1. Ana Sayfa
  2. Telefon Modelleri
  3. Telefon Karşılaştırma

Poco F4 5G vs Redmi Note 12 Pro+ 5G

Poco F4 5G vs Redmi Note 12 Pro+ 5G

Redmi Note 12 Pro+ 5G genel puanda önde (93/100).

  • Kamera: Redmi Note 12 Pro+ 5G (90)
  • Batarya: Redmi Note 12 Pro+ 5G (100)
  • Tasarım: Redmi Note 12 Pro+ 5G (100)
  • Sağlık: Poco F4 5G (100)
Poco F4 5G 17.499TL
Puanlar
Kamera
2 özellik
66
90
Batarya
2 özellik
95
100
Tasarım
2 özellik
50
100
Sağlık
2 özellik
100
80
Özellikler
Ekran Boyutu 6,67 inç 6,67 inç
Ekran Teknolojisi AMOLED AMOLED
Ekran Çözünürlüğü 1080x2400 (FHD+) Piksel (587) 1080x2400 (FHD+) Piksel (587)
Ekran Yenileme Hızı 120 Hz 120 Hz
Ekran / Gövde Oranı 86,45 % 86,44 %
Yonga Seti (Chipset) Qualcomm Snapdragon 870 (SM8250-AC) MediaTek Dimensity 1080 (MT6877V/TTZA)
CPU Çekirdek Sayısı 8 8
RAM 8 GB 8 GB
Dahili Depolama 256 GB 256 GB
İşletim Sistemi Android 12 (S) Android 12 (S)
Arka Kamera Çözünürlüğü 64 MP 200 MP
Ön Kamera Çözünürlüğü 20 MP 16 MP
Batarya Kapasitesi 4.500 mAh 5.000 mAh
Hızlı Şarj Var Var
5G Var Var
Hat Sayısı Çift Hat Çift Hat
Desteklenen SIM Tipleri Nano-SIM (4FF) Nano-SIM (4FF)
Parmak İzi Okuyucu Var Var
Suya Dayanıklılık Yok Var
Boy 163,2 mm 162,9 mm
SAR Değeri (Baş) 0,596 W/kg 0,979 W/kg
SAR Değeri (Vücut) 0,979 W/kg 0,994 W/kg
Çıkış Yılı 2.022 2.022
Ekran
Ekran Alanı 107.16 cm²107.01 cm²
Renk Sayısı 16 Milyon1.07 Milyar
Ekran Özellikleri Dolby Vision | HDR | HDR10+ | Çizilmeye Dirençli Cam | HDR10 | Motion Estimation/Compensation (MEMC) | Multi Touch | DCI-P3 Renk Uzayı | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | DCI-P3 100% | Delta-E < 0.34 | Ekran İçinde Ön Kamera | JNCD 0.26 | 5.000.000:1 Kontrast Oranı | 360 Hz Screen Touch Response | 900 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM) | 1300 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.)Dolby Vision | HDR | HDR10+ | Çizilmeye Dirençli Cam | HDR10 | Multi Touch | DCI-P3 Renk Uzayı | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | DCI-P3 100% | Ekran İçinde Ön Kamera | 5.000.000:1 Kontrast Oranı | 10bit Renk Derinliği | 240 Hz Screen Touch Response | 900 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) | 1920Hz PWM Dimming
Piksel Yoğunluğu 395 PPI395 PPI
Ekran Dayanıklılığı Corning Gorilla Glass 5Corning Gorilla Glass 5
Ekran Oranı (Aspect Ratio) 20:920:9
Ekran Çözünürlüğü Standardı FHD+FHD+
Kamera
Flaş LED2 LED | Çift Tonlu
Video FPS Değeri 60 fps30 fps
Kamera Özellikleri Portre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | HDR | Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü | Otomatik Odaklama | Makro (Macro) Çekim (4 cm) | Perde hızı (Shutter Speed): 30 sn | Zamanlayıcı | 0.7μm (1.4μm) Piksel | 6 Elementli LensPortre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | HDR | Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü | Panorama | Otomatik Odaklama | Sesli komut | Dahili QR Kod Okuyucu | Samsung ISOCELL HPX Sensör | Seri Çekim (Burst) Modu | Zamanlayıcı | 1.12μm (2.24μm) Piksel | 7 Elementli Lens
İkinci Arka Kamera VarVar
Kamera Sensör Boyutu 1/2 İnç1/1.4 İnç
Diyafram Açıklığı F1.79F1.65
Ön Kamera FPS Değeri 30 fps60 fps
Üçüncü Arka Kamera VarVar
Ön Kamera Özellikleri Portre Modu | HDR | Sanal Flaş | Sesle Komut | Yavaş Çekim (Slow Motion) Video Kayıt | Yapay Zeka (AI) İyileştirme | Zamanlayıcı (self-timer) | Panorama Selfi | 720p @ 120fps KayıtPortre Modu | HDR | Yavaş Çekim (Slow Motion) Video Kayıt | Time-lapse (Hyperlapse) | Yapay Zeka (AI) İyileştirme | Zamanlayıcı (self-timer) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | 720p @ 120fps Kayıt
Video Kayıt Seçenekleri 720p @ 30fps | 1080p @ 30fps | 1080p @ 60fps | 2160p @ 30fps | 2160p @ 60fps720p @ 30fps | 1080p @ 30fps | 1080p @ 60fps | 2160p @ 30fps
Video Kayıt Özellikleri Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) (FHD) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)
İkinci Arka Kamera Diyafram F2.2F2.2
Video Kayıt Çözünürlüğü 2160p (Ultra HD) 4K2160p (Ultra HD) 4K
Üçüncü Arka Kamera Diyafram F2.4F2.4
İkinci Arka Kamera Özellikleri Ekstra Geniş Açı | Ekstra Geniş Açı (119°)Ekstra Geniş Açı | Ekstra Geniş Açı (120°)
Ön Kamera Diyafram Açıklığı F2.45F2.45
Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) VarVar
Ön Kamera Video Çözünürlüğü 1080p (Full HD)1080p (Full HD)
Üçüncü Arka Kamera Özellikleri Makro (Macro) Çekim | 1.75μm PikselMakro (Macro) Çekim
İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü 8 MP8 MP
Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü 2 MP2 MP
DxOMark Camera (v5) —113 Puan
Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri —720p @ 120fps | 720p @ 240fps | 720p @ 960fps | 1080p @ 120fps
Batarya
Şarj USB Type-CUSB Type-C
Kablosuz Şarj YokYok
Değişir Batarya YokYok
Batarya Teknolojisi Li-ion Polymer (Li-Po)Li-ion Polymer (Li-Po)
Hızlı Şarj Özellikleri Hızlı Şarj (67W)Hızlı Şarj (120W)
Hızlı Şarj Gücü (Maks.) 67 W120 W
Şarj Süresi (Üretici Verisi) 38 Dakika19 Dakika
Oyun —8.9 Saat
Video Oynatma —19 Saat
Müzik Oynatma —149 Saat
Batarya Özellikleri —Çift Hücreli Batarya
Konuşma Süresi (4G) —39 Saat
Tasarım
En 75.95 mm76 mm
Ağırlık 195 Gram210.5 Gram
Kalınlık 7.7 mm8.98 mm
Renk Seçenekleri Siyah | Gümüş | YeşilSiyah | Beyaz | Mavi
Gövde Malzemesi (Kapak) Cam—
Gövde Malzemesi (Çerçeve) Plastik (Metalik Görünümlü)Plastik (Metalik Görünümlü)
Çoklu Ortam
Radyo Yok—
Ses Çıkışı USB Type-C3.5 mm
Hoparlör Özellikleri Stereo | Çift HoparlörStereo | Çift Hoparlör
Özellikler
Sensörler İvmeölçer | Jiroskop | Yakınlık Sensörü | Pusula | Ortam Işığı Sensörü | Ortam Işığı Sensörü (Arka)İvmeölçer | Jiroskop | Yakınlık Sensörü | Pusula | Ortam Işığı Sensörü
Kutu İçeriği SIM Çıkartma İğnesi | Şeffaf Arka Kapak Kılıfı | USB Güç Adaptörü (67W) | USB Kablosu | 3.5 mm - USB Type-C DönüştürücüSIM Çıkartma İğnesi | Şeffaf Arka Kapak Kılıfı | USB Güç Adaptörü (120W) | USB Kablosu
Toza Dayanıklılık YokVar
Servis ve Uygulamalar Dahili Likit Soğutma Sistemi | Dolby Atmos | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring) | Hi-Res Audio Sertifikası | HWA (Hi-Res Wireless Audio) | Karanlık Mod (Dark Mode) | Sanal RAM Artırma (2GB) | Sanal RAM Artırma (5GB) (Güncelleme Sonrası) | Vapor-Chamber Soğutma | Xiaomi Game Turbo | Yüz TanımlamaDolby Atmos | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring) | Hi-Res Audio Sertifikası | HWA (Hi-Res Wireless Audio) | Karanlık Mod (Dark Mode) | Sanal RAM Artırma (8GB) | Vapor-Chamber Soğutma | Yüz Tanımlama | 2 Yıl Güncelleme Garantisi | 3 Yıl Güvenlik Güncellemesi Garantisi
Bildirim Işığı (LED) YokYok
Parmak izi Okuyucu Özellikleri Yan TaraftaYan Tarafta
Görüntülü Konuşma (Uygulama) VarVar
Suya Dayanıklılık Seviyesi —IPX3
Toza Dayanıklılık Seviyesi —IP5X
Temel Donanım
RAM Tipi LPDDR5LPDDR4X
CPU Frekansı 3.2 GHz2.6 GHz
GPU Frekansı 670 MHz—
AnTuTu Puanı (v9) 698.600 Puan498.700 Puan
İşlemci Mimarisi 64-bit64-bit
AnTuTu Puanı (v10) 840.500 Puan538.400 Puan
Ana İşlemci (CPU) 1x 3.2 GHz ARM Cortex-A77 (Kryo 585)2x 2.6 GHz ARM Cortex-A78
1. Yardımcı İşlemci 3x 2.4 GHz ARM Cortex-A77 (Kryo 585)6x 2.0 GHz ARM Cortex-A55
2. Yardımcı İşlemci 4x 1.8 GHz ARM Cortex-A55—
CPU Üretim Teknolojisi 7 nm6 nm
Dahili Depolama Biçimi UFS 3.1UFS 2.2
Hafıza Kartı Desteği YokYok
Geekbench 5 (Multi-core) 3.190 Puan2.210 Puan
Geekbench 6 (Multi-core) 3.375 Puan2.370 Puan
Grafik İşlemcisi (GPU) Adreno 650Mali-G68 MC4
Geekbench 5 (Single-core) 975 Puan765 Puan
Geekbench 6 (Single-core) 1.290 Puan960 Puan
Diğer Hafıza Seçenekleri 128/256GB Depolama seçeneği var—
Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri 6/8GB RAM seçeneği var—
Temel Bilgiler
Seri Poco FRedmi Note
Duyurulma Tarihi 2022, Haziran2022, Ekim
Alt Seri —Redmi Note 12
Ağ Bağlantıları
2G VarVar
3G VarVar
4G VarVar
4.5G Desteği VarVar
2G Frekansları 850 MHz 900 MHz 1800 MHz 1900 MHz850 MHz 900 MHz 1800 MHz 1900 MHz
3G Frekansları (band 19) MHz 800 (band 6) MHz 850 (band 5) MHz 900 (band 8) MHz 1700 (band 4) MHz 1900 (band 2) MHz 2100 (band 1) MHz(band 19) MHz 800 (band 6) MHz 850 (band 5) MHz 900 (band 8) MHz 1700 (band 4) MHz 1900 (band 2) MHz 2100 (band 1) MHz
4G Frekansları 700 (band 12) MHz | 700 (band 17) MHz | 700 (band 28) MHz | 800 (band 18) MHz | 800 (band 19) MHz | 800 (band 20) MHz | 850 (band 26) MHz | 850 (band 5) MHz | 900 (band 8) MHz | 1700/2100 (band 4) MHz | 1800 (band 3) MHz | 1900 (band 2) MHz | 2100 (band 1) MHz | 2600 (band 7) MHz700 (band 12) MHz | 700 (band 13) MHz | 700 (band 17) MHz | 700 (band 28) MHz | 800 (band 18) MHz | 800 (band 19) MHz | 800 (band 20) MHz | 850 (band 26) MHz | 850 (band 5) MHz | 900 (band 8) MHz | 1500 (band 32) MHz | 1700 (band 66) MHz | 1700/2100 (band 4) MHz | 1800 (band 3) MHz | 1900 (band 2) MHz | 2100 (band 1) MHz | 2600 (band 7) MHz
4G Özellikleri VoLTE (Voice over LTE) DesteğiVoLTE (Voice over LTE) Desteği
4G Frekansları Notu —Satıcı ya da bölgeye göre değişiklik gösterebilir
Diğer Bağlantılar
USB Versiyonu 2.02.0
USB Özellikleri USB On-the-go (OTG)USB On-the-go (OTG)
USB Bağlantı Tipi USB Type-CUSB Type-C
İşletim Sistemi
Kullanıcı Arayüzü MI UIMI UI
Lansman Arayüz Versiyonu MIUI 13MIUI 14
Yükseltilebilir Versiyon Android 14 (U)—
Kablosuz Bağlantılar
NFC VarVar
Kızılötesi VarVar
Wi-Fi Kanalları Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax)Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
Wi-Fi Özellikleri Dual-Band (5GHz) | Wi-Fi Direct | Wi-Fi Hotspot | MiraCastDual-Band (5GHz) | VoWiFi (Wi-Fi Araması) | Wi-Fi Direct | Wi-Fi Hotspot
Bluetooth Versiyonu 5.25.2
Navigasyon Özellikleri GPS | A-GPS | BDS | GLONASS | Galileo | QZSS | Dual-Frequency GPS | GPS (L1 + L5) | Galileo (E1 + E5a) | QZSS (L1 + L5) | BeiDou (B1I + B2a) | NavICGPS | A-GPS | BDS | GLONASS | Galileo
NFC Notu —Satıcı ya da bölgeye göre değişiklik gösterebilir

Neden Poco F4 5G daha iyi?

  • Daha yüksek ekran / gövde oranı86.45 % vs 86.44 %
  • Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü20 MP vs 16 MP
  • Daha düşük sar değeri (baş)0.596 W/kg vs 0.979 W/kg
  • Daha düşük sar değeri (vücut)0.979 W/kg vs 0.994 W/kg
  • Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor
  • Redmi Note 12 Pro+ 5G 3 özellikte önde: daha yüksek arka kamera çözünürlüğü, daha yüksek batarya kapasitesi ve Suya Dayanıklılık var

Neden Redmi Note 12 Pro+ 5G daha iyi?

  • Daha yüksek arka kamera çözünürlüğü200 MP vs 64 MP
  • Daha yüksek batarya kapasitesi5000 mAh vs 4500 mAh
  • Suya Dayanıklılık varVar vs Yok
  • Poco F4 5G 4 özellikte önde: daha yüksek ekran / gövde oranı, daha yüksek ön kamera çözünürlüğü, daha düşük sar değeri (baş) ve 1 özellik daha
ÖNERİLER

Benzer Karşılaştırmalar