1. Ana Sayfa
  2. Monitörler
  3. Monitör Karşılaştırma

Monitör Karşılaştırma

Asus ProArt PA328Q vs BenQ MA320U

BenQ MA320U genel puanda önde (87/100).

  • Ekran: BenQ MA320U (100)
  • Performans: BenQ MA320U (100)
  • Bağlantı: Asus ProArt PA328Q (67)
Puanlar
Ekran
4 özellik
91
100
Performans
2 özellik
92
100
Bağlantı
6 özellik
67
61
Özellikler
Ekran Boyutu 32 inç 31,5 inç
Ekran Boyutu (cm) 81,3 cm 80,1 cm
Yatay Çözünürlük 3.840 px 3.840 px
Dikey Çözünürlük 2.160 px 2.160 px
Çözünürlük 3840x2160 piksel 3840x2160
Çözünürlük Standardı 4K UHD 4K UHD
Yenileme Hızı 60 Hz 60 Hz
Tepki Süresi 6 ms 5 ms
Panel Teknolojisi IPS IPS
Panel Tipi Düz (Flat) Düz (Flat)
Kullanım Amacı Profesyonel Genel
Akıllı Monitör Yok Yok
HDMI Girişi 3 adet 2 adet
HDMI Tip A Var Var
Hoparlör Var Var
DisplayPort Var Yok
USB-C Yok Var
USB-A Hub Var Var
HDMI 2.1 Yok Yok
Parlaklık 350 nit 550 nit
Çıkış Yılı 2.015 2.024
En Boy Oranı 16:9 16:9
Ekran
Renk Sayısı 1.07 Milyar1.07 Milyar
sRGB Desteği VarVar
sRGB Kapsamı 100 %99 %
Renk Derinliği 10 bit10 bit
Piksel Aralığı 0.184 mm0.182 mm
Rec. 709 Desteği Var—
Adobe RGB Desteği Var—
Adobe RGB Kapsamı 99.5 %—
Ekran Özellikleri Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP)HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter)
Piksel Yoğunluğu 138 PPI140 PPI
Kontrast Oranı (Statik) 1000:11300:1
Diğer Ekran Özellikleri ∆E (Delta E) < 2 Renk Hassasiyeti, Asus QuickFit Sanal Ölçeklendirme, Yansımasız (Anti-glare), 12-bit Lookup Table (LUT) DesteğiVESA DisplayHDR 600, Brightness Intelligence Plus Technology, Yansımasız (Anti-glare)
Kontrast Oranı (Dinamik) 100.000.000:1—
İzleme Açısı Dikey (V) 178 º178 º
İzleme Açısı Yatay (H) 178 º178 º
Dijital Sinyal Frekansı (V) 24~76 Hz—
DCI-P3 Desteği —Var
DCI-P3 Kapsamı —97 %
Parlaklık (Maks) —600 cd/m²
Güç
Güç Tüketimi (Maks) 138.3 W250 W
Güç Tüketimi (Bekleme) 0.5 W0.5 W
Güç Tüketimi (Tipik) —45 W
HDR Güç Tüketimi (1000h) —50 kWh
SDR Güç Tüketimi (1000h) —33 kWh
HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) —G
SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) —G
Stant
Stant Rengi SiyahGümüş
Pivot Açısı 90 º90 º
Yükseklik Ayarı VarVar
Tilt Aralığı (+) +20 º+20 º
Tilt Aralığı (-) -5 º-5 º
Swivel Aralığı (+) +60 º+15 º
Swivel Aralığı (-) -60 º-15 º
Yükseklik Ayarı Ölçüsü 130 mm115 mm
Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) VarVar
Sağa-Sola Döndürme (Swivel) VarVar
Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) VarVar
Bağlantılar
DVI YokYok
D-Sub (VGA) YokYok
HDMI Versiyonu 1.4, 2.02.0
HDMI Özellikleri MHL, HDCP 2.2, HDCP, MHL 3.0HDCP 2.2, HDCP
Kensington Kilidi VarVar
Ses Girişi (3.5mm) YokYok
Diğer Bağlantılar USB (Type-A) 2.0 (Yazılım Güncelleme)—
USB-A (Type-A) Adedi 42
DisplayPort Versiyonu 1.2—
Mini DisplayPort (mDP) VarYok
DisplayPort Giriş Adedi 1—
USB-A (Type-A) Versiyonu USB 3.2 Gen 1USB 3.2 Gen 1
Mini DisplayPort Versiyonu 1.2—
Kulaklık Çıkış (3.5mm) VarVar
Mini DisplayPort Giriş Adedi 1—
USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) VarYok
USB-C (Type-C) Adedi —1
USB-C (Type-C) (Upstream) —1
USB-C (Type-C) Özellikleri —USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 15W, USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort, USB-C Thunderbolt 3, Thunderbolt, USB-C 3.2 Gen 1
Genel
Seri Asus ProArt PABenQ MA
Kutu İçeriği Belgeler, Güç Kablosu, HDMI Kablosu, Mini DisplayPort'tan DisplayPort'a Kablo—
Hoparlör Gücü (RMS) 6 W6 W
Tasarım & Boyutlar
VESA Desteği VarVar
VESA Standardı 100x100 mm100x100 mm
Arka Kapak Rengi SiyahGümüş
Ekran Derinliği 66.85 mm82.7 mm
Ekran Genişliği 734.4 mm714.5 mm
Ekran Yüksekliği 431 mm424.4 mm
Ön Çerçeve Tipi İnce Çerçeveİnce Çerçeve
Ön Çerçeve Rengi SiyahSiyah
Ekran Derinliği (Standlı) 240 mm220.2 mm
Ekran Genişliği (Standlı) 734.4 mm714.5 mm
Ekran Yüksekliği (Standlı) 615 mm608.8 mm
Ekran Ağırlığı (Standlı) 11.68 kg9.1 kg
Ekran Ağırlığı —6.05 kg

Neden Asus ProArt PA328Q daha iyi?

  • Daha yüksek ekran boyutu32 inç vs 31.5 inç
  • Daha yüksek hdmı girişi3 adet vs 2 adet
  • DisplayPort varVar vs Yok
  • BenQ MA320U 4 özellikte önde: daha düşük tepki süresi, USB-C var, daha yüksek parlaklık ve 1 özellik daha

Neden BenQ MA320U daha iyi?

  • Daha düşük tepki süresi5 ms vs 6 ms
  • USB-C varVar vs Yok
  • Daha yüksek parlaklık550 nit vs 350 nit
  • Daha yüksek çıkış yılı2024 vs 2015
  • Asus ProArt PA328Q 3 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek hdmı girişi ve DisplayPort var
ÖNERİLER

Benzer Karşılaştırmalar

Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular

Asus ProArt PA328Q ve BenQ MA320U arasındaki temel farklar nelerdir?

Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.

Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?

Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.