- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
Asus TUF Gaming VG279Q3A-W vs MSI Pro MP275 E2
Asus TUF Gaming VG279Q3A-W genel puanda önde (82/100).
- Ekran: MSI Pro MP275 E2 (100)
- Performans: Asus TUF Gaming VG279Q3A-W (100)
- Bağlantı: Asus TUF Gaming VG279Q3A-W (50)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Bağlantı 6 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 1.920 px | 1.920 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.080 px | 1.080 px |
| Çözünürlük | 1920x1080 piksel | 1920x1080 piksel |
| Çözünürlük Standardı | FHD | FHD |
| Yenileme Hızı | 180 Hz | 120 Hz |
| Tepki Süresi | 1 ms | 1 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Oyun | Genel |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 1 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Var | Var |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Yok | Yok |
| USB-A Hub | Yok | Yok |
| HDMI 2.1 | Yok | Yok |
| Parlaklık | 250 nit | 300 nit |
| Çıkış Yılı | 2.023 | 2.024 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| NTSC Desteği | Var | — |
| NTSC Kapsamı | 72 % | — |
| Renk Sayısı | 16.7 Milyon | 16.7 Milyon |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 99 % | 116 % |
| Renk Derinliği | 8 (6 bit + A-FRC) bit | 8 (6 bit + FRC) bit |
| Piksel Aralığı | 0.311 mm | 0.311 mm |
| Ekran Özellikleri | AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, Adaptive-Sync, NVIDIA G-SYNC Compatible (Uyumlu), Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) | Adaptive-Sync, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) |
| Piksel Yoğunluğu | 82 PPI | 82 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1000:1 | 1500:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | Fast IPS, Asus DisplayWidget, Asus Extreme Low Motion Blur, Asus Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB SYNC), Asus GameFast Input Teknolojisi, Asus GamePlus, Asus Shadow Boost, VESA AdaptiveSync Display 180Hz, Yansımasız (Anti-glare) | HDR Ready, Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (MPRT), 4 ms Tepki Süresi (GtG) |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | 48~180 Hz | — |
| DCI-P3 Desteği | — | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | — | 87 % |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Tipik) | 18 W | — |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.5 W |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 18 kWh | 21 kWh |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | E | E |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | — | 30 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | — | G |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Beyaz | Siyah |
| Yükseklik Ayarı | Yok | Yok |
| Tilt Aralığı (+) | +23 º | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Yok | Yok |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Yok | Yok |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Var |
| HDMI Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| HDMI Özellikleri | HDCP | HDMI-CEC |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Var |
| DisplayPort Versiyonu | 1.2 | 1.2a |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| DisplayPort Özellikleri | HDCP | — |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Var |
| Genel | ||
| Seri | Asus TUF Gaming, Asus VG | MSI Pro |
| Hoparlör Gücü (RMS) | 4 W | 4 W |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Beyaz | Siyah |
| Ekran Derinliği | 60 mm | — |
| Ekran Genişliği | 615 mm | — |
| Ekran Yüksekliği | 369 mm | — |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 3.8 kg | — |
| Ön Çerçeve Rengi | Beyaz | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 193 mm | 206.8 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 615 mm | 611.9 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 453 mm | 447.7 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 4.6 kg | 3.66 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | — | MSI Pro MP275 E2 Monitör Kullanım Kılavuzu |
Neden Asus TUF Gaming VG279Q3A-W daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı180 Hz vs 120 Hz
- Daha yüksek hdmı girişi2 adet vs 1 adet
- MSI Pro MP275 E2 2 özellikte önde: daha yüksek parlaklık ve daha yüksek çıkış yılı
Neden MSI Pro MP275 E2 daha iyi?
- Daha yüksek parlaklık300 nit vs 250 nit
- Daha yüksek çıkış yılı2024 vs 2023
- Asus TUF Gaming VG279Q3A-W 2 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı ve daha yüksek hdmı girişi
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
Asus TUF Gaming VG279Q3A-W ve MSI Pro MP275 E2 arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



