- Ana Sayfa
- Telefon Modelleri
- Telefon Karşılaştırma
Vivo V29 Lite 5G vs ZTE nubia Focus 5G
Vivo V29 Lite 5G vs ZTE nubia Focus 5G
Vivo V29 Lite 5G genel puanda önde (92/100).
- Ekran: Vivo V29 Lite 5G (100)
- Performans: Vivo V29 Lite 5G (100)
- Kamera: Vivo V29 Lite 5G (80)
- Tasarım: Vivo V29 Lite 5G (100)
- Sağlık: ZTE nubia Focus 5G (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 3 özellik |
||
| Performans 3 özellik |
||
| Kamera 2 özellik |
||
| Tasarım 2 özellik |
||
| Sağlık 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 6,78 inç | 6,56 inç |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED | IPS LCD |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080x2400 (FHD+) Piksel (587) | 720x1612 (HD+) Piksel (94) |
| Ekran Yenileme Hızı | 120 Hz | 120 Hz |
| Ekran / Gövde Oranı | 90,16 % | 84,04 % |
| Yonga Seti (Chipset) | Qualcomm Snapdragon 695 (SM6375) | Unisoc T760 |
| CPU Çekirdek Sayısı | 8 | 8 |
| RAM | 8 GB | 6 GB |
| Dahili Depolama | 256 GB | 256 GB |
| İşletim Sistemi | Android 13 (T) | Android 13 (T) |
| Arka Kamera Çözünürlüğü | 64 MP | 108 MP |
| Ön Kamera Çözünürlüğü | 16 MP | 8 MP |
| Batarya Kapasitesi | 5.000 mAh | 5.000 mAh |
| Hızlı Şarj | Var | Var |
| 5G | Var | Var |
| Hat Sayısı | Çift Hat | Çift Hat |
| Desteklenen SIM Tipleri | Nano-SIM (4FF) | Nano-SIM (4FF) |
| Parmak İzi Okuyucu | Var | Var |
| Suya Dayanıklılık | Var | Yok |
| Boy | 164,2 mm | 163,6 mm |
| SAR Değeri (Baş) | 0,99 W/kg | 0,743 W/kg |
| SAR Değeri (Vücut) | 1,2 W/kg | 0,972 W/kg |
| Çıkış Yılı | 2.023 | 2.024 |
| Ekran | ||
| Ekran Alanı | 110.73 cm² | 102.98 cm² |
| Renk Sayısı | 16 Milyon | 16 Milyon |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch | DCI-P3 Renk Uzayı | Çerçevesiz Tasarım | Sürekli Açık Ekran (Always-on Display) | Eğimli Ekran (3D) | Ekran İçinde Ön Kamera | 300 Hz Dokunma Tepki Hızı | 1300 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) | 2160Hz PWM Dimming | Multi Touch | Çerçevesiz Tasarım | Ekran İçinde Ön Kamera | 240 Hz Screen Touch Response |
| Piksel Yoğunluğu | 388 PPI | 269 PPI |
| Ekran Oranı (Aspect Ratio) | 20:9 | 20:9 |
| Ekran Çözünürlüğü Standardı | FHD+ | HD+ |
| Kamera | ||
| Flaş | LED | LED |
| Video FPS Değeri | 60 fps | 30 fps |
| Kamera Özellikleri | Portre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | HDR | Panorama | Otomatik Odaklama | Zamanlayıcı | Portre Modu (Bokeh) | Phase Detect Auto-Focus (PDAF) | HDR | Panorama | RAW Kayıt Yapabilme | Otomatik Odaklama | Zamanlayıcı |
| İkinci Arka Kamera | Var | Var |
| Diyafram Açıklığı | F1.79 | F1.75 |
| Ön Kamera FPS Değeri | 30 fps | 30 fps |
| Üçüncü Arka Kamera | Var | — |
| Ön Kamera Özellikleri | Portre Modu | HDR | Portre Modu |
| Video Kayıt Seçenekleri | 720p @ 30fps | 720p @ 60fps | 1080p @ 30fps | 1080p @ 60fps | 720p @ 30fps | 1080p @ 30fps | 2160p @ 30fps |
| Video Kayıt Özellikleri | Dijital görüntü sabitleyici (EIS) | Time-lapse (Hyperlapse) | Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video) | Time-lapse (Hyperlapse) |
| İkinci Arka Kamera Diyafram | F2.4 | — |
| Video Kayıt Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 2160p (Ultra HD) 4K |
| Üçüncü Arka Kamera Diyafram | F2.4 | — |
| İkinci Arka Kamera Özellikleri | Makro (Macro) Çekim | Derinlik Algısı (Bokeh) |
| Ön Kamera Diyafram Açıklığı | F2.45 | F2.2 |
| Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) | Var | Yok |
| Ön Kamera Video Çözünürlüğü | 1080p (Full HD) | 1080p (Full HD) |
| Üçüncü Arka Kamera Özellikleri | Derinlik Algısı (Bokeh) | — |
| İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | 2 MP |
| Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü | 2 MP | — |
| Kamera Sensör Boyutu | — | 1/1.67 İnç |
| Batarya | ||
| Şarj | USB Type-C | USB Type-C |
| Kablosuz Şarj | Yok | Yok |
| Değişir Batarya | Yok | Yok |
| Hızlı Şarj Özellikleri | Hızlı Şarj (44W) | Hızlı Şarj (22.5W) |
| Hızlı Şarj Gücü (Maks.) | 44 W | 22.5 W |
| Tasarım | ||
| En | 74.79 mm | 74.9 mm |
| Ağırlık | 177 Gram | 205.5 Gram |
| Kalınlık | 7.89 mm | 8.6 mm |
| Renk Seçenekleri | Siyah | Altın | Siyah | Yeşil |
| Gövde Malzemesi (Kapak) | — | Plastik (Cam Görünümlü) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | — | Plastik (Metalik Görünümlü) |
| Çoklu Ortam | ||
| Radyo | Yok | — |
| Ses Çıkışı | USB Type-C | 3.5 mm |
| Özellikler | ||
| Sensörler | İvmeölçer | Jiroskop | Yakınlık Sensörü | Pusula | Ortam Işığı Sensörü | İvmeölçer | Yakınlık Sensörü | Ortam Işığı Sensörü |
| Kutu İçeriği | Ekran Koruma Filmi (Telefona Uygulanmış) | SIM Çıkartma İğnesi | Şeffaf Arka Kapak Kılıfı | USB Güç Adaptörü (44W) | USB Kablosu | Mikrofonlu Kulaklık | SIM Çıkartma İğnesi | Şeffaf Arka Kapak Kılıfı | USB Güç Adaptörü (22.5W) | USB Kablosu |
| Toza Dayanıklılık | Var | Yok |
| Servis ve Uygulamalar | Ekrana Çift Dokunarak Açma (KnockON) | Gürültü Önleyici 2 Mikrofon | Karanlık Mod (Dark Mode) | Sanal RAM Artırma (8GB) | Yüz Tanımlama | 2 Yıl Güncelleme Garantisi | 3 Yıl Güvenlik Güncellemesi Garantisi | DTS Ses | Karanlık Mod (Dark Mode) | Sanal RAM Artırma (10GB) | Yüz Tanımlama |
| Bildirim Işığı (LED) | Yok | Yok |
| Suya Dayanıklılık Seviyesi | IPX4 | — |
| Toza Dayanıklılık Seviyesi | IP5X | — |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekran İçinde | Yan Tarafta |
| Görüntülü Konuşma (Uygulama) | Var | Var |
| Temel Donanım | ||
| CPU Frekansı | 2.2 GHz | 2.2 GHz |
| GPU Frekansı | 840 MHz | — |
| AnTuTu Puanı (v9) | 377.300 Puan | — |
| İşlemci Mimarisi | 64-bit | 64-bit |
| AnTuTu Puanı (v10) | 480.200 Puan | 469.100 Puan |
| AnTuTu Puanı (v11) | 618.200 Puan | — |
| Ana İşlemci (CPU) | 2x 2.2 GHz ARM Cortex-A78 (Kryo 660) | 4x 2.2 GHz ARM Cortex-A76 |
| 1. Yardımcı İşlemci | 6x 1.8 GHz ARM Cortex-A55 | 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A55 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 6 nm | 6 nm |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok | Yok |
| Geekbench 5 (Multi-core) | 2.005 Puan | — |
| Geekbench 6 (Multi-core) | 2.180 Puan | 2.290 Puan |
| Grafik İşlemcisi (GPU) | Adreno 619 | Mali-G57 |
| Geekbench 5 (Single-core) | 675 Puan | — |
| Geekbench 6 (Single-core) | 910 Puan | 750 Puan |
| Diğer Hafıza Seçenekleri | 128/256GB Depolama seçeneği var | 128/256GB Depolama seçeneği var |
| Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri | 8/12GB RAM seçeneği var | 6/8/12GB RAM seçeneği var |
| Dahili Depolama Biçimi | — | UFS 3.1 |
| Temel Bilgiler | ||
| Seri | Vivo V | — |
| Duyurulma Tarihi | 2023, Haziran | 2024, Şubat |
| Ağ Bağlantıları | ||
| 2G | Var | Var |
| 3G | Var | Var |
| 4G | Var | Var |
| 4.5G Desteği | Var | Var |
| 2G Frekansları | 850 MHz 900 MHz 1800 MHz 1900 MHz | — |
| 3G Frekansları | 850 (band 5) MHz 900 (band 8) MHz 1700 (band 4) MHz 1900 (band 2) MHz 2100 (band 1) MHz | — |
| 4G Frekansları | 700 (band 12) MHz | 700 (band 17) MHz | 700 (band 28) MHz | 800 (band 20) MHz | 850 (band 5) MHz | 900 (band 8) MHz | 1500 (band 32) MHz | 1700/2100 (band 4) MHz | 1800 (band 3) MHz | 1900 (band 2) MHz | 2100 (band 1) MHz | 2600 (band 7) MHz | — |
| Diğer Bağlantılar | ||
| USB Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| USB Özellikleri | USB On-the-go (OTG) | USB On-the-go (OTG) |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C | USB Type-C |
| İşletim Sistemi | ||
| Kullanıcı Arayüzü | FunTouch OS | My OS |
| Lansman Arayüz Versiyonu | Funtouch OS 13 | My OS 13 |
| Yükseltilebilir Versiyon | Android 15 (V) | — |
| Kablosuz Bağlantılar | ||
| NFC | Var | Var |
| Kızılötesi | Yok | — |
| Wi-Fi Kanalları | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Wi-Fi Özellikleri | Dual-Band (5GHz) | Wi-Fi Hotspot | Dual-Band (5GHz) | Wi-Fi Hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 5.1 | 5.2 |
| Navigasyon Özellikleri | GPS | BDS | GLONASS | Galileo | QZSS | GPS |
Neden Vivo V29 Lite 5G daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu6.78 inç vs 6.56 inç
- Daha yüksek ekran / gövde oranı90.16 % vs 84.04 %
- Daha yüksek ram8 GB vs 6 GB
- Daha yüksek ön kamera çözünürlüğü16 MP vs 8 MP
- Suya Dayanıklılık varVar vs Yok
- ZTE nubia Focus 5G 4 özellikte önde: daha yüksek arka kamera çözünürlüğü, daha düşük sar değeri (baş), daha düşük sar değeri (vücut) ve 1 özellik daha
Neden ZTE nubia Focus 5G daha iyi?
- Daha yüksek arka kamera çözünürlüğü108 MP vs 64 MP
- Daha düşük sar değeri (baş)0.743 W/kg vs 0.99 W/kg
- Daha düşük sar değeri (vücut)0.972 W/kg vs 1.2 W/kg
- Daha yüksek çıkış yılı2024 vs 2023
- Vivo V29 Lite 5G 5 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek ekran / gövde oranı, daha yüksek ram ve 2 özellik daha
ÖNERİLER



