- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
BenQ MOBIUZ EX251 vs Rampage Zenith ZN24TN540
Rampage Zenith ZN24TN540 genel puanda önde (84/100).
- Ekran: BenQ MOBIUZ EX251 (100)
- Performans: Rampage Zenith ZN24TN540 (100)
- Bağlantı: BenQ MOBIUZ EX251 (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Bağlantı 5 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 24,5 inç | 24,1 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 62,2 cm | 61,2 cm |
| Yatay Çözünürlük | 1.920 px | 1.920 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.080 px | 1.080 px |
| Çözünürlük | 1920x1080 piksel | 1920x1080 piksel |
| Çözünürlük Standardı | FHD | FHD |
| Yenileme Hızı | 220 Hz | 540 Hz |
| Tepki Süresi | 1 ms | 0,2 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | TN |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Oyun | Oyun |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 2 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Var | Var |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Var | Yok |
| USB-A Hub | Var | Yok |
| HDMI 2.1 | Yok | — |
| Parlaklık | 350 nit | 250 nit |
| Çıkış Yılı | 2.025 | 2.025 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 16.7 Milyon | 16.7 Milyon |
| sRGB Desteği | Var | — |
| sRGB Kapsamı | 99 % | — |
| Parlaklık (Maks) | 400 cd/m² | — |
| Piksel Aralığı | 0.282 mm | 0.278 mm |
| Ekran Özellikleri | AMD FreeSync, HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) | AMD FreeSync, Adaptive-Sync, NVIDIA G-SYNC Compatible (Uyumlu), HDR (High Dynamic Range), Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) |
| Piksel Yoğunluğu | 90 PPI | 92 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1000:1 | 1000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | VESA DisplayHDR 400, Işık Sensörü, BenQ HDRi, Black Equalizer, Brightness Intelligence Plus Technology, Konsol Desteği: 1920x1080 @ 120Hz, Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (GTG) | Arka Aydınlatma, Fast TN, Kişiselleştirilebilir Arka Aydınlatma |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Maks) | 55 W | 75 W |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.3 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 19 kWh | 45 kWh |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 17 kWh | 18 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | F | G |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | E | E |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Beyaz | Siyah |
| Yükseklik Ayarı | Yok | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +20 º | — |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | — |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Yok | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Yok | Var |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.0 | — |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.2, HDCP | — |
| Kensington Kilidi | Var | — |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| USB-A (Type-A) Adedi | 2 | — |
| USB-C (Type-C) Adedi | 1 | — |
| DisplayPort Versiyonu | 1.2 | — |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 | — |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Var |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | USB-C 3.2 Gen 1 | — |
| Genel | ||
| Seri | BenQ EX | — |
| Barkod (EAN) | 4718755095061 | 8680096145926 |
| Hoparlör Gücü (RMS) | 5 W | — |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah & Beyaz | Siyah |
| Ekran Derinliği | 81.9 mm | — |
| Ekran Genişliği | 557.70 mm | — |
| Ekran Yüksekliği | 339.2 mm | — |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 3.62 kg | — |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 211.74 mm | — |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 557.7 mm | — |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 428.78 mm | — |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 4.17 kg | 5.2 kg |
Neden BenQ MOBIUZ EX251 daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu24.5 inç vs 24.1 inç
- USB-C varVar vs Yok
- USB-A Hub varVar vs Yok
- Daha yüksek parlaklık350 nit vs 250 nit
- Rampage Zenith ZN24TN540 2 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı ve daha düşük tepki süresi
Neden Rampage Zenith ZN24TN540 daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı540 Hz vs 220 Hz
- Daha düşük tepki süresi0.2 ms vs 1 ms
- BenQ MOBIUZ EX251 4 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, USB-C var, USB-A Hub var ve 1 özellik daha
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
BenQ MOBIUZ EX251 ve Rampage Zenith ZN24TN540 arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



