- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
Oppo Reno4 Pro vs TCL 10 Plus 256GB
Oppo Reno4 Pro vs TCL 10 Plus 256GB
Oppo Reno4 Pro genel puanda önde (98/100).
- Ekran: Oppo Reno4 Pro (100)
- Performans: Oppo Reno4 Pro (100)
- Kamera: Oppo Reno4 Pro (100)
- Batarya: TCL 10 Plus 256GB (100)
- Sağlık: Oppo Reno4 Pro (96)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 3 özellik |
||
| Performans 3 özellik |
||
| Kamera 2 özellik |
||
| Batarya 2 özellik |
||
| Sağlık 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 6,5 inç | 6,47 inç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2400 (FHD+) Piksel (587) | 1080x2340 (FHD+) Piksel (338) |
| Ekran Yenileme Hızı | 90 Hz | 60 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 88,02 % | 89,02 % |
| Yonga Seti (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 720G (SM7125) | Qualcomm Snapdragon 665 (SM6125) |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| RAM | 8 GB | 6 GB |
| Dahili Depolama | 256 GB | 256 GB |
| İşletim Sistemi | Android 10 (Q) | Android 10 (Q) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 48 MP | 48 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 32 MP | 16 MP |
| Batarya Kapasitesi | 4.000 mAh | 4.500 mAh |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Tek Hat | Çift Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Boy | 160,2 mm | 158,9 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 1,4 W/kg | 1,3 W/kg |
| SAR Değeri (Vücut) | 1,26 W/kg | 1,48 W/kg |
| Çıkış Yılı | 2.020 | 2.020 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 101.85 cm² | 102.16 cm² |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 16 Milyon |
| Ekran Özellikleri | HDR | HDR10 | Multi Touch | DCI-P3 Renk Uzayı | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | DCI-P3 100% | Eğimli Ekran (3D) | Ekran İçinde Ön Kamera | 5.000.000:1 Kontrast Oranı | 97% NTSC | 180 Hz Dokunma Tepki Hızı | 500 cd/m² (nit) Parlaklık | 800 cd/m² (nit) Parlaklık (HDR) | 1100 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) | HDR, HDR10, Multi Touch, DCI-P3 Renk Uzayı, Oleophobic Coating, Çerçevesiz Tasarım, Sürekli Açık Ekran (Always-on Display), Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch), Eğimli Ekran (3D), 600 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) |
| Piksel Yoğunluğu | 402 PPI | 398 PPI |
| Ekran Dayanıklılığı | Corning Gorilla Glass 5 | — |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 | 19.5:9 |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ | FHD+ |
| Kamera | ||
| Flaş | LED | 2 LED, Tek Tonlu Flaş |
| Video FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) | Sony Exmor Sensör (IMX586) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu | HDR | Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü | Lazer Otomatik Odaklama (Laser Auto Focus-LDAF) | Panorama | Otomatik Odaklama | Contrast Detection Auto-Focus (CDAF) | 0.8μm (1.6μm) Piksel | 6 Elementli Lens | 80° Açılı | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama, Makro (Macro) Çekim (4 cm), Zamanlayıcı, 0.8μm (1.6μm) Piksel, 6 Elementli Lens, 79° Açılı |
| İkinci Arka Kamera | Var | Var |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/2 İnç | 1/2.25 İnç |
| Diyafram Açıklığı | F1.7 | F1.8 |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Üçüncü Arka Kamera | Var | Var |
| Dördüncü Arka Kamera | Var | Var |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu | Video Kayıtta Portre Modu | HDR | Yavaş Çekim (Slow Motion) Video Kayıt | Yapay Zeka (AI) İyileştirme | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Yüz Algılama | 5 Elementli Lens | 80° Açılı | 720p @ 240fps Kayıt | Portre Modu, Sanal Flaş, 1.0µm Piksel, 5 Elementli Lens, 79˚ Açılı |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps | 720p @ 60fps | 1080p @ 30fps | 1080p @ 60fps | 2160p @ 30fps | 1080p @ 30fps, 2160p @ 30fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) (FHD) | Portre Modu (Bokeh) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 | F2.2 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K | 2160p (Ultra HD) 4K |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı | Otomatik Odaklama | SK Hynix HI-846 Sensör | 1.12μm Piksel | Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (118°), 1/4 Sensör Boyutu, 1.12μm Piksel, 5 Elementli Lens |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | 720p @ 240fps | 1080p @ 120fps | 720p @ 120fps, 720p @ 240fps, 1080p @ 120fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.4 | F2.2 |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok | Yok |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1080p (Full HD) |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | OmniVision OV02B10 Sensör | 1/5 Sensör Boyutu | 1.75μm Piksel | Makro (Macro) Çekim, 1/5 Sensör Boyutu, 1.75μm Piksel, 3 Elementli Lens, 83° Açılı |
| Dördüncü Arka Kamera Özellikleri | GalaxyCore GC02M1B Sensör | 1/5 Sensör Boyutu | 1.75 µm Piksel | Derinlik Algısı (Bokeh), 1/5 Sensör Boyutu, 1.75 µm Piksel, 3 Elementli Lens, 77° Açılı |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP | 8 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | 2 MP |
| Dördüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | 2 MP |
| Ön Kamera Sensör Boyutu | — | 1/3.1 İnç |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | — | F2.4 |
| Dördüncü Arka Kamera Diyafram | — | F2.4 |
| Batarya | ||
| Şarj | USB Type-C | USB Type-C |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Batarya Özellikleri | 36 Dakikada %100 Dolum | — |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (65W) | SuperVOOC Flash Charge 2.0 | Qualcomm Quick Charge 3.0, Hızlı Şarj (18W) |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 65 W | 18 W |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 36 Dakika | 125 Dakika |
| Bekleme Süresi (2G) | — | 545 Saat |
| Bekleme Süresi (3G) | — | 622 Saat |
| Bekleme Süresi (4G) | — | 458 Saat |
| Konuşma Süresi (2G) | — | 21 Saat |
| Konuşma Süresi (3G) | — | 31 Saat |
| Konuşma Süresi (4G) | — | 18 Saat |
| Tasarım | ||
| En | 73.2 mm | 72.88 mm |
| Ağırlık | 161 Gram | 172 Gram |
| Kalınlık | 7.7 mm | 8.95 mm |
| Renk Seçenekleri | Siyah | Beyaz | Mavi | Gümüş, Mavi |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Plastik (Cam Görünümlü) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Plastik (Metalik Görünümlü) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Çoklu Ortam | ||
| Radyo | Var | Var |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm | 3.5 mm |
| Radyo Özellikleri | — | RDS |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer | Jiroskop | Yakınlık Sensörü | Pusula | Ortam Işığı Sensörü | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü |
| Kutu İçeriği | Mikrofonlu Kulaklık | SIM Çıkartma İğnesi | Şeffaf Arka Kapak Kılıfı | USB Güç Adaptörü (65W) | USB Kablosu | SIM Çıkartma İğnesi, Şeffaf Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (18W), USB Kablosu |
| Toza Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Servis ve Uygulamalar | Dolby Atmos | Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON) | Karanlık Mod (Dark Mode) | Sanal RAM Artırma (5GB) (Güncelleme Sonrası) | Tek Elde Kullanım Modu | Yüz Tanımlama | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, HD Voice, Karanlık Mod (Dark Mode), Kısayol Tuşu (Kişiselleştirilebilir), Tek Elde Kullanım Modu, USB OTG ile Başka cihazları Şarj Edebilme, Yüz Tanımlama |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok | Yok |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde | Ekran İçinde |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| Temel Donanım | ||
| RAM Tipi | LPDDR4X | — |
| CPU Frekansı | 2.3 GHz | 2.0 GHz |
| GPU Frekansı | 750 MHz | — |
| RAM Kanalları | Çift Kanal | — |
| AnTuTu Puanı (v8) | 281.900 Puan | 176.500 Puan |
| AnTuTu Puanı (v9) | 373.800 Puan | — |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| AnTuTu Puanı (v10) | 418.200 Puan | — |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 2.3 GHz ARM Cortex-A76 (Kryo 465) | 4x 2.0 GHz Kryo 260 (Gold) |
| 1. Yardımcı İşlemci | 6x 1.88 GHz ARM Cortex-A55 | 4x 1.8 GHz Kryo 260 (Silver) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 8 nm | 11 nm |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 2.1 | UFS 2.1 |
| Hafıza Kartı Desteği | Var | Var |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 1.780 Puan | 1.345 Puan |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Adreno 618 | Adreno 610 |
| Geekbench 5 (Single-core) | 570 Puan | 310 Puan |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 128/256GB Depolama seçeneği var | 64/128/256GB Depolama seçeneği var |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 256 GB | 512 GB |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 8/12GB RAM seçeneği var | 6/8GB RAM seçeneği var |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | Oppo Reno | TCL 10 |
| Alt Seri | Oppo Reno4 | — |
| Duyurulma Tarihi | 2020, Haziran | 2020, Temmuz |
| Kullanım Kılavuzu | Oppo Reno4 Pro Kullanım Kılavuzu | TCL 10 Plus Kullanım Kılavuzu |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 4G İndirme | — | 400 Mbps |
| 4G Teknolojisi | — | LTE (Cat.6) |
| 2G Frekansları | — | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G Frekansları | — | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G Frekansları | — | 700 (band 28) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| 4G Özellikleri | — | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| 4G Karşıya Yükleme | — | 75 Mbps |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) | USB On-the-go (OTG) |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| Çift Hat Özelliği | — | 2. SIM Hafıza Kartı Yuvasında |
| İşletim Sistemi | ||
| Kullanıcı Arayüzü | ColorOS UI | TCL UI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | ColorOS 7.2 | — |
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 12 (S) | Android 11 (R) |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Var | Var |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz) | Wi-Fi Display | MU-MIMO | MIMO | Wi-Fi Hotspot | Dual-Band (5GHz), Wi-Fi Display, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 5.1 | 5.0 |
| Bluetooth Özellikleri | AAC | aptX | aptX HD | aptX TWS | LDAC | SBC | AAC, aptX, aptX HD, LDAC |
| Navigasyon Özellikleri | GPS | A-GPS | BDS | GLONASS | Galileo | QZSS | GPS, A-GPS, GLONASS, Galileo |
Neden Oppo Reno4 Pro daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6.5 inç vs 6.47 inç
- Daha yüksek ekran yenileme hızı90 Hz vs 60 Hz
- Daha yüksek ram8 GB vs 6 GB
- Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü32 MP vs 16 MP
- Daha düşük sar değeri (vücut)1.26 W/kg vs 1.48 W/kg
- Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor
- TCL 10 Plus 256GB 3 özellikte önde: daha yüksek ekran / gövde oranı, daha yüksek batarya kapasitesi ve daha düşük sar değeri (baş)
Neden TCL 10 Plus 256GB daha iyi?
- Daha yüksek ekran / gövde oranı89.02 % vs 88.02 %
- Daha yüksek batarya kapasitesi4500 mAh vs 4000 mAh
- Daha düşük sar değeri (baş)1.3 W/kg vs 1.4 W/kg
- Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor
- Güncel fiyat bilgisi bulunmuyor
- Oppo Reno4 Pro 5 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran yenileme hızı, daha yüksek ram ve 2 özellik daha
ÖNERİLER



