1. Ana Sayfa
  2. Monitörler
  3. Monitör Karşılaştırma

Monitör Karşılaştırma

Asus ProArt PA329CV vs BenQ MA320U

Asus ProArt PA329CV genel puanda önde (87/100).

  • Ekran: BenQ MA320U (100)
  • Bağlantı: Asus ProArt PA329CV (83)
Puanlar
Ekran
4 özellik
91
100
Bağlantı
6 özellik
83
67
Özellikler
Ekran Boyutu 32 inç 31,5 inç
Ekran Boyutu (cm) 81 cm 80,1 cm
Yatay Çözünürlük 3.840 px 3.840 px
Dikey Çözünürlük 2.160 px 2.160 px
Çözünürlük 3840x2160 3840x2160
Çözünürlük Standardı 4K UHD 4K UHD
Yenileme Hızı 60 Hz 60 Hz
Tepki Süresi 5 ms 5 ms
Panel Teknolojisi IPS IPS
Panel Tipi Düz (Flat) Düz (Flat)
Kullanım Amacı Profesyonel Genel
Akıllı Monitör Yok Yok
HDMI Girişi 2 adet 2 adet
HDMI Tip A Var Var
Hoparlör Var Var
DisplayPort Var Yok
USB-C Var Var
USB-A Hub Var Var
HDMI 2.1 Yok Yok
Parlaklık 350 nit 550 nit
Çıkış Yılı 2.021 2.024
En Boy Oranı 16:9 16:9
Ekran
Renk Sayısı 1.07 Milyar1.07 Milyar
sRGB Desteği VarVar
sRGB Kapsamı 100 %99 %
DCI-P3 Desteği VarVar
Renk Derinliği 10 (8 bit+FRC) bit10 bit
Parlaklık (Maks) 400 cd/m²600 cd/m²
Piksel Aralığı 0.184 mm0.182 mm
Rec. 709 Desteği Var—
Rec. 709 Kapsamı 100 %—
Ekran Özellikleri Adaptive-Sync, HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP)HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter)
Piksel Yoğunluğu 138 PPI140 PPI
Kontrast Oranı (Statik) 1000:11300:1
Diğer Ekran Özellikleri ∆E (Delta E) < 2 Renk Hassasiyeti, Calman Verified, VESA DisplayHDR 400, Asus ProArt Palette, Asus ProArt Preset, Asus QuickFit Sanal Ölçeklendirme, Yansımasız (Anti-glare)VESA DisplayHDR 600, Brightness Intelligence Plus Technology, Yansımasız (Anti-glare)
Kontrast Oranı (Dinamik) 100.000.000:1—
İzleme Açısı Dikey (V) 178 º178 º
İzleme Açısı Yatay (H) 178 º178 º
Dijital Sinyal Frekansı (V) 40~60 Hz—
DCI-P3 Kapsamı —97 %
Güç
Güç Tüketimi (Tipik) 36 W45 W
Güç Tüketimi (Bekleme) 0.5 W0.5 W
HDR Güç Tüketimi (1000h) 80 kWh50 kWh
SDR Güç Tüketimi (1000h) 33 kWh33 kWh
HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) GG
SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) FG
Güç Tüketimi (Maks) —250 W
Stant
Stant Rengi SiyahGümüş
Pivot Açısı 90 º90 º
Yükseklik Ayarı VarVar
Tilt Aralığı (+) +23 º+20 º
Tilt Aralığı (-) -5 º-5 º
Swivel Aralığı (+) +30 º+15 º
Swivel Aralığı (-) -30 º-15 º
Yükseklik Ayarı Ölçüsü 130 mm115 mm
Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) VarVar
Sağa-Sola Döndürme (Swivel) VarVar
Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) VarVar
Bağlantılar
DVI YokYok
D-Sub (VGA) YokYok
HDMI Versiyonu 2.02.0
HDMI Özellikleri HDCP 2.2, HDCPHDCP 2.2, HDCP
Kensington Kilidi VarVar
Ses Girişi (3.5mm) YokYok
USB-A (Type-A) Adedi 42
USB-C (Type-C) Adedi 11
DisplayPort Versiyonu 1.2—
Mini DisplayPort (mDP) YokYok
DisplayPort Giriş Adedi 1—
USB-A (Type-A) Versiyonu USB 3.2 Gen 1USB 3.2 Gen 1
Kulaklık Çıkış (3.5mm) VarVar
USB-C (Type-C) Özellikleri USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort, USB-C 3.2 Gen 1, USB-C DisplayPort (1.2)USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 15W, USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort, USB-C Thunderbolt 3, Thunderbolt, USB-C 3.2 Gen 1
USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) YokYok
USB-C (Type-C) (Upstream) —1
Genel
Seri Asus ProArt PABenQ MA
Hoparlör Gücü (RMS) 4 W6 W
Tasarım & Boyutlar
VESA Desteği VarVar
VESA Standardı 100x100 mm100x100 mm
Arka Kapak Rengi SiyahGümüş
Ekran Derinliği 67.72 mm82.7 mm
Ekran Genişliği 727.08 mm714.5 mm
Ekran Yüksekliği 428.13 mm424.4 mm
Ön Çerçeve Tipi İnce Çerçeveİnce Çerçeve
Ekran Ağırlığı 8.03 kg6.05 kg
Ön Çerçeve Rengi SiyahSiyah
Ekran Derinliği (Standlı) 245 mm220.2 mm
Ekran Genişliği (Standlı) 727.08 mm714.5 mm
Ekran Yüksekliği (Standlı) 601.48 mm608.8 mm
Ekran Ağırlığı (Standlı) 12.6 kg9.1 kg
Döküman & Yazılım
Kullanım Kılavuzu Asus ProArt PA329CV Monitör Kullanım Kılavuzu—
Kullanım Kılavuzu (UK) Asus ProArt PA329CV Monitör Kullanım Kılavuzu (UK)—

Neden Asus ProArt PA329CV daha iyi?

  • Daha yüksek ekran boyutu32 inç vs 31.5 inç
  • DisplayPort varVar vs Yok
  • BenQ MA320U 2 özellikte önde: daha yüksek parlaklık ve daha yüksek çıkış yılı

Neden BenQ MA320U daha iyi?

  • Daha yüksek parlaklık550 nit vs 350 nit
  • Daha yüksek çıkış yılı2024 vs 2021
  • Asus ProArt PA329CV 2 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu ve DisplayPort var
ÖNERİLER

Benzer Karşılaştırmalar

Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular

Asus ProArt PA329CV ve BenQ MA320U arasındaki temel farklar nelerdir?

Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.

Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?

Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.