- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
TCL 20L+ vs Tecno Camon 18 Premier
TCL 20L+ vs Tecno Camon 18 Premier
Tecno Camon 18 Premier genel puanda önde (100/100).
- Ekran: Tecno Camon 18 Premier (100)
- Performans: Tecno Camon 18 Premier (100)
- Kamera: Tecno Camon 18 Premier (100)
- Batarya: TCL 20L+ (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 3 özellik |
||
| Performans 3 özellik |
||
| Kamera 2 özellik |
||
| Batarya 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 6,67 inç | 6,7 inç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD | AMOLED |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2400 (FHD+) Piksel (587) | 1080x2400 (FHD+) Piksel (587) |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz | 120 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 83,84 % | 86,99 % |
| Yonga Seti (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 662 (SM6115) | MediaTek Helio G96 (MT6781V/CD) |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| RAM | 6 GB | 8 GB |
| Dahili Depolama | 256 GB | 256 GB |
| İşletim Sistemi | Android 11 (R) | Android 11 (R) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 64 MP | 64 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 16 MP | 32 MP |
| Batarya Kapasitesi | 5.000 mAh | 4.750 mAh |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Boy | 166,2 mm | 163,8 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 1,22 W/kg | — |
| SAR Değeri (Vücut) | 1,35 W/kg | — |
| Çıkış Yılı | 2.021 | 2.021 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 107.16 cm² | 108.08 cm² |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 16 Milyon |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Eğimli Ekran (2.5D), Ekran İçinde Ön Kamera, 500 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.), 1500:1 Kontrast Oranı | Multi Touch | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | Ekran İçinde Ön Kamera | 550 cd/m² (nit) Parlaklık |
| Piksel Yoğunluğu | 395 PPI | 393 PPI |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 | 20:9 |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ | FHD+ |
| Kamera | ||
| Flaş | LED | 4 LED |
| Video FPS Değeri | 60 fps | 30 fps |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama, Zamanlayıcı, 0.8μm (1.6μm) Piksel, 6 Elementli Lens, 79.4° Açılı | Portre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | HDR | Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama | Panorama | Otomatik Odaklama |
| İkinci Arka Kamera | Var | Var |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/2 İnç | — |
| Diyafram Açıklığı | F1.79 | F1.6 |
| Ön Kamera FPS Değeri | 60 fps | 30 fps |
| Üçüncü Arka Kamera | Var | Var |
| Dördüncü Arka Kamera | Var | — |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu, HDR, Sanal Flaş, Yüz Algılama, 1.0µm Piksel, 76.3° Açılı | Ön Kamera için LED Flaş | Portre Modu | Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu | HDR | Ön Kamera için Dual-LED Flaş |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS), Stop-Motion, Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) (FHD) | Portre Modu (Bokeh) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Ön Kamera Sensör Boyutu | 1/3.1 İnç | — |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.2 | F2.2 |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 | F3.5 |
| Dördüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 | — |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (118°), 1.12μm Piksel, 5 Elementli Lens | Ekstra Geniş Açı | Optik Görüntü Sabitleme (OIS) | 16mm |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.2 | F2.45 |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok | Yok |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Makro (Macro) Çekim, 1/5 Sensör Boyutu, 1.75μm Piksel, 3 Elementli Lens | Periscope Zoom | Telephoto | Optik Zoom (5x) | 60x Dijital Zoom | 135mm |
| Dördüncü Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh), 1/5 Sensör Boyutu, 1.75 µm Piksel, 3 Elementli Lens | — |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 8 MP | 12 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | 8 MP |
| Dördüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | — |
| Video Kayıt Seçenekleri | — | 720p @ 30fps | 1080p @ 30fps | 1440p @ 30fps |
| Batarya | ||
| Şarj | USB Type-C | USB Type-C |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (18W) | Hızlı Şarj (33W) |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 18 W | 33 W |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 150 Dakika | 65 Dakika |
| Tasarım | ||
| En | 76.9 mm | 75.85 mm |
| Ağırlık | 199 Gram | 201 Gram |
| Kalınlık | 9.1 mm | 8.15 mm |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mavi | Mavi | Mavi/Açık Mavi |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Plastik (Cam Görünümlü) | Cam |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Plastik (Metalik Görünümlü) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Çoklu Ortam | ||
| Radyo | Var | Var |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm | 3.5 mm |
| Hoparlör Özellikleri | Stereo, Çift Hoparlör | Mono |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü | İvmeölçer | Jiroskop | Yakınlık Sensörü | Ortam Işığı Sensörü |
| Toza Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Servis ve Uygulamalar | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, HD Voice, Karanlık Mod (Dark Mode), Kısayol Tuşu (Google Assistant), Tek Elde Kullanım Modu, USB OTG ile Başka cihazları Şarj Edebilme, Yüz Tanımlama | Çocuk Modu | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring) | Karanlık Mod (Dark Mode) | Sanal RAM Artırma (5GB) | Tek Elde Kullanım Modu | Yüz Tanımlama |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Yan Tarafta | Yan Tarafta |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| Kutu İçeriği | — | Mikrofonlu Kulaklık | Şeffaf Arka Kapak Kılıfı | USB Güç Adaptörü (33W) | USB Kablosu |
| Temel Donanım | ||
| RAM Tipi | LPDDR4X | — |
| CPU Frekansı | 2.0 GHz | 2.05 GHz |
| GPU Frekansı | 950 MHz | — |
| AnTuTu Puanı (v8) | 183.900 Puan | 293.500 Puan |
| AnTuTu Puanı (v9) | 217.000 Puan | 346.400 Puan |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A73 (Kryo 260) | 2x 2.05 GHz ARM Cortex-A76 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 1.8 Ghz ARM Cortex-A53 | 6x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 11 nm | 12 nm |
| Dahili Depolama Biçimi | UFS 2.1 | — |
| Hafıza Kartı Desteği | Var | Var |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 1.380 Puan | 1.760 Puan |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Adreno 610 | Mali-G57 MC2 |
| Geekbench 5 (Single-core) | 310 Puan | 515 Puan |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 1 TB | 512 GB |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | TCL 20 | Tecno Camon |
| Duyurulma Tarihi | 2021, Nisan | 2021, Ekim |
| Kullanım Kılavuzu | TCL 20L+ Kullanım Kılavuzu | — |
| Alt Seri | — | Tecno Camon 18 |
| Çıkış Tarihi | — | 2022, Mart |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4G İndirme | 300 Mbps | — |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 4G Teknolojisi | LTE (Cat.6) | — |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz | — |
| 3G Frekansları | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz | — |
| 4G Frekansları | 700 (band 28) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2300 (band 40) MHz, 2500 (band 41) MHz, 2600 (band 38) MHz, 2600 (band 7) MHz | — |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği | — |
| 4G Karşıya Yükleme | 50 Mbps | — |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) | USB On-the-go (OTG) |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| Çift Hat Özelliği | 2. SIM Hafıza Kartı Yuvasında | — |
| İşletim Sistemi | ||
| Kullanıcı Arayüzü | TCL UI | HiOS |
| Lansman Arayüz Versiyonu | — | HiOS 8 |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Var | Var |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), VoWiFi (Wi-Fi Araması), Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot | Dual-Band (5GHz) | Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 | 5.0 |
| Bluetooth Özellikleri | aptX, LDAC | — |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS, Galileo | GPS |
Neden TCL 20L+ daha iyi?
- Daha yüksek batarya kapasitesi5000 mAh vs 4750 mAh
- Tecno Camon 18 Premier 5 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran yenileme hızı, daha yüksek ekran / gövde oranı ve 2 özellik daha
Neden Tecno Camon 18 Premier daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6.7 inç vs 6.67 inç
- Daha yüksek ekran yenileme hızı120 Hz vs 60 Hz
- Daha yüksek ekran / gövde oranı86.99 % vs 83.84 %
- Daha yüksek ram8 GB vs 6 GB
- Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü32 MP vs 16 MP
- Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor
- TCL 20L+ 1 özellikte önde: daha yüksek batarya kapasitesi
ÖNERİLER



