- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
Poco X7 vs Tecno Phantom V Flip2
Poco X7 vs Tecno Phantom V Flip2
Poco X7 genel puanda önde (95/100).
- Kamera: Tecno Phantom V Flip2 (100)
- Batarya: Poco X7 (100)
- Tasarım: Poco X7 (100)
- Sağlık: Poco X7 (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Kamera 2 özellik |
||
| Batarya 2 özellik |
||
| Tasarım 2 özellik |
||
| Sağlık 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 6,67 inç | 6,9 inç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1220x2712 (FHD+) Piksel (38) | 1080x2640 (FHD+) Piksel (12) |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 88,68 % | 85,69 % |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Dimensity 7300 | MediaTek Dimensity 8020 |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| RAM | 8 GB | 8 GB |
| Dahili Depolama | 256 GB | 256 GB |
| İşletim Sistemi | Android 14 (U) | Android 14 (U) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 50 MP | 50 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 20 MP | 32 MP |
| Batarya Kapasitesi | 5.110 mAh | 4.720 mAh |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| 5G | Var | Var |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Var | Yok |
| Boy | 162,33 mm | 170,75 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 0,994 W/kg | 1,884 W/kg |
| SAR Değeri (Vücut) | 0,992 W/kg | 1,172 W/kg |
| Çıkış Yılı | 2.025 | 2.024 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 107.14 cm² | 107.39 cm² |
| Renk Sayısı | 68 Milyar | — |
| Ekran Özellikleri | Dolby Vision | HDR | HDR10+ | Çizilmeye Dirençli Cam | HDR10 | Multi Touch | DCI-P3 Renk Uzayı | Islak Parmak Algılama | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | DC Dimming | DCI-P3 100% | Eğimli Ekran (3D) | Ekran İçinde Ön Kamera | 5.000.000:1 Kontrast Oranı | 12bit Renk Derinliği | 480 Hz Screen Touch Response | 500 cd/m² (nit) Parlaklık | 1200 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM) | 1920Hz PWM Dimming | 2560 Hz Instant Touch Sampling Rate | 3000 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) | Katlanabilir (Foldable) | Low-Temperature Polycrystalline Oxide (LTPO) | Multi Touch | DCI-P3 Renk Uzayı | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | DCI-P3 100% | Ekran İçinde Ön Kamera | 2160Hz PWM Dimming |
| Piksel Yoğunluğu | 446 PPI | 413 PPI |
| Ekran Dayanıklılığı | Corning Gorilla Glass Victus 2 | — |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 | 21.9:9 |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ | FHD+ |
| İkinci Ekran (Arka) | — | Var |
| İkinci Ekran Boyutu | — | 3.64 İnç |
| İkinci Ekran Yoğunluğu | — | 412 PPI |
| İkinci Ekran Özellikleri | — | AMOLED | DCI-P3 100% | DCI-P3 Renk Uzayı | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) |
| İkinci Ekran Çözünürlüğü | — | 1056x1066 Pixel |
| Kamera | ||
| Flaş | LED | LED |
| Video FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu | HDR | Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü | Panorama | Otomatik Odaklama | Sesli komut | Dahili QR Kod Okuyucu | Seri Çekim (Burst) Modu | Sony IMX882 Sensör | Zamanlayıcı | 0.8μm (1.6μm) Piksel | 6 Elementli Lens | 78° Açılı | Portre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | Flicker Sensör | HDR | Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Panorama | Otomatik Odaklama | Zamanlayıcı |
| İkinci Arka Kamera | Var | Var |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/1.95 İnç | — |
| Diyafram Açıklığı | F1.5 | F1.88 |
| Ön Kamera FPS Değeri | 60 fps | 30 fps |
| Üçüncü Arka Kamera | Var | — |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu | HDR | Sanal Flaş | Gesture Shot | Yapay Zeka (AI) İyileştirme | Zamanlayıcı (self-timer) | OmniVision OV20B Sensör | Otomatik Odaklama | Portre Modu | Video Kayıtta Portre Modu | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | Yavaş Çekim (Slow Motion) Video Kayıt | Time-lapse (Hyperlapse) | Video HDR |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps | 1080p @ 30fps | 1080p @ 60fps | 2160p @ 24fps | 2160p @ 30fps | 1080p @ 30fps | 1080p @ 60fps | 2160p @ 30fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) | HDR | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Portre Modu (Bokeh) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Ön Kamera Sensör Boyutu | 1/4 İnç | — |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 | F2.2 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 2160p (Ultra HD) 4K | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 | — |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı | Ekstra Geniş Açı (120°) | Sony Sensör (IMX355) | 1/4 Sensör Boyutu | 5 Elementli Lens | Ekstra Geniş Açı | Ekstra Geniş Açı (114°) |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | 720p @ 120fps | 720p @ 240fps | 1080p @ 120fps | — |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.2 | F2.45 |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Var | Var |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Makro (Macro) Çekim | 1/5 Sensör Boyutu | 3 Elementli Lens | — |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP | 50 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | — |
| Odak Uzaklığı | — | 23 mm |
| Batarya | ||
| Şarj | USB Type-C | USB Type-C |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (45W) | Hızlı Şarj (70W) |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 45 W | 70 W |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 52 Dakika | — |
| Batarya Özellikleri | — | 15 Dakikada %50 Dolum |
| Tasarım | ||
| En | 74.42 mm | 73.4 mm |
| Ağırlık | 190 Gram | 196 Gram |
| Kalınlık | 8.4 mm | 7.64 mm |
| Renk Seçenekleri | Siyah | Gümüş | Yeşil | Gri | Yeşil |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Kauçuk/Plastik (Deri Görünümlü) | Plastik (Cam Görünümlü) | — |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Plastik (Metalik Görünümlü) | Alüminyum |
| Kalınlık (Katlanmış Durumda) | — | 16.04 mm |
| En (Katlanmış/Açılmış Durumda) | — | 73.4 mm |
| Boy (Katlanmış/Açılmış Durumda) | — | 87.8 mm |
| Çoklu Ortam | ||
| Radyo | Yok | — |
| Ses Çıkışı | USB Type-C | USB Type-C |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo | Çift Hoparlör | Stereo | Çift Hoparlör |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer | Jiroskop | Pusula | Ortam Işığı Sensörü | Ultrasonik Yakınlık Sensörü | İvmeölçer | Jiroskop | Pusula | Ortam Işığı Sensörü | Hall Sensörü | Ultrasonik Yakınlık Sensörü |
| Kutu İçeriği | Arka Kapak Kılıfı | Ekran Koruma Filmi (Telefona Uygulanmış) | SIM Çıkartma İğnesi | USB Güç Adaptörü (45W) | USB Kablosu | — |
| Toza Dayanıklılık | Var | Yok |
| Servis ve Uygulamalar | Dolby Atmos | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring) | Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON) | Karanlık Mod (Dark Mode) | Kolay Arayüz (Easy Mode) | Yüz Tanımlama | Çocuk Modu | Dolby Atmos | Hi-Res Audio Sertifikası | Sanal RAM Artırma (8GB) | Yüz Tanımlama |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok | Yok |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX8 | — |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP6X | — |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde | Kalp Atış Hızı Sensörü | Yan Tarafta |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| Temel Donanım | ||
| RAM Tipi | LPDDR4X | — |
| CPU Frekansı | 2.5 GHz | 2.6 GHz |
| GPU Frekansı | 1047 MHz | — |
| AnTuTu Puanı (v9) | 516.900 Puan | — |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| AnTuTu Puanı (v10) | 646.600 Puan | 764.100 Puan |
| AnTuTu Puanı (v11) | 884.700 Puan | — |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.5 GHz ARM Cortex-A78 | 4x 2.6 GHz ARM Cortex-A78 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 4 nm | 6 nm |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 2.2 | — |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok | Yok |
| Geekbench 6 (Multi-core) | 2.890 Puan | 2.515 Puan |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G615 MC2 | Mali-G77 MC9 |
| Geekbench 6 (Single-core) | 1.024 Puan | 775 Puan |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 256/512GB Depolama seçeneği var | — |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 8/12GB RAM seçeneği var | — |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | Poco X | Tecno Phantom |
| Duyurulma Tarihi | 2025, Ocak | 2024, Eylül |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 2G Frekansları | 850 MHz 900 MHz 1800 MHz 1900 MHz | — |
| 3G Frekansları | (band 19) MHz 800 (band 6) MHz 850 (band 5) MHz 900 (band 8) MHz 1700 (band 4) MHz 1900 (band 2) MHz 2100 (band 1) MHz | — |
| 4G Frekansları | 700 (band 28) MHz | 800 (band 18) MHz | 800 (band 19) MHz | 800 (band 20) MHz | 850 (band 5) MHz | 900 (band 8) MHz | 1700 (band 66) MHz | 1700/2100 (band 4) MHz | 1800 (band 3) MHz | 1900 (band 2) MHz | 2100 (band 1) MHz | 2600 (band 7) MHz | — |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği | — |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) | USB On-the-go (OTG) |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | ||
| Kullanıcı Arayüzü | HyperOS | HiOS |
| Lansman Arayüz Versiyonu | HyperOS 1.0 | HiOS 14 |
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 16 (B) | — |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Var | Var |
| Kızılötesi | Var | Yok |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz) | VoWiFi (Wi-Fi Araması) | Wi-Fi Display | Wi-Fi Direct | Wi-Fi Hotspot | MiraCast | Dual-Band (5GHz) | Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 5.4 | 5.3 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS | A-GPS | BDS | GLONASS | Galileo | QZSS | GPS | BDS | GLONASS | Galileo | QZSS |
| AB Ürün Kayıt ve Enerji Etiketi | ||
| Enerji Sınıfı | C | — |
| Düşme Direnci Sınıfı | B | — |
| Onarılabilirlik Sınıfı | C | — |
| Şarj Sonrası Pil Süresi | 40 saat 51 dakika | — |
| Şarj Döngü Sayısı (AB) | 1000 Döngü | — |
| Suya ya da Toza Direnç Sınıfı | IP68 | — |
Neden Poco X7 daha iyi?
- Daha yüksek ekran / gövde oranı88.68 % vs 85.69 %
- Daha yüksek batarya kapasitesi5110 mAh vs 4720 mAh
- Suya Dayanıklılık varVar vs Yok
- Daha düşük sar değeri (baş)0.994 W/kg vs 1.884 W/kg
- Daha düşük sar değeri (vücut)0.992 W/kg vs 1.172 W/kg
- Daha yüksek çıkış yılı2025 vs 2024
- Tecno Phantom V Flip2 2 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu ve daha yüksek ön kamera çözünürlüğü
Neden Tecno Phantom V Flip2 daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6.9 inç vs 6.67 inç
- Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü32 MP vs 20 MP
- Poco X7 6 özellikte önde: daha yüksek ekran / gövde oranı, daha yüksek batarya kapasitesi, Suya Dayanıklılık var ve 3 özellik daha
ÖNERİLER



