- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
Asus ProArt PA329CRV vs BenQ MA320UG
BenQ MA320UG genel puanda önde (100/100).
- Ekran: BenQ MA320UG (100)
- Performans: BenQ MA320UG (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 31,5 inç | 31,5 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 80,1 cm | 80,1 cm |
| Yatay Çözünürlük | 3.840 px | 3.840 px |
| Dikey Çözünürlük | 2.160 px | 2.160 px |
| Çözünürlük | 3840x2160 | 3840x2160 |
| Çözünürlük Standardı | 4K UHD | 4K UHD |
| Yenileme Hızı | 60 Hz | 120 Hz |
| Tepki Süresi | 5 ms | 5 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Profesyonel | Genel |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 2 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Var | Var |
| DisplayPort | Var | Yok |
| USB-C | Var | Var |
| USB-A Hub | Var | Var |
| HDMI 2.1 | Yok | Var |
| Parlaklık | 350 nit | 450 nit |
| Çıkış Yılı | 2.023 | 2.026 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 100 % | 99 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 98 % | 98 % |
| Renk Derinliği | 10 (8 bit+FRC) bit | — |
| Parlaklık (Maks) | 400 cd/m² | — |
| Piksel Aralığı | 0.182 mm | 0.182 mm |
| Rec. 709 Desteği | Var | — |
| Rec. 709 Kapsamı | 100 % | — |
| Ekran Özellikleri | Adaptive-Sync, HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP) | AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP) |
| Piksel Yoğunluğu | 140 PPI | 140 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1000:1 | 2000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | ∆E (Delta E) < 2 Renk Hassasiyeti, Calman Verified, VESA DisplayHDR 400, Asus ProArt Chroma Tune, Asus ProArt Palette, Asus ProArt Preset, Asus QuickFit Sanal Ölçeklendirme, Fabrika Çıkış Kalibrasyon, VESA MediaSync Display, Yansımasız (Anti-glare) | KVM, Uniformity Technology, VESA DisplayHDR 400, ICCsync, Nano Gloss, Parlak Ekran Yüzeyi (Glossy), VESA MediaSync Display |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | 3.000:1 | — |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | 48~60 Hz | — |
| Dual Mode | — | Yok |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Tipik) | 26.2 W | 29 W |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.5 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 40 kWh | 34 kWh |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 25 kWh | 31 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | G |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | E | F |
| Güç Tüketimi (Maks) | — | 280 W |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Gümüş | Gümüş |
| Pivot Açısı | 90 º | 90 º |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +23 º | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Swivel Aralığı (+) | +30 º | +15 º |
| Swivel Aralığı (-) | -30 º | -15 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 130 mm | 150 mm |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Var | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Var | Var |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.0 | 2.1 |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.2, HDCP | HDCP 2.3, HDCP |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| USB-A (Type-A) Adedi | 3 | 2 |
| USB-C (Type-C) Adedi | 1 | 2 |
| DisplayPort Versiyonu | 1.4 | — |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | — |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 | USB 3.2 Gen 2 |
| USB-C (Type-C) (Upstream) | 1 | 2 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Var |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C DisplayPort, USB-C PowerDelivery (PD) 96W, USB-C 3.2 Gen 1 | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 15W, USB-C DisplayPort, USB-C Thunderbolt 3, Thunderbolt, USB-C PowerDelivery (PD) 96W, USB-C 3.2 Gen 1, USB-C Thunderbolt 4, USB-C Thunderbolt 4 (Daisy Chain), USB-C Thunderbolt 4 Çıkışı |
| DisplayPort (DP) Çıkış (Out) | Var | — |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Yok | Yok |
| DisplayPort Çıkış Özellikleri | Daisy-Chain (MST) Desteği | — |
| Genel | ||
| Seri | Asus ProArt PA | BenQ MA |
| Hoparlör Gücü (RMS) | 4 W | 6 W |
| Barkod (EAN) | — | 4718755097355 |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Gümüş |
| Ekran Derinliği | 44.7 mm | 74 mm |
| Ekran Genişliği | 713.8 mm | 714.7 mm |
| Ekran Yüksekliği | 419.3 mm | 424.7 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 6.7 kg | 6.71 kg |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 240 mm | 229.7 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 713.8 mm | 714.7 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 617.67 mm | 630.69 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 9.9 kg | 9.64 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | Asus ProArt PA329CRV Monitör Kullanım Kılavuzu | — |
Neden Asus ProArt PA329CRV daha iyi?
- DisplayPort varVar vs Yok
- BenQ MA320UG 4 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı, HDMI 2.1 var, daha yüksek parlaklık ve 1 özellik daha
Neden BenQ MA320UG daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı120 Hz vs 60 Hz
- HDMI 2.1 varVar vs Yok
- Daha yüksek parlaklık450 nit vs 350 nit
- Daha yüksek çıkış yılı2026 vs 2023
- Asus ProArt PA329CRV 1 özellikte önde: DisplayPort var
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
Asus ProArt PA329CRV ve BenQ MA320UG arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



