- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
Asus ProArt PA278CGV vs Dell UltraSharp U2724DE
- Performans: Asus ProArt PA278CGV (100)
- Bağlantı: Dell UltraSharp U2724DE (92)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Performans 2 özellik |
||
| Bağlantı 6 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 2.560 px | 2.560 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.440 px | 1.440 px |
| Çözünürlük | 2560x1440 | 2560x1440 |
| Çözünürlük Standardı | WQHD | WQHD |
| Yenileme Hızı | 144 Hz | 120 Hz |
| Tepki Süresi | 5 ms | 5 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | — | Genel |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 1 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Var | Yok |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Var | Var |
| USB-A Hub | Var | Var |
| HDMI 2.1 | Yok | Var |
| Parlaklık | 350 nit | 350 nit |
| Çıkış Yılı | 2.024 | 2.024 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 100 % | 100 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 95 % | 98 % |
| Parlaklık (Maks) | 400 cd/m² | — |
| Piksel Aralığı | 0.233 mm | 0.233 mm |
| Rec. 709 Desteği | Var | Var |
| Rec. 709 Kapsamı | 100 % | 100 % |
| Ekran Özellikleri | AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, Adaptive-Sync, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP) | Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP) |
| Piksel Yoğunluğu | 109 PPI | 109 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1000:1 | 2000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | ∆E (Delta E) < 2 Renk Hassasiyeti, Calman Verified, VESA DisplayHDR 400, Asus ProArt Palette, Asus ProArt Preset, Asus QuickFit Sanal Ölçeklendirme, Fabrika Çıkış Kalibrasyon, Yansımasız (Anti-glare) | ∆E (Delta E) < 2 Renk Hassasiyeti, Calman Verified, KVM, Işık Sensörü, Fabrika Çıkış Kalibrasyon, IPS Black, Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Variable Refresh Rate (VRR), Yansımasız (Anti-glare), 5 ms Tepki Süresi (Hızlı Modda), 8 ms Tepki Süresi (Tipik) |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | 100.000.000:1 | — |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | 30~144 Hz | 48~120 Hz |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Tipik) | 19.5 W | — |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.5 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 36 kWh | — |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 22 kWh | 24 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | — |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | E | F |
| Güç Tüketimi (Maks) | — | 225 W |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Gümüş | Gümüş |
| Pivot Açısı | 90 º | 90 º |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +35 º | +21 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Swivel Aralığı (+) | +45 º | +45 º |
| Swivel Aralığı (-) | -45 º | -45 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 150 mm | 150 mm |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Var | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Var | Var |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.0 | 2.1 |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.2, HDCP | HDCP, HDCP 1.4 |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| USB-A (Type-A) Adedi | 4 | 4 |
| USB-C (Type-C) Adedi | 1 | 2 |
| DisplayPort Versiyonu | 1.4 | 1.4 |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 | USB 3.2 Gen 2 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Var |
| USB-A (Type-A) Özellikleri | Hızlı Şarj (USB BC 1.2) | Hızlı Şarj (USB BC 1.2) |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort, USB-C 3.2 Gen 1 | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 15W, USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort, Thunderbolt, USB-C DisplayPort (1.4), USB-C 3.2 Gen 2, USB-C Daisy Chain (MST), USB-C Ethernet, USB-C Thunderbolt 4 |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Yok | Yok |
| Diğer Bağlantılar | — | Ethernet LAN (10 M/100 M/1G/2.5G), Ses Çıkışı (Audio Line-out) |
| DisplayPort Özellikleri | — | HDCP, HDCP 1.4 |
| USB-C (Type-C) (Upstream) | — | 2 |
| DisplayPort (DP) Çıkış (Out) | — | Var |
| DisplayPort Çıkış Özellikleri | — | Daisy-Chain (MST) Desteği, HDCP, HDCP 1.4 |
| Genel | ||
| Seri | Asus ProArt PA | Dell UltraSharp U |
| Kullanım Amacı | Genel, Profesyonel | — |
| Hoparlör Gücü (RMS) | 4 W | — |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Gümüş |
| Ekran Derinliği | 54 mm | 50.12 mm |
| Ekran Genişliği | 615 mm | 612.24 mm |
| Ekran Yüksekliği | 372 mm | 352.51 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 5.8 kg | 5.23 kg |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 228 mm | 192.28 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 615 mm | 612.24 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 524 mm | 535.58 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 8.5 kg | 7.37 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | Asus ProArt PA278CGV Monitör Kullanım Kılavuzu | Dell UltraSharp U2724DE Monitör Kullanım Kılavuzu |
Neden Asus ProArt PA278CGV daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı144 Hz vs 120 Hz
- Daha yüksek hdmı girişi2 adet vs 1 adet
- Hoparlör varVar vs Yok
- Dell UltraSharp U2724DE 1 özellikte önde: HDMI 2.1 var
Neden Dell UltraSharp U2724DE daha iyi?
- HDMI 2.1 varVar vs Yok
- Asus ProArt PA278CGV 3 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı, daha yüksek hdmı girişi ve Hoparlör var
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
Asus ProArt PA278CGV ve Dell UltraSharp U2724DE arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



