1. Ana Sayfa
  2. Telefon Modelleri
  3. Telefon Karşılaştırma

Oppo RX17 Pro vs Xiaomi F1

Oppo RX17 Pro vs Xiaomi F1

Xiaomi F1 genel puanda önde (97/100).

  • Ekran: Oppo RX17 Pro (100)
  • Kamera: Oppo RX17 Pro (100)
  • Batarya: Xiaomi F1 (100)
  • Tasarım: Xiaomi F1 (100)
  • Sağlık: Xiaomi F1 (97)
Oppo RX17 Pro 11.750TL
Xiaomi F1 Fiyat yok
Puanlar
Ekran
3 özellik
100
97
Kamera
2 özellik
100
90
Batarya
2 özellik
96
100
Tasarım
2 özellik
50
100
Sağlık
2 özellik
68
97
Özellikler
Ekran Boyutu 6,4 inç 6,18 inç
Ekran Teknolojisi AMOLED IPS LCD
Ekran Çözünürlüğü 1080x2340 (FHD+) Piksel (338) 1080x2246 (FHD+) Piksel (17)
Ekran Yenileme Hızı 60 Hz 60 Hz
Ekran / Gövde Oranı 84,76 % 80,56 %
Yonga Seti (Chipset) Qualcomm Snapdragon 710 (SDM710) Qualcomm Snapdragon 845 (SDM845)
CPU Çekirdek Sayısı 8 8
RAM 6 GB 6 GB
Dahili Depolama 128 GB 128 GB
İşletim Sistemi Android 8.1 (Oreo) Android 8.1 (Oreo)
Arka Kamera Çözünürlüğü 12 MP 12 MP
Ön Kamera Çözünürlüğü 25 MP 20 MP
Batarya Kapasitesi 3.700 mAh 4.000 mAh
Hızlı Şarj Var Var
5G Yok Yok
Hat Sayısı Tek Hat Çift Hat
Desteklenen SIM Tipleri Nano-SIM (4FF) Nano-SIM (4FF)
Parmak İzi Okuyucu Var Var
Suya Dayanıklılık Yok Var
Boy 157,6 mm 155,5 mm
SAR Değeri (Baş) 1,489 W/kg 0,537 W/kg
SAR Değeri (Vücut) 1,49 W/kg 1,582 W/kg
Çıkış Yılı 2.018 2.018
Ekran
Ekran Alanı 99.65 cm²94.2 cm²
Renk Sayısı 16 Milyon16 Milyon
Ekran Özellikleri Çizilmeye Dirençli Cam, Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Sürekli Açık Ekran (Always-on Display), Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch), On-Cell Touch Ekran Teknolojisi, 60.000:1 Kontrast Oranı, 100% NTSC, 430 cd/m² (nit) ParlaklıkÇizilmeye Dirençli Cam, Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Çentikli (Notch), 84% NTSC, 500 cd/m² (nit) Parlaklık, 1500:1 Kontrast Oranı
Piksel Yoğunluğu 403 PPI403 PPI
Ekran Dayanıklılığı Corning Gorilla Glass 6Corning Gorilla Glass 3
Ekran Oranı (Aspect Ratio) 19.5:918.7:9
Ekran Çözünürlüğü Standardı FHD+FHD+
Kamera
Flaş 2 LEDLED
Video FPS Değeri 30 fps30 fps
Kamera Özellikleri Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Çift Aralıklı Diyafram (Dual Aperture), HDR, Panorama, Otomatik Odaklama, 1.4µm Piksel, 7 Elementli LensPortre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Phase Detect Auto-Focus - PDAF (Dual Pixel), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama, Seri Çekim (Burst) Modu, Sony Exmor RS Sensör (IMX363), 1.4µm Piksel
İkinci Arka Kamera VarVar
Kamera Sensör Boyutu 1/2.55 İnç1/2.55 İnç
Diyafram Açıklığı F1.5F1.9
Ön Kamera FPS Değeri 30 fps30 fps
Üçüncü Arka Kamera Var—
Ön Kamera Özellikleri Portre Modu, HDR, Yapay Zeka (AI) İyileştirme, Zamanlayıcı (self-timer), Panorama SelfiPortre Modu, Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Yapay Zeka (AI) İyileştirme, Zamanlayıcı (self-timer), Yüz Algılama, 1.8µm Piksel
İkinci Arka Kamera Diyafram F2.6F2.0
Diyafram Açıklığı (Maks) F2.4—
Video Kayıt Çözünürlüğü 2160p (Ultra HD) 4K2160p (Ultra HD) 4K
Üçüncü Arka Kamera Diyafram F1.14—
İkinci Arka Kamera Özellikleri Derinlik Algısı (Bokeh)Derinlik Algısı (Bokeh), 1.12μm Piksel
Ön Kamera Diyafram Açıklığı F2.0F2.0
Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) VarYok
Ön Kamera Video Çözünürlüğü 1080p (Full HD)1080p (Full HD)
Üçüncü Arka Kamera Özellikleri TOF (Time of Flight) 3D—
İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü 20 MP5 MP
Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü 0.432 MP—
DxOMark 2017 (v2) —91 Puan
Video Kayıt Seçenekleri —720p @ 30fps, 1080p @ 30fps, 2160p @ 30fps, 2160p @ 60fps (Güncelleme sonrası)
Video Kayıt Özellikleri —Dijital görüntü sabitleyici (EIS), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)
Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri —720p @ 240fps, 1080p @ 240fps
Batarya
Şarj USB Type-CUSB Type-C
Kablosuz Şarj YokYok
Değişir Batarya YokYok
Batarya Özellikleri 10 Dakikada %40 Dolum—
Hızlı Şarj Özellikleri SuperVOOC Flash ChargeQualcomm Quick Charge 3.0, Qualcomm Quick Charge 4.0+
Hızlı Şarj Gücü (Maks.) 50 W18 W
Batarya Teknolojisi —Li-ion Polymer (Li-Po)
Tasarım
En 74.6 mm75.2 mm
Ağırlık 183 Gram182 Gram
Kalınlık 7.9 mm8.8 mm
Renk Seçenekleri Gün Doğumu, YeşilSiyah, Mavi, Kırmızı
Gövde Malzemesi (Kapak) CamPlastik (Metalik Görünümlü)
Gövde Malzemesi (Çerçeve) AlüminyumPolikarbonat
Çoklu Ortam
Radyo YokVar
Ses Çıkışı USB Type-C3.5 mm
Hoparlör Özellikleri —Stereo, Çift Hoparlör
Özellikler
Sensörler İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörüİvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Hall Sensörü
Kutu İçeriği Mikrofonlu Kulaklık (Kulakiçi), SIM Çıkartma İğnesi, Silikon Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (Hızlı Şarj), USB KablosuSIM Çıkartma İğnesi, Silikon Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (Hızlı Şarj), USB Kablosu
Toza Dayanıklılık YokYok
Servis ve Uygulamalar Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Tek Elde Kullanım Modu, Yüz TanımlamaDahili Likit Soğutma Sistemi, Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Tek Elde Kullanım Modu, Yüz Tanımlama, Yüz Tanımlama (Kızılötesi - IR)
Bildirim Işığı (LED) YokVar
Parmak izi Okuyucu Özellikleri Ekran İçindeArka Kapakta
Görüntülü Konuşma (Uygulama) VarVar
LED Özelliği —Tek Renk Bildirimler
Suya Dayanıklılık Seviyesi —Sadece Sıçramalara Karşı (P2i)
Temel Donanım
RAM Tipi LPDDR4XLPDDR4X
CPU Frekansı 2.2 GHz2.8 GHz
AnTuTu Puanı (v7) 168.200 Puan267.100 Puan
İşlemci Mimarisi 64-bit64-bit
Ana İşlemci (CPU) 8x 2.2 GHz Kryo 3604x 2.8 GHz ARM Cortex-A75 (Kryo 385)
1. Yardımcı İşlemci 4x 2.2 GHz Kryo 360 (Silver)4x 1.8 GHz ARM Cortex-A55
CPU Üretim Teknolojisi 10 nm10 nm
Hafıza Kartı Desteği VarVar
Grafik İşlemcisi (GPU) Adreno 616Adreno 630
Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi 256 GB256 GB
Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri 6/8GB RAM seçeneği var6/8GB RAM seçeneği var
GPU Frekansı —710 MHz
RAM Kanalları —Çift Kanal
AnTuTu Puanı (v8) —360.200 Puan
Dahili Depolama Biçimi —UFS 2.1
Diğer Hafıza Seçenekleri —64/128/256GB Depolama seçeneği var
Temel Bilgiler
Diğer Adları Oppo R17 ProXiaomi Poco F1
Duyurulma Tarihi 2018, Ağustos2018, Ağustos
Seri —Poco F
Ağ Bağlantıları
2G VarVar
3G VarVar
4G VarVar
4G İndirme 800 Mbps1000 Mbps
4.5G Desteği VarVar
4G Teknolojisi LTE (Cat.15)LTE (Cat.16)
2G Frekansları 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz
3G Frekansları 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz
4G Frekansları 700 (band 12) MHz, 700 (band 17) MHz, 700 (band 28) MHz, 800 (band 18) MHz, 800 (band 19) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 26) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700/2100 (band 4) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 1900 (band 25) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz
4G Frekansları Notu Satıcı ya da bölgeye göre değişiklik gösterebilir—
4G Karşıya Yükleme 150 Mbps150 Mbps
Diğer Bağlantılar
USB Versiyonu USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0)2.0
USB Özellikleri USB On-the-go (OTG), DisplayPortUSB On-the-go (OTG)
USB Bağlantı Tipi USB Type-CUSB Type-C
Çift Hat Özelliği —2. SIM Hafıza Kartı Yuvasında
İşletim Sistemi
Kullanıcı Arayüzü ColorOS UIMI UI
Lansman Arayüz Versiyonu ColorOS 5.2MIUI 9.6
Yükseltilebilir Versiyon —Android 9.0 (Pie)
Planlanan Yükseltilebilir Versiyon —Android 10 (Q)
Kablosuz Bağlantılar
NFC VarYok
Kızılötesi YokYok
Wi-Fi Kanalları Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
Wi-Fi Özellikleri Dual-Band (5GHz), Wi-Fi HotspotDual-Band (5GHz), Wi-Fi Display, 2X MIMO, MU-MIMO, MIMO, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot
Bluetooth Versiyonu 5.05.0
Navigasyon Özellikleri GPS, A-GPS, BDS, GLONASS, GalileoGPS, A-GPS, BDS, GLONASS
Bluetooth Özellikleri —aptX, aptX HD, LDAC

Neden Oppo RX17 Pro daha iyi?

  • Daha yüksek ekran boyutu6.4 inç vs 6.18 inç
  • Daha yüksek ekran / gövde oranı84.76 % vs 80.56 %
  • Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü25 MP vs 20 MP
  • Daha düşük sar değeri (vücut)1.49 W/kg vs 1.582 W/kg
  • Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor
  • Xiaomi F1 3 özellikte önde: daha yüksek batarya kapasitesi, Suya Dayanıklılık var ve daha düşük sar değeri (baş)

Neden Xiaomi F1 daha iyi?

  • Daha yüksek batarya kapasitesi4000 mAh vs 3700 mAh
  • Suya Dayanıklılık varVar vs Yok
  • Daha düşük sar değeri (baş)0.537 W/kg vs 1.489 W/kg
  • Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor
  • Güncel fiyat bilgisi bulunmuyor
  • Oppo RX17 Pro 4 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran / gövde oranı, daha yüksek ön kamera çözünürlüğü ve 1 özellik daha
ÖNERİLER

Benzer Karşılaştırmalar