- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
TP-Link Neffos X1 Max vs Xiaomi Mi 5
TP-Link Neffos X1 Max vs Xiaomi Mi 5
Xiaomi Mi 5 genel puanda önde (93/100).
- Ekran: TP-Link Neffos X1 Max (99)
- Performans: TP-Link Neffos X1 Max (100)
- Kamera: TP-Link Neffos X1 Max (91)
- Sağlık: Xiaomi Mi 5 (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 3 özellik |
||
| Performans 3 özellik |
||
| Kamera 2 özellik |
||
| Sağlık 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 5,5 inç | 5,15 inç |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x1920 (FHD) Piksel (490) | 1080x1920 (FHD) Piksel (490) |
| Ekran Yenileme Hızı | 60 Hz | 60 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 71,81 % | 73,1 % |
| Yonga Seti (Chipset) | MediaTek Helio P10 (MT6755) | Qualcomm Snapdragon 820 MSM8996 |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 4 |
| RAM | 3 GB | 3 GB |
| Dahili Depolama | 32 GB | 32 GB |
| İşletim Sistemi | Android 6.0 (Marshmallow) | Android 6.0 (Marshmallow) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 13 MP | 16 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 5 MP | 4 MP |
| Batarya Kapasitesi | 3.000 mAh | 3.000 mAh |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| 5G | Yok | Yok |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Boy | 152,8 mm | 144,55 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 1,257 W/kg | 0,376 W/kg |
| SAR Değeri (Vücut) | 1,347 W/kg | 0,798 W/kg |
| Çıkış Yılı | 2.016 | 2.016 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 83.39 cm² | 73.12 cm² |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 16 Milyon |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch, In-Cell Touch Ekran Teknolojisi, Eğimli Ekran (2.5D) | Çizilmeye Dirençli Cam, Multi Touch, 95% NTSC, 600 cd/m² (nit) Parlaklık, 1500:1 Kontrast Oranı |
| Piksel Yoğunluğu | 401 PPI | 428 PPI |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 16:9 | 16:9 |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD | FHD |
| Ekran Dayanıklılığı | — | Corning Gorilla Glass 4 |
| Kamera | ||
| Flaş | 2 LED, Çift Tonlu | 2 LED, Çift Tonlu |
| Video FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Kamera Özellikleri | Phase Detect Auto-Focus (PDAF), HDR, Panorama, Otomatik Odaklama, Hızlı Odaklama (0.2 sn), Seri Çekim (Burst) Modu, Sony Exmor RS Sensör (IMX258) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Safir Kristal Objektif Kapağı, HDR, Perde Hızı (Shutter Speed): 32 sn, Panorama, Otomatik Odaklama, Seri Çekim (Burst) Modu, Sony Exmor RS Sensör (IMX298), Zamanlayıcı, 6 Elementli Lens |
| Diyafram Açıklığı | F2.0 | F2.0 |
| Video Kayıt Özellikleri | Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) | Time-lapse (Hyperlapse), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Yok | Var |
| OIS Özelliği | — | Optik Görüntü Sabitleyici (4 Eksenli) |
| DxOMark Eski (v1) | — | 79 Puan |
| Ön Kamera FPS Değeri | — | 30 fps |
| Ön Kamera Özellikleri | — | Zamanlayıcı (self-timer), UltraPixel Kamera, Yüz Algılama, 2μm Piksel, 80° Açılı |
| Video Kayıt Seçenekleri | — | 1080p @ 30fps, 2160p @ 30fps |
| Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri | — | 720p @ 120fps |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | — | F2.0 |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | — | 1080p (Full HD) |
| Batarya | ||
| Şarj | Micro-USB | USB Type-C |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Batarya Teknolojisi | Li-ion Polymer (Li-Po) | Li-ion Polymer (Li-Po) |
| Batarya Özellikleri | 30 Dakikada %50 Dolum | 10 Dakikalık Şarj ile 4 Saatlik Kullanım, 60 Dakikada %80 Dolum |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 18 W | 18 W |
| Hızlı Şarj Özellikleri | — | Qualcomm Quick Charge 3.0, Hızlı Şarj (18W) |
| Tasarım | ||
| En | 76 mm | 69.2 mm |
| Ağırlık | 148 Gram | 129 Gram |
| Kalınlık | 7.85 mm | 7.25 mm |
| Renk Seçenekleri | Altın, Gri | Siyah, Beyaz, Altın |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | Metal | Cam |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Metal | Metal |
| Çoklu Ortam | ||
| Ses Çıkışı | 3.5 mm | 3.5 mm |
| Radyo | — | Yok |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Hall Sensörü | İvmeölçer, Jiroskop, Yakınlık Sensörü, Pusula, Ortam Işığı Sensörü, Hall Sensörü, Barometre |
| Toza Dayanıklılık | Yok | Yok |
| Servis ve Uygulamalar | Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Kısayol Tuşu (Sessiz Mod) | Android Beam, Corning Gorilla Glass 4 Arka Kapak, Çocuk Modu, Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Gürültü Önleyici 2 Mikrofon, Tek Elde Kullanım Modu |
| Bildirim Işığı (LED) | Var | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka Kapakta, Algılama Hızı 0.2 sn | Ana Ekran Tuşunda (Ön) |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| LED Özelliği | — | Çok Renkli Bildirimler |
| Temel Donanım | ||
| RAM Tipi | LPDDR3 | LPDDR4 |
| CPU Frekansı | 2.0 GHz | 2.15 GHz |
| GPU Frekansı | 728 MHz | 624 MHz |
| RAM Kanalları | Tek Kanal | Çift Kanal |
| AnTuTu Puanı (v6) | 51.400 Puan | 131.700 Puan |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| Ana İşlemci (CPU) | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A53 | 2x 2.15 GHz Kryo |
| 1. Yardımcı İşlemci | 4x 1.2 GHz ARM Cortex-A53 | 2x 1.6 GHz Kryo |
| CPU Üretim Teknolojisi | 28 nm | 14 nm |
| Hafıza Kartı Desteği | Var | Yok |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Mali-T860 MP2 | Adreno 530 |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 32/64GB Depolama seçeneği var | 32/64/128GB Depolama seçeneği var |
| Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi | 128 GB | — |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 3/4GB RAM seçeneği var | 3/4GB RAM seçeneği var |
| AnTuTu Puanı (v7) | — | 151.100 Puan |
| AnTuTu Puanı (v8) | — | 179.600 Puan |
| Dahili Depolama Biçimi | — | UFS 2.0 |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | TP-Link Neffos X | Xiaomi Mi 5 |
| Duyurulma Tarihi | 2016, Eylül | 2016, Şubat |
| Çıkış Tarihi | 2017, Haziran | 2016, Temmuz |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4G İndirme | 150 Mbps | 600 Mbps |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 4G Teknolojisi | LTE (Cat.4) | LTE (Cat.12) |
| 2G Frekansları | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz | 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz |
| 3G Frekansları | 900 (band 8) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz | 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz |
| 4G Frekansları | 800 (band 20) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1800 (band 3) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz | 1800 (band 3) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz |
| 4G Karşıya Yükleme | 50 Mbps | 100 Mbps |
| 4G Özellikleri | — | VoLTE (Voice over LTE) Desteği |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Bağlantı Tipi | Micro-USB | USB Type-C |
| Çift Hat Özelliği | Dual 4G SIM, Dual Standby, 2. SIM Hafıza Kartı Yuvasında | — |
| USB Özellikleri | — | USB On-the-go (OTG) |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Yok | Var |
| Kızılötesi | Yok | Var |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 4 (802.11 a/b/g/n) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz), Wi-Fi Hotspot | Dual-Band (5GHz), Wi-Fi Display, MU-MIMO, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot, MiraCast |
| Bluetooth Versiyonu | 4.1 | 4.2 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, A-GPS, GLONASS, Galileo | GPS, A-GPS, BDS, GLONASS |
| Bluetooth Özellikleri | — | HID |
| İşletim Sistemi | ||
| Kullanıcı Arayüzü | — | MI UI |
| Lansman Arayüz Versiyonu | — | MIUI 7.0 |
| Yükseltilebilir Versiyon | — | Android 8.0 (Oreo) |
Neden TP-Link Neffos X1 Max daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu5.5 inç vs 5.15 inç
- Daha yüksek cpu çekirdek sayısı8 vs 4
- Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü5 MP vs 4 MP
- Doğrulanmış mağaza teklifi bulunmuyor
- Güncel fiyat bilgisi bulunmuyor
- Xiaomi Mi 5 4 özellikte önde: daha yüksek ekran / gövde oranı, daha yüksek arka kamera çözünürlüğü, daha düşük sar değeri (baş) ve 1 özellik daha
Neden Xiaomi Mi 5 daha iyi?
- Daha yüksek ekran / gövde oranı73.1 % vs 71.81 %
- Daha yüksek arka kamera çözünürlüğü16 MP vs 13 MP
- Daha düşük sar değeri (baş)0.376 W/kg vs 1.257 W/kg
- Daha düşük sar değeri (vücut)0.798 W/kg vs 1.347 W/kg
- TP-Link Neffos X1 Max 3 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek cpu çekirdek sayısı ve daha yüksek ön kamera çözünürlüğü
ÖNERİLER



