- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
BenQ MOBIUZ EX271 vs MSI Pro MP275 E2
BenQ MOBIUZ EX271 genel puanda önde (94/100).
- Ekran: BenQ MOBIUZ EX271 (100)
- Performans: BenQ MOBIUZ EX271 (100)
- Bağlantı: BenQ MOBIUZ EX271 (83)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Bağlantı 6 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 1.920 px | 1.920 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.080 px | 1.080 px |
| Çözünürlük | 1920x1080 piksel | 1920x1080 piksel |
| Çözünürlük Standardı | FHD | FHD |
| Yenileme Hızı | 180 Hz | 120 Hz |
| Tepki Süresi | 1 ms | 1 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Oyun | Genel |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 1 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Var | Var |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Var | Yok |
| USB-A Hub | Var | Yok |
| HDMI 2.1 | Yok | Yok |
| Parlaklık | 400 nit | 300 nit |
| Çıkış Yılı | 2.025 | 2.024 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 16.7 Milyon | 16.7 Milyon |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 95 % | 87 % |
| Parlaklık (Maks) | 400 cd/m² | — |
| Piksel Aralığı | 0.311 mm | 0.311 mm |
| Ekran Özellikleri | AMD FreeSync, HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) | Adaptive-Sync, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) |
| Piksel Yoğunluğu | 82 PPI | 82 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1000:1 | 1500:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | VESA DisplayHDR 400, BenQ Color Vibrance, BenQ HDRi, Black Equalizer, Brightness Intelligence Plus Technology, Konsol Desteği: 1920x1080 @ 120Hz, Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (GTG) | HDR Ready, Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (MPRT), 4 ms Tepki Süresi (GtG) |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| sRGB Desteği | — | Var |
| sRGB Kapsamı | — | 116 % |
| Renk Derinliği | — | 8 (6 bit + FRC) bit |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Maks) | 65 W | — |
| Güç Tüketimi (Tipik) | 22 W | — |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.5 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 23 kWh | 30 kWh |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 21 kWh | 21 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | F | G |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | E | E |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Beyaz | Siyah |
| Yükseklik Ayarı | Yok | Yok |
| Tilt Aralığı (+) | +20 º | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Yok | Yok |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Yok | Yok |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Var |
| HDMI Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.2, HDCP | HDMI-CEC |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Var |
| USB-A (Type-A) Adedi | 2 | — |
| USB-C (Type-C) Adedi | 1 | — |
| DisplayPort Versiyonu | 1.2 | 1.2a |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 | — |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Var |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | USB-C 3.2 Gen 1 | — |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Yok | — |
| Genel | ||
| Seri | BenQ EX | MSI Pro |
| Hoparlör Gücü (RMS) | 5 W | 4 W |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah & Beyaz | Siyah |
| Ekran Derinliği | 87.25 mm | — |
| Ekran Genişliği | 613.8 mm | — |
| Ekran Yüksekliği | 374.6 mm | — |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 5.44 kg | — |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 211.74 mm | 206.8 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 613.8 mm | 611.9 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 464.33 mm | 447.7 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 6 kg | 3.66 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | — | MSI Pro MP275 E2 Monitör Kullanım Kılavuzu |
Neden BenQ MOBIUZ EX271 daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı180 Hz vs 120 Hz
- Daha yüksek hdmı girişi2 adet vs 1 adet
- USB-C varVar vs Yok
- USB-A Hub varVar vs Yok
- Daha yüksek parlaklık400 nit vs 300 nit
- Daha yüksek çıkış yılı2025 vs 2024
BenQ MOBIUZ EX271, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde MSI Pro MP275 E2 modelinin gerisinde kalmıyor; en belirgin farkı: daha yüksek hdmı girişi (2 adet vs 1 adet).
MSI Pro MP275 E2 bu karşılaştırmada
MSI Pro MP275 E2, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde BenQ MOBIUZ EX271 modelinin önüne geçmiyor.
- BenQ MOBIUZ EX271 6 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı, daha yüksek hdmı girişi, USB-C var ve 3 özellik daha
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
BenQ MOBIUZ EX271 ve MSI Pro MP275 E2 arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



