1. Ana Sayfa
  2. Telefon Modelleri
  3. Telefon Karşılaştırma

Redmi Note 17 Pro Max 128GB vs Tecno Pova Curve 2 5G

Redmi Note 17 Pro Max 128GB vs Tecno Pova Curve 2 5G

Redmi Note 17 Pro Max 128GB genel puanda önde (99/100).

  • Ekran: Tecno Pova Curve 2 5G (100)
  • Kamera: Redmi Note 17 Pro Max 128GB (100)
  • Batarya: Redmi Note 17 Pro Max 128GB (100)
  • Sağlık: Redmi Note 17 Pro Max 128GB (100)
Puanlar
Ekran
3 özellik
94
100
Kamera
2 özellik
100
70
Batarya
2 özellik
100
90
Sağlık
2 özellik
100
58
Özellikler
Ekran Boyutu 6,83 inç 6,78 inç
Ekran Teknolojisi AMOLED AMOLED
Ekran Çözünürlüğü 1280x2772 (FHD+) Piksel (11) 1080x2364 (FHD+) Piksel (1)
Ekran Yenileme Hızı 120 Hz 144 Hz
Ekran / Gövde Oranı 89,35 % 88,93 %
Yonga Seti (Chipset) Qualcomm Snapdragon 6 Gen 5 (SM6850) MediaTek Dimensity 7100
CPU Çekirdek Sayısı 8 8
RAM 8 GB 8 GB
Dahili Depolama 128 GB 128 GB
İşletim Sistemi Android 16 (B) Android 16 (B)
Arka Kamera Çözünürlüğü 50 MP 50 MP
Ön Kamera Çözünürlüğü 32 MP 13 MP
Batarya Kapasitesi 10.000 mAh 8.000 mAh
Hızlı Şarj Var Var
5G Var Var
Hat Sayısı Çift Hat Çift Hat
Desteklenen SIM Tipleri eSIM, Nano-SIM (4FF) Nano-SIM (4FF)
Parmak İzi Okuyucu Var Var
Suya Dayanıklılık Var Var
Boy 163,44 mm 162,7 mm
SAR Değeri (Baş) 0,945 W/kg 1,643 W/kg
SAR Değeri (Vücut) 0,982 W/kg 1,7 W/kg
Çıkış Yılı 2.026 2.026
Ekran
Ekran Alanı 114.3 cm²111.69 cm²
Renk Sayısı 68 Milyar1.07 Milyar
Ekran Özellikleri Dolby Vision | HDR | HDR10+ | HDR10 | DCI-P3 Renk Uzayı | Islak Parmak Algılama | Çerçevesiz Tasarım | DC Dimming | DCI-P3 100% | Ekran İçinde Ön Kamera | 8.000.000:1 Kontrast Oranı | 12bit Renk Derinliği | 240 Hz Screen Touch Response | 1060 cd/m² (nit) Parlaklık | 2000 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM) | 3200 Hz Instant Touch Sampling Rate | 3500 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) | 3840Hz PWM DimmingMulti Touch | DCI-P3 Renk Uzayı | Islak Parmak Algılama | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | Eğimli Ekran (3D) | Ekran İçinde Ön Kamera | 5.000.000:1 Kontrast Oranı | 10bit Renk Derinliği | 240 Hz Screen Touch Response | 1600 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM) | 2160 Hz Instant Touch Sampling Rate | 2304Hz PWM Dimming | 4500 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.)
Piksel Yoğunluğu 447 PPI383 PPI
Ekran Dayanıklılığı Corning Gorilla Glass Victus 2Corning Gorilla Glass 7i
Ekran Oranı (Aspect Ratio) 19.5:9—
Ekran Çözünürlüğü Standardı FHD+FHD+
Kamera
Flaş LEDLED
Odak Uzaklığı 26 mm23 mm
Video FPS Değeri 30 fps30 fps
Kamera Özellikleri Portre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | Flicker Sensör | HDR | Panorama | Otomatik Odaklama | Zamanlayıcı | 0.8μm Piksel | 6 Elementli LensPortre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | HDR | Panorama | Otomatik Odaklama | Dahili QR Kod Okuyucu | Zamanlayıcı
İkinci Arka Kamera VarVar
Diyafram Açıklığı F1.5F1.7
Ön Kamera FPS Değeri 30 fps30 fps
Ön Kamera Özellikleri Portre Modu | Sesle Komut | Yavaş Çekim (Slow Motion) Video Kayıt | Time-lapse (Hyperlapse) | 0.61µm Piksel | 4 Elementli Lens | 720p @ 120fps Kayıt | 1080p @ 60fps KayıtPortre Modu | 24mm
Video Kayıt Seçenekleri 720p @ 30fps | 1080p @ 30fps | 1080p @ 60fps | 2160p @ 30fps720p @ 30fps | 1080p @ 30fps | 1080p @ 60fps | 1440p @ 30fps
Video Kayıt Özellikleri Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)
İkinci Arka Kamera Diyafram F2.2—
Video Kayıt Çözünürlüğü 2160p (Ultra HD) 4K1440p (Quad HD) 2K
İkinci Arka Kamera Özellikleri Ekstra Geniş Açı | Ekstra Geniş Açı (112°) | 1.12μm PikselMakro (Macro) Çekim
Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri 720p @ 120fps | 1080p @ 120fps—
Ön Kamera Diyafram Açıklığı F2.2F2.2
Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) VarYok
Ön Kamera Video Çözünürlüğü 2160p (Ultra HD) 4K1440p (Quad HD) 2K
İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü 8 MP2 MP
Batarya
Oyun 21 Saat18.8 Saat
Şarj USB Type-CUSB Type-C
Video Oynatma 40 Saat—
Kablosuz Şarj YokYok
Müzik Oynatma 194 Saat103.4 Saat
Karma Kullanım 72 Saat72 Saat
Değişir Batarya YokYok
Batarya Teknolojisi Li-ion Polymer (Li-Po)—
Batarya Özellikleri Silicon-carbonBypass Charge | 36 Dakikada %50 Dolum
Konuşma Süresi (4G) 78 Saat—
Batarya Kapasitesi Notu 9210 (EU)—
Hızlı Şarj Özellikleri Hızlı Şarj (100W)Hızlı Şarj (45W)
Hızlı Şarj Gücü (Maks.) 100 W45 W
Şarj Süresi (Üretici Verisi) 86 Dakika—
Şarj Döngü Sayısı (Üretici) 1600 Döngü—
Tasarım
En 78.27 mm77.2 mm
Ağırlık 229.5 Gram195 Gram
Kalınlık 8.65 mm7.42 mm
Renk Seçenekleri Siyah | Mor | Pembe | YeşilGri | Mor | Titanyum
Gövde Malzemesi (Çerçeve) Plastik (Metalik Görünümlü)Plastik (Metalik Görünümlü)
Çoklu Ortam
Radyo Yok—
Ses Çıkışı USB Type-CUSB Type-C
Hoparlör Özellikleri Stereo | Çift HoparlörStereo | Çift Hoparlör
Özellikler
Sensörler İvmeölçer | Jiroskop | Yakınlık Sensörü | Pusula | Ortam Işığı Sensörüİvmeölçer | Jiroskop | Yakınlık Sensörü | Pusula | Ortam Işığı Sensörü
Kutu İçeriği Arka Kapak Kılıfı | SIM Çıkartma İğnesi | USB Güç Adaptörü (100W) | USB KablosuSIM Çıkartma İğnesi | Şeffaf Arka Kapak Kılıfı | USB Güç Adaptörü (45W) | USB Kablosu
Toza Dayanıklılık VarVar
Servis ve Uygulamalar Dolby Atmos | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring) | Hi-Res Audio Sertifikası | Karanlık Mod (Dark Mode) | Sanal RAM Artırma (8GB) | Ters Şarj (27W) | Yüz Tanımlama | 3.0 mt Yükseklikten Düşmeye Dirençli | 6 Yıl Güvenlik Güncellemesi GarantisiDolby Atmos | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring) | Hi-Res Audio Sertifikası | HWA (Hi-Res Wireless Audio) | Karanlık Mod (Dark Mode) | Sanal RAM Artırma (8GB) | Ters Şarj (10W) | Yüz Tanımlama | 2 Yıl Güncelleme Garantisi | 3 Yıl Güvenlik Güncellemesi Garantisi
Bildirim Işığı (LED) Yok—
Suya Dayanıklılık Seviyesi IPX8IPX4
Toza Dayanıklılık Seviyesi IP6XIP6X
Parmak izi Okuyucu Özellikleri Ekran İçindeEkran İçinde
Görüntülü Konuşma (Uygulama) VarVar
Temel Donanım
RAM Tipi LPDDR5XLPDDR5X
CPU Frekansı 2.6 GHz2.4 GHz
İşlemci Mimarisi 64-bit64-bit
AnTuTu Puanı (v10) 841.700 Puan—
AnTuTu Puanı (v12) 965.600 Puan—
Ana İşlemci (CPU) 4x 2.6 GHz ARM Cortex-A784x 2.4 GHz ARM Cortex-A78
1. Yardımcı İşlemci 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A554x 2.0 GHz ARM Cortex-A55
CPU Üretim Teknolojisi 4 nm6 nm
Dahili Depolama Biçimi UFS 2.2UFS 2.2
Hafıza Kartı Desteği YokYok
Geekbench 6 (Multi-core) 3.440 Puan2.925 Puan
Geekbench 7 (Multi-core) 3.265 Puan—
Grafik İşlemcisi (GPU) Adreno 812Mali-G610 MC2
Geekbench 6 (Single-core) 1.075 Puan995 Puan
Geekbench 7 (Single-core) 915 Puan—
Diğer Hafıza Seçenekleri 128/256/512GB Depolama seçeneği var128/256GB Depolama seçeneği var
Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri 8/12GB RAM seçeneği var8/12/16GB RAM seçeneği var
AnTuTu Puanı (v11) —722.900 Puan
Temel Bilgiler
Seri Redmi NoteTecno Pova
Alt Seri Redmi Note 17—
Duyurulma Tarihi 2026, Eylül2026, Şubat
Kullanım Kılavuzu —Tecno Pova Curve 2 5G Kullanım Kılavuzu
Ağ Bağlantıları
2G VarVar
3G VarVar
4G VarVar
4.5G Desteği VarVar
4G Özellikleri VoLTE (Voice over LTE) Desteği—
Diğer Bağlantılar
USB Versiyonu 2.02.0
USB Özellikleri USB On-the-go (OTG)USB On-the-go (OTG)
USB Bağlantı Tipi USB Type-CUSB Type-C
Çift Hat Özelliği Dual eSIM—
İşletim Sistemi
Kullanıcı Arayüzü HyperOSHiOS
Lansman Arayüz Versiyonu HyperOS 3HiOS 16
Kablosuz Bağlantılar
NFC VarVar
Kızılötesi VarVar
Wi-Fi Kanalları Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax)Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
Wi-Fi Özellikleri Dual-Band (5GHz) | Wi-Fi Direct | Wi-Fi Hotspot | MiraCastDual-Band (5GHz) | Wi-Fi Hotspot
Bluetooth Versiyonu 6.05.4
Navigasyon Özellikleri GPS | A-GPS | BDS | GLONASS | Galileo | QZSS | BeiDou (B1I + B1C)GPS | BDS | GLONASS | Galileo
AB Ürün Kayıt ve Enerji Etiketi
Enerji Sınıfı B—
Düşme Direnci Sınıfı A—
Onarılabilirlik Sınıfı C—
Şarj Sonrası Pil Süresi 79 saat 16 dakika—
Şarj Döngü Sayısı (AB) 1000 Döngü—
Suya ya da Toza Direnç Sınıfı IP68—

Neden Redmi Note 17 Pro Max 128GB daha iyi?

  • Daha yüksek ekran boyutu6.83 inç vs 6.78 inç
  • Daha yüksek ekran / gövde oranı89.35 % vs 88.93 %
  • Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü32 MP vs 13 MP
  • Daha yüksek batarya kapasitesi10000 mAh vs 8000 mAh
  • Daha düşük sar değeri (baş)0.945 W/kg vs 1.643 W/kg
  • Daha düşük sar değeri (vücut)0.982 W/kg vs 1.7 W/kg
  • Tecno Pova Curve 2 5G 1 özellikte önde: daha yüksek ekran yenileme hızı

Neden Tecno Pova Curve 2 5G daha iyi?

  • Daha yüksek ekran yenileme hızı144 Hz vs 120 Hz
  • Redmi Note 17 Pro Max 128GB 6 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran / gövde oranı, daha yüksek ön kamera çözünürlüğü ve 3 özellik daha
ÖNERİLER

Benzer Karşılaştırmalar