- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
Poco M4 Pro vs Tecno Camon 18P
Poco M4 Pro vs Tecno Camon 18P
Poco M4 Pro genel puanda önde (96/100).
- Ekran: Tecno Camon 18P (100)
- Performans: Tecno Camon 18P (100)
- Kamera: Poco M4 Pro (100)
- Sağlık: Poco M4 Pro (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 3 özellik |
||
| Performans 3 özellik |
||
| Kamera 2 özellik |
||
| Sağlık 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 6,43 inç | 6,8 inç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2400 (FHD+) Piksel (587) | 1080x2460 (FHD+) Piksel (97) |
| Ekran Yenileme Hızı | 90 Hz | 120 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 84,18 % | 84,51 % |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Helio G96 (MT6781V/CD) | MediaTek Helio G96 (MT6781V/CD) |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| RAM | 6 GB | 8 GB |
| Dahili Depolama | 128 GB | 128 GB |
| İşletim Sistemi | Android 11 (R) | Android 11 (R) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 64 MP | 48 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 16 MP | 16 MP |
| Batarya Kapasitesi | 5.000 mAh | 5.000 mAh |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Boy | 159,87 mm | 168,86 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 0,592 W/kg | 1,402 W/kg |
| SAR Değeri (Vücut) | 0,845 W/kg | 0,988 W/kg |
| Çıkış Yılı | 2.022 | 2.021 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 99.42 cm² | 109.41 cm² |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 16 Milyon |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam, Multi Touch, DCI-P3 Renk Uzayı, Çerçevesiz Tasarım, Sürekli Açık Ekran (Always-on Display), Ekran İçinde Ön Kamera, 4.500.000:1 Kontrast Oranı, 180 Hz Dokunma Tepki Hızı, 700 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM), 1000 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Ekran İçinde Ön Kamera, 500 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) |
| Piksel Yoğunluğu | 409 PPI | 395 PPI |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 | 20.5:9 |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ | FHD+ |
| Kamera | ||
| Flaş | LED | 4 LED |
| Video FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu, HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama, Dahili QR Kod Okuyucu, Zamanlayıcı, 0.7μm (1.4μm) Piksel | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu, HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama, Dahili QR Kod Okuyucu, Makro (Macro) Çekim (4 cm) |
| İkinci Arka Kamera | Var | Var |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 | F1.8 |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Üçüncü Arka Kamera | Var | Var |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, HDR, Yapay Zeka (AI) Yüz Tanımlama (Face ID), Gesture Shot, Zamanlayıcı (self-timer), Panorama Selfi | Ön Kamera için LED Flaş, Portre Modu, Video Kayıtta Portre Modu, Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu, HDR, Ön Kamera için Dual-LED Flaş |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps, 1440p @ 30fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS), Dijital görüntü sabitleyici (EIS) (HD), Portre Modu (Bokeh), Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 | F2.4 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 | — |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (118°) | Telephoto, Optik Zoom (2x), 30x Dijital Zoom, 50mm |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | 720p @ 120fps | — |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.4 | F2.0 |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok | Yok |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Makro (Macro) Çekim | Derinlik Algısı (Bokeh) |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP | 13 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | 2 MP |
| Batarya | ||
| Şarj | USB Type-C | USB Type-C |
| Video Oynatma | 22 Saat | — |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Müzik Oynatma | 140 Saat | — |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Konuşma Süresi (4G) | 31 Saat | — |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (33W) | Hızlı Şarj (33W) |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 33 W | 33 W |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 58 Dakika | — |
| Tasarım | ||
| En | 73.87 mm | 76.67 mm |
| Ağırlık | 179.5 Gram | 205 Gram |
| Kalınlık | 8.09 mm | 8.77 mm |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mavi, Sarı | Siyah, Beyaz, Mor |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Plastik (Cam Görünümlü) | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Plastik (Metalik Görünümlü) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Çoklu Ortam | ||
| Radyo | Var | Var |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm | 3.5 mm |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo, Çift Hoparlör | Mono |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Ortam Işığı Sensörü |
| Kutu İçeriği | SIM Çıkartma İğnesi, Şeffaf Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (33W), USB Kablosu | Mikrofonlu Kulaklık, SIM Çıkartma İğnesi, Şeffaf Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (33W), USB Kablosu |
| Toza Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Servis ve Uygulamalar | Dahili Likit Soğutma Sistemi, Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Hi-Res Audio Sertifikası, Karanlık Mod (Dark Mode), Sanal RAM Artırma (2GB), Yüz Tanımlama | Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Karanlık Mod (Dark Mode), Sanal RAM Artırma (5GB), Tek Elde Kullanım Modu, Yüz Tanımlama |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok | Yok |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Yan Tarafta | Yan Tarafta |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| Temel Donanım | ||
| RAM Tipi | LPDDR4X | — |
| CPU Frekansı | 2.05 GHz | 2.05 GHz |
| AnTuTu Puanı (v9) | 308.900 Puan | 337.700 Puan |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 2.05 GHz ARM Cortex-A76 | 2x 2.05 GHz ARM Cortex-A76 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 6x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 | 6x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 12 nm | 12 nm |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 2.2 | — |
| Hafıza Kartı Desteği | Var | Var |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 1.800 Puan | 1.720 Puan |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G57 MC2 | Mali-G57 MC2 |
| Geekbench 5 (Single-core) | 520 Puan | 520 Puan |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 128/256GB Depolama seçeneği var | — |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 1 TB | 256 GB |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 6/8GB RAM seçeneği var | — |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | Poco M | Tecno Camon |
| Duyurulma Tarihi | 2022, Şubat | 2021, Ekim |
| Çıkış Tarihi | 2022, Mart | — |
| Alt Seri | — | Tecno Camon 18 |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz | — |
| 3G Frekansları | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700 (band 4) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz | — |
| 4G Frekansları | 700 (band 28) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700/2100 (band 4) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz | — |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği | — |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) | USB On-the-go (OTG) |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| Çift Hat Özelliği | 3 Slot (SIM1+SIM2+MicroSD) | 3 Slot (SIM1+SIM2+MicroSD) |
| İşletim Sistemi | ||
| Kullanıcı Arayüzü | MI UI | HiOS |
| Lansman Arayüz Versiyonu | MIUI 13 | HiOS 8 |
| Yükseltilebilir Versiyon | — | Android 12 (S) |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| Kızılötesi | Var | Yok |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot | Dual-Band (5GHz), Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 | 5.0 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, BDS, GLONASS, Galileo | GPS |
| NFC | — | Var |
Neden Poco M4 Pro daha iyi?
- Daha yüksek arka kamera çözünürlüğü64 MP vs 48 MP
- Daha düşük sar değeri (baş)0.592 W/kg vs 1.402 W/kg
- Daha düşük sar değeri (vücut)0.845 W/kg vs 0.988 W/kg
- Daha yüksek çıkış yılı2022 vs 2021
- Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor
- Tecno Camon 18P 4 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran yenileme hızı, daha yüksek ekran / gövde oranı ve 1 özellik daha
Neden Tecno Camon 18P daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6.8 inç vs 6.43 inç
- Daha yüksek ekran yenileme hızı120 Hz vs 90 Hz
- Daha yüksek ekran / gövde oranı84.51 % vs 84.18 %
- Daha yüksek ram8 GB vs 6 GB
- Poco M4 Pro 4 özellikte önde: daha yüksek arka kamera çözünürlüğü, daha düşük sar değeri (baş), daha düşük sar değeri (vücut) ve 1 özellik daha
ÖNERİLER



