- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
Redmi 13 vs Tecno Camon 30S
Redmi 13 vs Tecno Camon 30S
Redmi 13 genel puanda önde (97/100).
- Ekran: Tecno Camon 30S (100)
- Kamera: Redmi 13 (100)
- Sağlık: Redmi 13 (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 3 özellik |
||
| Kamera 2 özellik |
||
| Sağlık 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 6,79 inç | 6,78 inç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2460 (FHD+) Piksel (97) | 1080x2436 (FHD+) Piksel (32) |
| Ekran Yenileme Hızı | 90 Hz | 120 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 84,81 % | 89,28 % |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Helio G91 | MediaTek Helio G100 |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| RAM | 8 GB | 8 GB |
| Dahili Depolama | 256 GB | 256 GB |
| İşletim Sistemi | Android 14 (U) | Android 14 (U) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 108 MP | 50 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 13 MP | 13 MP |
| Batarya Kapasitesi | 5.030 mAh | 5.000 mAh |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Var | Var |
| Boy | 168,6 mm | 164,49 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 0,995 W/kg | 1,258 W/kg |
| SAR Değeri (Vücut) | 0,982 W/kg | 1,156 W/kg |
| Çıkış Yılı | 2.024 | 2.024 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 109.08 cm² | 109.49 cm² |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 1.07 Milyar |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam, Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, AdaptiveSync, DC Dimming, Ekran İçinde Ön Kamera, 70% NTSC, 240 Hz Screen Touch Response, 450 cd/m² (nit) Parlaklık, 550 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM), 1500:1 Kontrast Oranı | Multi Touch | DCI-P3 Renk Uzayı | Islak Parmak Algılama | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | DCI-P3 100% | Eğimli Ekran (3D) | Ekran İçinde Ön Kamera | 5.000.000:1 Kontrast Oranı | 10bit Renk Derinliği | 1300 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM) | 2160Hz PWM Dimming |
| Piksel Yoğunluğu | 396 PPI | 393 PPI |
| Ekran Dayanıklılığı | Corning Gorilla Glass 3 | Corning Gorilla Glass |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20.5:9 | — |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ | FHD+ |
| Kamera | ||
| Flaş | 2 LED (Halka) | 2 LED |
| Video FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Otomatik Odaklama, Sesli komut, Dahili QR Kod Okuyucu, Zamanlayıcı, 1.92 μm Piksel, 6 Elementli Lens | Portre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu | HDR | Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Panorama | Otomatik Odaklama | Sony Exmor Sensör (IMX896) | 2.00µm Piksel |
| İkinci Arka Kamera | Var | Var |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/1.67 İnç | 1/1.56 İnç |
| Diyafram Açıklığı | F1.75 | F1.88 |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, HDR, Sanal Flaş, Sesle Komut, Gesture Shot, Zamanlayıcı (self-timer) | Ön Kamera için LED Flaş | Portre Modu | HDR | Ön Kamera için Dual-LED Flaş |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps | 720p @ 30fps | 1080p @ 30fps | 1080p @ 60fps | 1440p @ 30fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Time-lapse (Hyperlapse) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Kayıpsız Yakınlaştırma | 3 x | — |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.4 | — |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Makro (Macro) Çekim | Derinlik Algısı (Bokeh) |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.45 | F2.2 |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok | Var |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | 2 MP |
| Üçüncü Arka Kamera | — | Var |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | — | Light Sensor |
| Batarya | ||
| Şarj | USB Type-C | USB Type-C |
| Video Oynatma | 17 Saat | — |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Müzik Oynatma | 127 Saat | — |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Batarya Özellikleri | 26 Dakikada %50 Dolum | Bypass Charge |
| Bekleme Süresi (4G) | 456 Saat | — |
| Konuşma Süresi (4G) | 34 Saat | — |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (33W) | Hızlı Şarj (33W) |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 33 W | 33 W |
| Tasarım | ||
| En | 76.28 mm | 74.55 mm |
| Ağırlık | 205 Gram | 180 Gram |
| Kalınlık | 8.3 mm | 7.62 mm |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Altın, Mavi, Pembe | Siyah | Altın | Mavi | Mor |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Cam | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Plastik (Metalik Görünümlü) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Çoklu Ortam | ||
| Radyo | Var | Var |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm | USB Type-C |
| Hoparlör Özellikleri | Mono | Stereo | Çift Hoparlör |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Sanal Yakınlık Sensörü | İvmeölçer | Jiroskop | Yakınlık Sensörü | Pusula | Ortam Işığı Sensörü |
| Kutu İçeriği | Ekran Koruma Filmi (Telefona Uygulanmış), SIM Çıkartma İğnesi, Şeffaf Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (33W), USB Kablosu | — |
| Toza Dayanıklılık | Var | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Ekran Yakınlaştırma, Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Karanlık Mod (Dark Mode), Sanal RAM Artırma (8GB), Tek Elde Kullanım Modu, Xiaomi Game Turbo, Yüz Tanımlama, 2 Yıl Güncelleme Garantisi, 3 Yıl Güvenlik Güncellemesi Garantisi | Çocuk Modu | Dolby Atmos | Hi-Res Audio Sertifikası | Karanlık Mod (Dark Mode) | Sanal RAM Artırma (8GB) | Yüz Tanımlama |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok | Yok |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX3 | IPX3 |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP5X | IP5X |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Yan Tarafta | Ekran İçinde |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| Temel Donanım | ||
| RAM Tipi | LPDDR4X | — |
| CPU Frekansı | 2.0 GHz | 2.2 GHz |
| GPU Frekansı | 1000 MHz | 1000 MHz |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| AnTuTu Puanı (v10) | 275.200 Puan | 412.400 Puan |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 2.0 GHz ARM Cortex-A75 | 2x 2.2 GHz ARM Cortex-A76 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 6x 1.8 GHz ARM Cortex-A55 | 6x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 12 nm | 6 nm |
| Dahili Depolama Biçimi | eMMC 5.1 | — |
| Hafıza Kartı Desteği | Var | Yok |
| Geekbench 6 (Multi-core) | 1.435 Puan | 1.945 Puan |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G52 MC2 | Mali-G57 MC2 |
| Geekbench 6 (Single-core) | 415 Puan | 725 Puan |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 128/256GB Depolama seçeneği var | — |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 1 TB | — |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 6/8GB RAM seçeneği var | — |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | Redmi 13 | Tecno Camon |
| Diğer Adları | Redmi 13 4G | — |
| Duyurulma Tarihi | 2024, Haziran | 2024, Ekim |
| Kullanım Kılavuzu | Redmi 13 Kullanım Kılavuzu | — |
| Alt Seri | — | Tecno Camon 30 |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz | — |
| 3G Frekansları | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 2100 (band 1) MHz | — |
| 4G Frekansları | 700 (band 28) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz | — |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) | USB On-the-go (OTG) |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| Çift Hat Özelliği | 2. SIM Hafıza Kartı Yuvasında | — |
| İşletim Sistemi | ||
| Kullanıcı Arayüzü | HyperOS | HiOS |
| Lansman Arayüz Versiyonu | HyperOS 1.0 | HiOS 14 |
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 16 (B) | — |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Var | Var |
| NFC Notu | Satıcı ya da bölgeye göre değişiklik gösterebilir | — |
| Kızılötesi | Var | Yok |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), Wi-Fi Display, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot | Dual-Band (5GHz) | Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 5.4 | 5.3 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS, Galileo | GPS | GLONASS |
Neden Redmi 13 daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6.79 inç vs 6.78 inç
- Daha yüksek arka kamera çözünürlüğü108 MP vs 50 MP
- Daha yüksek batarya kapasitesi5030 mAh vs 5000 mAh
- Daha düşük sar değeri (baş)0.995 W/kg vs 1.258 W/kg
- Daha düşük sar değeri (vücut)0.982 W/kg vs 1.156 W/kg
- Tecno Camon 30S 2 özellikte önde: daha yüksek ekran yenileme hızı ve daha yüksek ekran / gövde oranı
Neden Tecno Camon 30S daha iyi?
- Daha yüksek ekran yenileme hızı120 Hz vs 90 Hz
- Daha yüksek ekran / gövde oranı89.28 % vs 84.81 %
- Redmi 13 5 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek arka kamera çözünürlüğü, daha yüksek batarya kapasitesi ve 2 özellik daha
ÖNERİLER



