- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
Asus VA279HAE vs MSI MAG 274CF X24
MSI MAG 274CF X24 genel puanda önde (75/100).
- Performans: MSI MAG 274CF X24 (100)
- Bağlantı: MSI MAG 274CF X24 (50)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Performans 2 özellik |
||
| Bağlantı 6 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 1.920 px | 1.920 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.080 px | 1.080 px |
| Çözünürlük | 1920x1080 piksel | 1920x1080 piksel |
| Çözünürlük Standardı | FHD | FHD |
| Yenileme Hızı | 60 Hz | 240 Hz |
| Tepki Süresi | 6 ms | 0,5 ms |
| Panel Teknolojisi | VA | VA |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Kavisli (Curved) |
| Kullanım Amacı | Genel | Oyun |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 1 adet | 2 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Yok | Yok |
| DisplayPort | Yok | Var |
| USB-C | Yok | Yok |
| USB-A Hub | Yok | Yok |
| HDMI 2.1 | Yok | Yok |
| Parlaklık | 300 nit | 300 nit |
| Çıkış Yılı | 2.019 | 2.025 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| NTSC Desteği | Var | — |
| NTSC Kapsamı | 72 % | — |
| Renk Sayısı | 16.7 Milyon | 1.07 Milyar |
| Renk Derinliği | 8 (6 bit + FRC) bit | 10 (8 bit+FRC) bit |
| Piksel Aralığı | 0.311 mm | 0.311 mm |
| Ekran Özellikleri | Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) | AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) |
| Piksel Yoğunluğu | 82 PPI | 82 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 3000:1 | 4000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | Asus GamePlus, Asus QuickFit Sanal Ölçeklendirme, Yansımasız (Anti-glare) | HDR Ready, Kavis Yarıçapı (1500R), Konsol Desteği: 1920x1080 @ 120Hz, Rapid VA, Yansımasız (Anti-glare), 0.5 ms Tepki Süresi (GTG) |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | 100.000.000:1 | 100.000.000:1 |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | 50~75 Hz | 48~240 Hz |
| Dual Mode | — | Yok |
| sRGB Desteği | — | Var |
| sRGB Kapsamı | — | 127 % |
| DCI-P3 Desteği | — | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | — | 94 % |
| Adobe RGB Desteği | — | Var |
| Adobe RGB Kapsamı | — | 90 % |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Tipik) | 40 W | — |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.5 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | — | 30 kWh |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | — | 21 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | — | G |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | — | E |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Siyah | Siyah |
| Yükseklik Ayarı | Yok | Yok |
| Tilt Aralığı (+) | +20 º | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Yok | Yok |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Yok | Yok |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Var | Yok |
| HDMI Versiyonu | 1.4 | 2.0b |
| HDMI Özellikleri | HDCP | HDMI-CEC |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Yok | Var |
| DisplayPort Versiyonu | — | 1.2a |
| DisplayPort Giriş Adedi | — | 1 |
| Genel | ||
| Seri | Asus VA | MSI MAG |
| Kutu İçeriği | Belgeler, Güç Kablosu, VGA Kablosu | — |
| Barkod (EAN) | — | 4711377343275 |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği | 56.6 mm | 76.59 mm |
| Ekran Genişliği | 622.6 mm | 613.46 mm |
| Ekran Yüksekliği | 372.65 mm | 363.59 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 3.8 kg | 3.4 kg |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 194.94 mm | 249.76 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 622.6 mm | 613.46 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 430.55 mm | 438.28 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 4.6 kg | 6.5 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | Asus VA279HAE Monitör Kullanım Kılavuzu | — |
Asus VA279HAE bu karşılaştırmada
Asus VA279HAE, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde MSI MAG 274CF X24 modelinin önüne geçmiyor.
- MSI MAG 274CF X24 5 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı, daha düşük tepki süresi, daha yüksek hdmı girişi ve 2 özellik daha
Neden MSI MAG 274CF X24 daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı240 Hz vs 60 Hz
- Daha düşük tepki süresi0.5 ms vs 6 ms
- Daha yüksek hdmı girişi2 adet vs 1 adet
- DisplayPort varVar vs Yok
- Daha yüksek çıkış yılı2025 vs 2019
MSI MAG 274CF X24, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde Asus VA279HAE modelinin gerisinde kalmıyor; en belirgin farkı: daha düşük tepki süresi (0.5 ms vs 6 ms).
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
Asus VA279HAE ve MSI MAG 274CF X24 arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



