1. Ana Sayfa
  2. Monitörler
  3. Monitör Karşılaştırma

Monitör Karşılaştırma

Asus VP279HE vs BenQ MOBIUZ EX271

BenQ MOBIUZ EX271 genel puanda önde (94/100).

  • Ekran: BenQ MOBIUZ EX271 (100)
  • Performans: BenQ MOBIUZ EX271 (100)
  • Bağlantı: BenQ MOBIUZ EX271 (83)
Puanlar
Ekran
4 özellik
91
100
Performans
2 özellik
71
100
Bağlantı
6 özellik
25
83
Özellikler
Ekran Boyutu 27 inç 27 inç
Ekran Boyutu (cm) 68,6 cm 68,6 cm
Yatay Çözünürlük 1.920 px 1.920 px
Dikey Çözünürlük 1.080 px 1.080 px
Çözünürlük 1920x1080 piksel 1920x1080 piksel
Çözünürlük Standardı FHD FHD
Yenileme Hızı 75 Hz 180 Hz
Tepki Süresi 1 ms 1 ms
Panel Teknolojisi IPS IPS
Panel Tipi Düz (Flat) Düz (Flat)
Kullanım Amacı — Oyun
Akıllı Monitör Yok Yok
HDMI Girişi 1 adet 2 adet
HDMI Tip A Var Var
Hoparlör Yok Var
DisplayPort Yok Var
USB-C Yok Var
USB-A Hub Yok Var
HDMI 2.1 Yok Yok
Parlaklık 250 nit 400 nit
Çıkış Yılı 2.020 2.025
En Boy Oranı 16:9 16:9
Ekran
NTSC Desteği Var—
NTSC Kapsamı 72 %—
Renk Sayısı 16.7 Milyon16.7 Milyon
Renk Derinliği 8 (6 bit + A-FRC) bit—
Piksel Aralığı 0.311 mm0.311 mm
Ekran Özellikleri AMD FreeSync, Adaptive-Sync, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter)AMD FreeSync, HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter)
Piksel Yoğunluğu 82 PPI82 PPI
Kontrast Oranı (Statik) 1000:11000:1
Diğer Ekran Özellikleri Asus GameFast Input Teknolojisi, Asus GamePlus, Asus QuickFit Sanal Ölçeklendirme, Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (MPRT), 5 ms Tepki Süresi (GtG)VESA DisplayHDR 400, BenQ Color Vibrance‎, BenQ HDRi, Black Equalizer, Brightness Intelligence Plus Technology, Konsol Desteği: 1920x1080 @ 120Hz, Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (GTG)
Kontrast Oranı (Dinamik) 100.000.000:1—
İzleme Açısı Dikey (V) 178 º178 º
İzleme Açısı Yatay (H) 178 º178 º
Dijital Sinyal Frekansı (V) 50~75 Hz—
DCI-P3 Desteği —Var
DCI-P3 Kapsamı —95 %
Parlaklık (Maks) —400 cd/m²
Güç
Güç Tüketimi (Bekleme) 0.5 W0.5 W
SDR Güç Tüketimi (1000h) 24 kWh21 kWh
SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) FE
Güç Tüketimi (Maks) —65 W
Güç Tüketimi (Tipik) —22 W
HDR Güç Tüketimi (1000h) —23 kWh
HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) —F
Stant
Stant Rengi SiyahBeyaz
Yükseklik Ayarı YokYok
Tilt Aralığı (+) +23 º+20 º
Tilt Aralığı (-) -5 º-5 º
Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) VarVar
Sağa-Sola Döndürme (Swivel) YokYok
Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) YokYok
Bağlantılar
DVI YokYok
D-Sub (VGA) VarYok
HDMI Versiyonu 1.42.0
HDMI Özellikleri HDCPHDCP 2.2, HDCP
Kensington Kilidi VarVar
Ses Girişi (3.5mm) YokYok
Mini DisplayPort (mDP) YokYok
Kulaklık Çıkış (3.5mm) VarVar
USB-A (Type-A) Adedi —2
USB-C (Type-C) Adedi —1
DisplayPort Versiyonu —1.2
DisplayPort Giriş Adedi —1
USB-A (Type-A) Versiyonu —USB 3.2 Gen 1
USB-C (Type-C) Özellikleri —USB-C 3.2 Gen 1
USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) —Yok
Genel
Seri Asus VPBenQ EX
Kullanım Amacı Genel, Oyun—
Hoparlör Gücü (RMS) —5 W
Tasarım & Boyutlar
VESA Desteği VarVar
VESA Standardı 100x100 mm100x100 mm
Arka Kapak Rengi SiyahSiyah & Beyaz
Ekran Derinliği 50.03 mm87.25 mm
Ekran Genişliği 613.34 mm613.8 mm
Ekran Yüksekliği 365.31 mm374.6 mm
Ön Çerçeve Tipi İnce Çerçeveİnce Çerçeve
Ekran Ağırlığı 3.68 kg5.44 kg
Ön Çerçeve Rengi SiyahSiyah
Ekran Derinliği (Standlı) 219.42 mm211.74 mm
Ekran Genişliği (Standlı) 613.34 mm613.8 mm
Ekran Yüksekliği (Standlı) 433.44 mm464.33 mm
Ekran Ağırlığı (Standlı) 4.34 kg6 kg
Döküman & Yazılım
Kullanım Kılavuzu Asus VP279HE Monitör Kullanım Kılavuzu—
Kullanım Kılavuzu (UK) Asus VP279HE Monitör Kullanım Kılavuzu (UK)—

Asus VP279HE bu karşılaştırmada

Asus VP279HE, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde BenQ MOBIUZ EX271 modelinin önüne geçmiyor; buna karşın 1.176 TL daha ucuz.

  • BenQ MOBIUZ EX271 8 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı, daha yüksek hdmı girişi, Hoparlör var ve 5 özellik daha

Neden BenQ MOBIUZ EX271 daha iyi?

  • Daha yüksek yenileme hızı180 Hz vs 75 Hz
  • Daha yüksek hdmı girişi2 adet vs 1 adet
  • Hoparlör varVar vs Yok
  • DisplayPort varVar vs Yok
  • USB-C varVar vs Yok
  • USB-A Hub varVar vs Yok
  • Daha yüksek parlaklık400 nit vs 250 nit
  • Daha yüksek çıkış yılı2025 vs 2020

BenQ MOBIUZ EX271, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde Asus VP279HE modelinin gerisinde kalmıyor; en belirgin farkı: daha yüksek yenileme hızı (180 Hz vs 75 Hz).

ÖNERİLER

Benzer Karşılaştırmalar

Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular

Asus VP279HE ve BenQ MOBIUZ EX271 arasındaki temel farklar nelerdir?

Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.

Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?

Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.