- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
TCL 30 SE 128GB vs Tecno Pova Neo 2 128GB
TCL 30 SE 128GB vs Tecno Pova Neo 2 128GB
Tecno Pova Neo 2 128GB genel puanda önde (92/100).
- Ekran: Tecno Pova Neo 2 128GB (100)
- Performans: Tecno Pova Neo 2 128GB (100)
- Kamera: TCL 30 SE 128GB (100)
- Batarya: Tecno Pova Neo 2 128GB (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 3 özellik |
||
| Performans 3 özellik |
||
| Kamera 2 özellik |
||
| Batarya 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 6,52 inç | 6,82 inç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 720x1600 (HD+) Piksel (346) | 720x1640 (HD+) Piksel (49) |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz | 90 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 81,8 % | 82,8 % |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Helio G25 | MediaTek Helio G85 (MT6769V/CZ) |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| RAM | 4 GB | 6 GB |
| Dahili Depolama | 128 GB | 128 GB |
| İşletim Sistemi | Android 12 (S) | Android 12 (S) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 50 MP | 16 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 8 MP | 8 MP |
| Batarya Kapasitesi | 5.000 mAh | 7.000 mAh |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Boy | 165,2 mm | 170,86 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 1,126 W/kg | — |
| SAR Değeri (Vücut) | 1,3 W/kg | — |
| Çıkış Yılı | 2.022 | 2.022 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 102.03 cm² | 110.05 cm² |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 16 Milyon |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Çentikli (Notch), Damla Çentikli (Water-Drop Notch), 70% NTSC, 450 cd/m² (nit) Parlaklık, 1000:1 Kontrast Oranı | Multi Touch, Çerçevesiz Tasarım, Ekran İçinde Ön Kamera |
| Piksel Yoğunluğu | 269 PPI | 263 PPI |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 | 20.5:9 |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | HD+ | HD+ |
| Kamera | ||
| Flaş | LED | 2 LED |
| Video FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Phase Detect Auto-Focus - PDAF (Dual Pixel), Yapay Zeka (AI) Destekli Portre Modu, HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama, 5 Elementli Lens, 74.4° Açılı | Portre Modu (Bokeh), HDR, Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama, Panorama, Otomatik Odaklama |
| İkinci Arka Kamera | Var | Var |
| Kamera Sensör Boyutu | 1/2.76 İnç | — |
| Diyafram Açıklığı | F1.85 | F1.8 |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Üçüncü Arka Kamera | Var | — |
| Ön Kamera Özellikleri | HDR, Gesture Shot, 1.12μm Piksel, 4 Elementli Lens, 80.6° Açılı | Ön Kamera için LED Flaş, Portre Modu, Yapay Zeka (AI) İyileştirme |
| Ön Kamera Sensör Boyutu | 1/4 İnç | — |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.4 | — |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 | — |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Makro (Macro) Çekim, 1/5” Sensör Boyutu, 1.75µm Piksel, 3 Elementli Lens, 88.8° Açılı | AI Lens |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.0 | F2.0 |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok | Yok |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1440p (Quad HD) 2K |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh), 1/5 Sensör Boyutu, 1.65µm Piksel, 3 Elementli Lens, 86.6° Açılı | — |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | — |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | — |
| Video Kayıt Seçenekleri | — | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps, 1440p @ 30fps |
| Video Kayıt Özellikleri | — | Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Batarya | ||
| Şarj | USB Type-C | USB Type-C |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (15W), Hızlı Şarj (10W) | Hızlı Şarj (18W) |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 15 W | 18 W |
| Şarj Süresi (Üretici Verisi) | 187 Dakika | — |
| Tasarım | ||
| En | 75.5 mm | 77.79 mm |
| Ağırlık | 190 Gram | 230 Gram |
| Kalınlık | 8.9 mm | 9.63 mm |
| Renk Seçenekleri | Mavi, Gri, Mavi/Açık Mavi | Mavi, Gri, Turuncu |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Plastik (Cam Görünümlü) | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Plastik (Metalik Görünümlü) | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Çoklu Ortam | ||
| Radyo | Var | Var |
| Ses Çıkışı | 3.5 mm | 3.5 mm |
| Hoparlör Özellikleri | Mono | Stereo, Çift Hoparlör |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü | İvmeölçer, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü |
| Kutu İçeriği | USB Güç Adaptörü (10W) | Mikrofonlu Kulaklık, SIM Çıkartma İğnesi, Şeffaf Arka Kapak Kılıfı, USB Güç Adaptörü (18W), USB Kablosu |
| Toza Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Servis ve Uygulamalar | Karanlık Mod (Dark Mode), Yüz Tanımlama | Çocuk Modu, Karanlık Mod (Dark Mode), Sanal RAM Artırma (5GB), Yüz Tanımlama |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka Kapakta | Yan Tarafta |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| Temel Donanım | ||
| RAM Tipi | LPDDR4X | — |
| CPU Frekansı | 2.0 GHz | 2.0 GHz |
| GPU Frekansı | 650 MHz | 1000 MHz |
| AnTuTu Puanı (v9) | 119.400 Puan | 246.900 Puan |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A53 | 2x 2.0 GHz ARM Cortex-A75 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 1.5 GHz ARM Cortex-A53 | 6x 1.8 GHz ARM Cortex-A55 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 12 nm | 12 nm |
| Hafıza Kartı Desteği | Var | Var |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | PowerVR GE8320 | Mali-G52 MC2 |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 64/128GB Depolama seçeneği var | 64/128GB Depolama seçeneği var |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 512 GB | 256 GB |
| Geekbench 5 (Multi-core) | — | 1.380 Puan |
| Geekbench 5 (Single-core) | — | 365 Puan |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | — | 4/6GB RAM seçeneği var |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | TCL 30 | Tecno Pova |
| Duyurulma Tarihi | 2022, Şubat | 2022, Ekim |
| Kullanım Kılavuzu | TCL 30 SE Kullanım Kılavuzu | — |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4G İndirme | 150 Mbps | — |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 4G Teknolojisi | LTE (Cat.4) | — |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz | — |
| 3G Frekansları | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz | — |
| 4G Frekansları | 700 (band 28) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2300 (band 40) MHz, 2500 (band 41) MHz, 2600 (band 38) MHz, 2600 (band 7) MHz | — |
| 4G Özellikleri | VoLTE (Voice over LTE) Desteği | — |
| 4G Karşıya Yükleme | 50 Mbps | — |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| Çift Hat Özelliği | 3 Slot (SIM1+SIM2+MicroSD) | 3 Slot (SIM1+SIM2+MicroSD) |
| USB Özellikleri | — | USB On-the-go (OTG) |
| İşletim Sistemi | ||
| Kullanıcı Arayüzü | TCL UI | HiOS |
| Lansman Arayüz Versiyonu | TCL UI 4.0 | HiOS 12 |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Var | Var |
| Kızılötesi | Yok | Yok |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 4 (802.11 b/g/n) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | VoWiFi (Wi-Fi Araması), Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot | Dual-Band (5GHz), Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 | 5.0 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS, Galileo | GPS |
Neden TCL 30 SE 128GB daha iyi?
- Daha yüksek arka kamera çözünürlüğü50 MP vs 16 MP
- Tecno Pova Neo 2 128GB 5 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran yenileme hızı, daha yüksek ekran / gövde oranı ve 2 özellik daha
Neden Tecno Pova Neo 2 128GB daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6.82 inç vs 6.52 inç
- Daha yüksek ekran yenileme hızı90 Hz vs 60 Hz
- Daha yüksek ekran / gövde oranı82.8 % vs 81.8 %
- Daha yüksek ram6 GB vs 4 GB
- Daha yüksek batarya kapasitesi7000 mAh vs 5000 mAh
- Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor
- TCL 30 SE 128GB 1 özellikte önde: daha yüksek arka kamera çözünürlüğü
ÖNERİLER



