- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
Samsung Galaxy A14 vs Vivo Y17s 6GB
Samsung Galaxy A14 vs Vivo Y17s 6GB
Vivo Y17s 6GB genel puanda önde (91/100).
- Ekran: Vivo Y17s 6GB (100)
- Performans: Vivo Y17s 6GB (100)
- Kamera: Samsung Galaxy A14 (100)
- Tasarım: Vivo Y17s 6GB (100)
- Sağlık: Samsung Galaxy A14 (86)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 3 özellik |
||
| Performans 3 özellik |
||
| Kamera 2 özellik |
||
| Tasarım 2 özellik |
||
| Sağlık 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 6,6 inç | 6,56 inç |
| Ekran Teknolojisi | PLS | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2408 (FHD+) Piksel (60) | 720x1612 (HD+) Piksel (94) |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz | 60 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 79,76 % | 83,22 % |
| Yonga Seti (Chipset) | Samsung Exynos 850 | MediaTek Helio G85 (MT6769V/CZ) |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| RAM | 4 GB | 6 GB |
| Dahili Depolama | 64 GB | 128 GB |
| İşletim Sistemi | Android 13 (T) | Android 13 (T) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 50 MP | 50 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 13 MP | 8 MP |
| Batarya Kapasitesi | 5.000 mAh | 5.000 mAh |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Yok | Var |
| Boy | 167,7 mm | 163,74 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 0,461 W/kg | 0,88 W/kg |
| SAR Değeri (Vücut) | 1,37 W/kg | 0,998 W/kg |
| Çıkış Yılı | 2.023 | 2.023 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 104.34 cm² | 102.78 cm² |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 16 Milyon |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam, Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch) | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch), Eğimli Ekran (2.5D), 83% NTSC, 700 cd/m² (nit) Parlaklık, 840 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM) |
| Piksel Yoğunluğu | 400 PPI | 269 PPI |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 | 20:9 |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ | HD+ |
| Kamera | ||
| Flaş | LED | LED |
| Video FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), HDR, Panorama, Otomatik Odaklama, Dahili QR Kod Okuyucu, Makro (Macro) Çekim (4 cm), Seri Çekim (Burst) Modu, Zamanlayıcı | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama |
| İkinci Arka Kamera | Var | Var |
| Diyafram Açıklığı | F1.8 | F1.8 |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Üçüncü Arka Kamera | Var | — |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, HDR, Sanal Flaş, Gesture Shot, Zamanlayıcı (self-timer), Panorama Selfi | Portre Modu, Yapay Zeka (AI) İyileştirme |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 | F2.4 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1080p (Full HD) |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 | — |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı | Derinlik Algısı (Bokeh) |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 | F2.0 |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok | Yok |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1080p (Full HD) |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Makro (Macro) Çekim | — |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 5 MP | 2 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | — |
| Video Kayıt Özellikleri | — | Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Batarya | ||
| Şarj | USB Type-C | USB Type-C |
| Video Oynatma | 20 Saat | 19.67 Saat |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Müzik Oynatma | 96 Saat | 60 Saat |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Konuşma Süresi (4G) | 52 Saat | — |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (15W) | Hızlı Şarj (15W) |
| İnternet Kullanımı (4G) | 21 Saat | — |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 15 W | 15 W |
| İnternet Kullanımı (WiFi) | 21 Saat | — |
| Oyun | — | 5.69 Saat |
| Video Oynatma Notu | — | Çevrimiçi |
| Batarya Teknolojisi | — | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Müzik Oynatma Notu | — | Çevrimiçi |
| Tasarım | ||
| En | 78.0 mm | 75.43 mm |
| Ağırlık | 201 Gram | 186 Gram |
| Kalınlık | 9.1 mm | 8.09 mm |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Gümüş, Bakır, Yeşil | Mor, Yeşil |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Plastik | — |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Plastik | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Çoklu Ortam | ||
| Ses Çıkışı | 3.5 mm | 3.5 mm |
| Hoparlör Özellikleri | Mono | Mono |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü | İvmeölçer, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Sanal Jiroskop |
| Kutu İçeriği | SIM Çıkartma İğnesi, USB Kablosu (Type-C'den Type-C'ye) | SIM Çıkartma İğnesi, Şeffaf Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (18W), USB Kablosu |
| Toza Dayanıklılık | Yok | Var |
| Servis ve Uygulamalar | Çocuk Modu, Dolby Atmos, Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Karanlık Mod (Dark Mode), Sanal RAM Artırma (4GB), Tek Elde Kullanım Modu, Yüz Tanımlama, 2 Yıl Güncelleme Garantisi, 4 Yıl Güvenlik Güncellemesi Garantisi | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Karanlık Mod (Dark Mode), Sanal RAM Artırma (6GB), Yüz Tanımlama, 2 Yıl Güncelleme Garantisi, 3 Yıl Güncelleme Garantisi |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok | Yok |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Yan Tarafta | Yan Tarafta |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | — | IPX4 |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | — | IP5X |
| Temel Donanım | ||
| CPU Frekansı | 2.0 GHz | 2.0 GHz |
| AnTuTu Puanı (v9) | 148.400 Puan | — |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| AnTuTu Puanı (v10) | 186.900 Puan | 273.900 Puan |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 | 2x 2.0 GHz ARM Cortex-A75 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 | 6x 1.8 GHz ARM Cortex-A55 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 8 nm | 12 nm |
| Hafıza Kartı Desteği | Var | Var |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 1.095 Puan | 1.260 Puan |
| Geekbench 6 (Multi-core) | 990 Puan | 1.320 Puan |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-G52 MP1 | Mali-G52 MC2 |
| Geekbench 5 (Single-core) | 180 Puan | 350 Puan |
| Geekbench 6 (Single-core) | 215 Puan | 440 Puan |
| Diğer Chipset Seçenekleri | MediaTek Helio G80 | — |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 64/128GB Depolama seçeneği var | 64/128GB Depolama seçeneği var |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 1 TB | 1 TB |
| RAM Tipi | — | LPDDR4X |
| GPU Frekansı | — | 1000 MHz |
| Dahili Depolama Biçimi | — | eMMC 5.1 |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | — | 4/6GB RAM seçeneği var |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | Samsung Galaxy A | Vivo Y |
| Alt Seri | Samsung Galaxy A14 | — |
| Duyurulma Tarihi | 2023, Şubat | 2023, Eylül |
| Kullanım Kılavuzu | Samsung Galaxy A14 Kullanım Kılavuzu | — |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz | — |
| 3G Frekansları | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 2100 (band 1) MHz | — |
| 4G Frekansları | 700 (band 28) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz | — |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) | USB On-the-go (OTG) |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| Çift Hat Özelliği | 3 Slot (SIM1+SIM2+MicroSD) | 3 Slot (SIM1+SIM2+MicroSD) |
| İşletim Sistemi | ||
| Kullanıcı Arayüzü | Samsung One UI Core | FunTouch OS |
| Lansman Arayüz Versiyonu | Samsung One UI Core 5.1 | Funtouch OS 13 |
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 15 (V) | Android 15 (V) |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Yok | Yok |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), VoWiFi (Wi-Fi Araması), Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot | Dual-Band (5GHz), Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 5.1 | 5.0 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, BDS, GLONASS, Galileo, QZSS | GPS, BDS, GLONASS, Galileo, QZSS |
Neden Samsung Galaxy A14 daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6.6 inç vs 6.56 inç
- Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü13 MP vs 8 MP
- Daha düşük sar değeri (baş)0.461 W/kg vs 0.88 W/kg
- Vivo Y17s 6GB 5 özellikte önde: daha yüksek ekran / gövde oranı, daha yüksek ram, daha yüksek dahili depolama ve 2 özellik daha
Neden Vivo Y17s 6GB daha iyi?
- Daha yüksek ekran / gövde oranı83.22 % vs 79.76 %
- Daha yüksek ram6 GB vs 4 GB
- Daha yüksek dahili depolama128 GB vs 64 GB
- Suya Dayanıklılık varVar vs Yok
- Daha düşük sar değeri (vücut)0.998 W/kg vs 1.37 W/kg
- Samsung Galaxy A14 3 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ön kamera çözünürlüğü ve daha düşük sar değeri (baş)
ÖNERİLER



