- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
Asus ProArt PA279CRV vs BenQ MA270UP
Asus ProArt PA279CRV genel puanda önde (89/100).
- Ekran: BenQ MA270UP (100)
- Bağlantı: Asus ProArt PA279CRV (83)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Bağlantı 6 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 3.840 px | 3.840 px |
| Dikey Çözünürlük | 2.160 px | 2.160 px |
| Çözünürlük | 3840x2160 | 3840x2160 |
| Çözünürlük Standardı | 4K UHD | 4K UHD |
| Yenileme Hızı | 60 Hz | 60 Hz |
| Tepki Süresi | 5 ms | 5 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Profesyonel | Genel |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 2 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Var | Var |
| DisplayPort | Var | Yok |
| USB-C | Var | Var |
| USB-A Hub | Var | Var |
| HDMI 2.1 | Yok | Yok |
| Parlaklık | 350 nit | 450 nit |
| Çıkış Yılı | 2.023 | 2.025 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 100 % | 99 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 99 % | 95 % |
| Renk Derinliği | 10 (8 bit+FRC) bit | 10 bit |
| Parlaklık (Maks) | 400 cd/m² | 450 cd/m² |
| Piksel Aralığı | 0.156 mm | 0.156 mm |
| Rec. 709 Desteği | Var | — |
| Rec. 709 Kapsamı | 100 % | — |
| Adobe RGB Desteği | Var | — |
| Adobe RGB Kapsamı | 99 % | — |
| Ekran Özellikleri | Adaptive-Sync, HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP) | HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) |
| Piksel Yoğunluğu | 163 PPI | 163 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1000:1 | 1200:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | ∆E (Delta E) < 2 Renk Hassasiyeti, Calman Verified, VESA DisplayHDR 400, Asus ProArt Chroma Tune, Asus ProArt Palette, Asus ProArt Preset, Asus QuickFit Sanal Ölçeklendirme, Fabrika Çıkış Kalibrasyon, VESA MediaSync Display, Yansımasız (Anti-glare) | VESA DisplayHDR 400, ICCsync, Nano Gloss, Parlak Ekran Yüzeyi (Glossy) |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | 100.000.000:1 | — |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | 40~60 Hz | — |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Tipik) | 17.78 W | 40 W |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.5 W |
| Güç Tüketimi (Maks) | — | 220 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | — | 45 kWh |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | — | 26 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | — | G |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | — | F |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Gümüş | Gümüş |
| Pivot Açısı | 90 º | 90 º |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +23 º | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Swivel Aralığı (+) | +30 º | +15 º |
| Swivel Aralığı (-) | -30 º | -15 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 130 mm | 115 mm |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Var | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Var | Var |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.2, HDCP | HDCP 2.2, HDCP |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| USB-A (Type-A) Adedi | 3 | 2 |
| USB-C (Type-C) Adedi | 1 | 1 |
| DisplayPort Versiyonu | 1.4 | — |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | — |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 | USB 3.2 Gen 1 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Var |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C DisplayPort, USB-C PowerDelivery (PD) 96W, USB-C DisplayPort (1.4), USB-C 3.2 Gen 1 | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 15W, USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort, USB-C Thunderbolt 3, Thunderbolt, USB-C 3.2 Gen 1 |
| DisplayPort (DP) Çıkış (Out) | Var | — |
| DisplayPort Çıkış Özellikleri | Daisy-Chain (MST) Desteği | — |
| USB-C (Type-C) (Upstream) | — | 1 |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | — | Yok |
| Genel | ||
| Seri | Asus ProArt PA | BenQ MA |
| Hoparlör Gücü (RMS) | 4 W | 6 W |
| Barkod (EAN) | — | 4718755097577 |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Gümüş |
| Ekran Derinliği | 44.1 mm | 83.5 mm |
| Ekran Genişliği | 612.22 mm | 613.8 mm |
| Ekran Yüksekliği | 362.89 mm | 367.7 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 4.07 kg | 5.14 kg |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 215 mm | 220.2 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 612.22 mm | 613.8 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 538.11 mm | 560.1 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 5.78 kg | 8.2 kg |
Neden Asus ProArt PA279CRV daha iyi?
- DisplayPort varVar vs Yok
- BenQ MA270UP 2 özellikte önde: daha yüksek parlaklık ve daha yüksek çıkış yılı
Neden BenQ MA270UP daha iyi?
- Daha yüksek parlaklık450 nit vs 350 nit
- Daha yüksek çıkış yılı2025 vs 2023
- Asus ProArt PA279CRV 1 özellikte önde: DisplayPort var
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
Asus ProArt PA279CRV ve BenQ MA270UP arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



