RAM Artırma (6GB) | Tek Elde Kullanım Modu | Vapor-Chamber Soğutma | Yüz Tanımlama | 3D IceLoop Soğutma |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX9 | IPX8 |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP6X | IP6X |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde | Ekran İçinde | Kalp Atış Hızı Sensörü |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| Bildirim Işığı (LED) | — | Yok |
| Temel Donanım | ||
| RAM Tipi | LPDDR5X | LPDDR5X |
| CPU Frekansı | 3.35 GHz | 3.25 GHz |
| GPU Frekansı | 1303 MHz | 1300 MHz |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| AnTuTu Puanı (v10) | 1.315.100 Puan | 1.649.900 Puan |
| Ana İşlemci (CPU) | 1x 3.35 GHz ARM Cortex-A715 | 1x 3.25 GHz ARM Cortex-A725 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 3x ARM Cortex-A715 | 3x 3.0 GHz ARM Cortex-A725 |
| 2. Yardımcı İşlemci | 4x ARM Cortex-A510 | 4x 2.1 GHz ARM Cortex-A725 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 4 nm | 4 nm |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 3.1 | UFS 4.0 |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok | Yok |
| Geekbench 6 (Multi-core) | 4.050 Puan | 6.240 Puan |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G615 MC6 | Mali-G720 MC7 |
| Geekbench 6 (Single-core) | 1.325 Puan | 1.580 Puan |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 256/512/1TB Depolama seçeneği var | 256/512GB Depolama seçeneği var |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 12/16GB RAM seçeneği var | 8/12GB RAM seçeneği var |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | Oppo Reno | Poco X |
| Alt Seri | Oppo Reno 13 | — |
| Duyurulma Tarihi | 2024, Kasım | 2025, Ocak |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) | USB On-the-go (OTG) |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | ||
| Kullanıcı Arayüzü | ColorOS UI | HyperOS |
| Lansman Arayüz Versiyonu | ColorOS 15 | HyperOS 2.0 |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Var | Var |
| Kızılötesi | Var | Var |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Wi-Fi Özellikleri | VoWiFi (Wi-Fi Araması) | Wi-Fi Display | 2X MIMO | MIMO | Wi-Fi Hotspot | Dual-Band (5GHz) | VoWiFi (Wi-Fi Araması) | Wi-Fi Display | Wi-Fi Direct | Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 5.4 | 6.0 |
| Bluetooth Özellikleri | AAC | aptX | aptX HD | LDAC | LHDC | LHDC 5.0 | SBC | — |
| Navigasyon Özellikleri | GPS | BDS | GLONASS | Galileo | QZSS | GPS | A-GPS | BDS | GLONASS | Galileo | Dual-Frequency GPS | GPS (L1 + L5) | Galileo (E1 + E5a) | BeiDou (B1I+B1C+B2a+B2b) |
| AB Ürün Kayıt ve Enerji Etiketi | ||
| Enerji Sınıfı | B | — |
| Düşme Direnci Sınıfı | C | — |
| Onarılabilirlik Sınıfı | B | — |
| Şarj Sonrası Pil Süresi | 57 saat 36 dakika | — |
| Şarj Döngü Sayısı (AB) | 1200 Döngü | — |
| Suya ya da Toza Direnç Sınıfı | IP68 | — |
Neden Oppo Reno 13 Pro 5G daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6.83 inç vs 6.67 inç
- Daha yüksek ekran / gövde oranı90.78 % vs 88.58 %
- Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü50 MP vs 20 MP
- Daha düşük sar değeri (baş)0.993 W/kg vs 0.995 W/kg
- Poco X7 Pro Iron Man Edition 3 özellikte önde: daha yüksek batarya kapasitesi, daha düşük sar değeri (vücut) ve daha yüksek çıkış yılı
Neden Poco X7 Pro Iron Man Edition daha iyi?
- Daha yüksek batarya kapasitesi6000 mAh vs 5800 mAh
- Daha düşük sar değeri (vücut)0.995 W/kg vs 1.285 W/kg
- Daha yüksek çıkış yılı2025 vs 2024
- Oppo Reno 13 Pro 5G 4 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran / gövde oranı, daha yüksek ön kamera çözünürlüğü ve 1 özellik daha
ÖNERİLER



