- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
BenQ MA320U vs Dell UltraSharp UP3221Q
- Ekran: BenQ MA320U (100)
- Performans: BenQ MA320U (100)
- Bağlantı: Dell UltraSharp UP3221Q (83)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Bağlantı 6 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 31,5 inç | 31,5 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 80,1 cm | 80,1 cm |
| Yatay Çözünürlük | 3.840 px | 3.840 px |
| Dikey Çözünürlük | 2.160 px | 2.160 px |
| Çözünürlük | 3840x2160 | 3840x2160 |
| Çözünürlük Standardı | 4K UHD | 4K UHD |
| Yenileme Hızı | 60 Hz | 60 Hz |
| Tepki Süresi | 5 ms | 6 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Genel | Profesyonel |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 2 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Var | Yok |
| DisplayPort | Yok | Var |
| USB-C | Var | Var |
| USB-A Hub | Var | Var |
| HDMI 2.1 | Yok | Yok |
| Parlaklık | 550 nit | 350 nit |
| Çıkış Yılı | 2.024 | 2.021 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| sRGB Desteği | Var | — |
| sRGB Kapsamı | 99 % | — |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 97 % | 99.8 % |
| Renk Derinliği | 10 bit | 10 bit |
| Parlaklık (Maks) | 600 cd/m² | 1000 cd/m² |
| Piksel Aralığı | 0.182 mm | 0.182 mm |
| Ekran Özellikleri | HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) | HDR (High Dynamic Range), HLG (Hybrid Log-Gamma), Resim Yanında Resim (PbP) |
| Piksel Yoğunluğu | 140 PPI | 140 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1300:1 | 1300:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | VESA DisplayHDR 600, Brightness Intelligence Plus Technology, Yansımasız (Anti-glare) | Entegre Kalibrasyon (Self Auto Calibration), Mini LED Arka Aydınlatma Teknolojisi, ∆E (Delta E) < 2 Renk Hassasiyeti, VESA DisplayHDR 1000, Calman Ready, Donanımsal Kalibrasyon Desteği, Çevresel Işık Kalkanı (Shield), Dell Premier Color, Fabrika Çıkış Kalibrasyon, Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Yansımasız (Anti-glare), 1.000 cd/m² Maksimum Parlaklık (HDR), 3D LUT (Look Up Table) |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Adobe RGB Desteği | — | Var |
| Adobe RGB Kapsamı | — | 93 % |
| Rec. 2020 Desteği | — | Var |
| Rec. 2020 Kapsamı | — | 83 % |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | — | 1.000.000:1 (HDR) |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Maks) | 250 W | 380 W |
| Güç Tüketimi (Tipik) | 45 W | — |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.3 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 50 kWh | 82 kWh |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 33 kWh | 68 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | G |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | G |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Gümüş | Gümüş |
| Pivot Açısı | 90 º | 90 º |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +20 º | +21 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Swivel Aralığı (+) | +15 º | +30 º |
| Swivel Aralığı (-) | -15 º | -30 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 115 mm | 160 mm |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Var | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Var | Var |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.2, HDCP | HDCP 2.2, HDCP |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | — |
| USB-A (Type-A) Adedi | 2 | 2 |
| USB-C (Type-C) Adedi | 1 | 1 |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 | USB 3.2 Gen 2 |
| USB-C (Type-C) (Upstream) | 1 | 1 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | — |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 15W, USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort, USB-C Thunderbolt 3, Thunderbolt, USB-C 3.2 Gen 1 | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 15W, USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort, Thunderbolt 3 (Daisy Chain), USB-C Thunderbolt 3, Thunderbolt, USB-C DisplayPort (1.4), USB-C Daisy Chain (MST) |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Yok | Yok |
| Diğer Bağlantılar | — | Ses Çıkışı (Audio Line-out) |
| DisplayPort Versiyonu | — | 1.4 |
| DisplayPort Giriş Adedi | — | 1 |
| DisplayPort Özellikleri | — | HDCP, HDCP 2.2 |
| USB-A (Type-A) Özellikleri | — | Hızlı Şarj (USB BC 1.2) |
| Genel | ||
| Seri | BenQ MA | Dell UltraSharp |
| Hoparlör Gücü (RMS) | 6 W | — |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Gümüş | Siyah |
| Ekran Derinliği | 82.7 mm | 76.1 mm |
| Ekran Genişliği | 714.5 mm | 712.5 mm |
| Ekran Yüksekliği | 424.4 mm | 435.9 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 6.05 kg | 11.31 kg |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 220.2 mm | 250 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 714.5 mm | 712.5 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 608.8 mm | 623.7 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 9.1 kg | 18.07 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | — | Dell UltraSharp UP3221Q Monitör Kullanım Kılavuzu |
Neden BenQ MA320U daha iyi?
- Daha düşük tepki süresi5 ms vs 6 ms
- Hoparlör varVar vs Yok
- Daha yüksek parlaklık550 nit vs 350 nit
- Daha yüksek çıkış yılı2024 vs 2021
- Dell UltraSharp UP3221Q 1 özellikte önde: DisplayPort var
Neden Dell UltraSharp UP3221Q daha iyi?
- DisplayPort varVar vs Yok
- BenQ MA320U 4 özellikte önde: daha düşük tepki süresi, Hoparlör var, daha yüksek parlaklık ve 1 özellik daha
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
BenQ MA320U ve Dell UltraSharp UP3221Q arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



