1. Ana Sayfa
  2. Monitörler
  3. Monitör Karşılaştırma

Monitör Karşılaştırma

BenQ MOBIUZ EX271 vs ViewSonic VX2779-HD-PRO

BenQ MOBIUZ EX271 genel puanda önde (92/100).

  • Ekran: BenQ MOBIUZ EX271 (100)
  • Bağlantı: BenQ MOBIUZ EX271 (83)
Puanlar
Ekran
4 özellik
100
91
Bağlantı
6 özellik
83
50
Özellikler
Ekran Boyutu 27 inç 27 inç
Ekran Boyutu (cm) 68,6 cm 68,6 cm
Yatay Çözünürlük 1.920 px 1.920 px
Dikey Çözünürlük 1.080 px 1.080 px
Çözünürlük 1920x1080 piksel 1920x1080 piksel
Çözünürlük Standardı FHD FHD
Yenileme Hızı 180 Hz 180 Hz
Tepki Süresi 1 ms 1 ms
Panel Teknolojisi IPS IPS
Panel Tipi Düz (Flat) Düz (Flat)
Kullanım Amacı Oyun —
Akıllı Monitör Yok Yok
HDMI Girişi 2 adet 2 adet
HDMI Tip A Var Var
Hoparlör Var Yok
DisplayPort Var Var
USB-C Var Yok
USB-A Hub Var Yok
HDMI 2.1 Yok Yok
Parlaklık 400 nit 250 nit
Çıkış Yılı 2.025 2.024
En Boy Oranı 16:9 16:9
Ekran
Renk Sayısı 16.7 Milyon16.7 Milyon
DCI-P3 Desteği Var—
DCI-P3 Kapsamı 95 %—
Parlaklık (Maks) 400 cd/m²—
Piksel Aralığı 0.311 mm0.311 mm
Ekran Özellikleri AMD FreeSync, HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter)AMD FreeSync, HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter)
Piksel Yoğunluğu 82 PPI82 PPI
Kontrast Oranı (Statik) 1000:11000:1
Diğer Ekran Özellikleri VESA DisplayHDR 400, BenQ Color Vibrance‎, BenQ HDRi, Black Equalizer, Brightness Intelligence Plus Technology, Konsol Desteği: 1920x1080 @ 120Hz, Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (GTG)Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (MPRT)
İzleme Açısı Dikey (V) 178 º178 º
İzleme Açısı Yatay (H) 178 º178 º
NTSC Desteği —Var
NTSC Kapsamı —72 %
sRGB Desteği —Var
sRGB Kapsamı —104 %
Renk Derinliği —8 (6 bit + FRC) bit
Kontrast Oranı (Dinamik) —50.000.000:1
Dijital Sinyal Frekansı (V) —48~180 Hz
Güç
Güç Tüketimi (Maks) 65 W34 W
Güç Tüketimi (Tipik) 22 W30 W
Güç Tüketimi (Bekleme) 0.5 W0.5 W
HDR Güç Tüketimi (1000h) 23 kWh28 kWh
SDR Güç Tüketimi (1000h) 21 kWh20 kWh
HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) FG
SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) EE
Güç Tüketimi (Eko) —24 W
Stant
Stant Rengi BeyazSiyah
Yükseklik Ayarı YokYok
Tilt Aralığı (+) +20 º+20 º
Tilt Aralığı (-) -5 º-2 º
Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) VarVar
Sağa-Sola Döndürme (Swivel) YokYok
Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) YokYok
Bağlantılar
DVI YokYok
D-Sub (VGA) YokYok
HDMI Versiyonu 2.01.4
HDMI Özellikleri HDCP 2.2, HDCP—
Kensington Kilidi VarVar
Ses Girişi (3.5mm) YokYok
USB-A (Type-A) Adedi 2—
USB-C (Type-C) Adedi 1—
DisplayPort Versiyonu 1.21.4
Mini DisplayPort (mDP) YokYok
DisplayPort Giriş Adedi 11
USB-A (Type-A) Versiyonu USB 3.2 Gen 1—
Kulaklık Çıkış (3.5mm) VarVar
USB-C (Type-C) Özellikleri USB-C 3.2 Gen 1—
USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) Yok—
Genel
Seri BenQ EXViewSonic VX
Hoparlör Gücü (RMS) 5 W—
Kullanım Amacı —Genel, Oyun
Tasarım & Boyutlar
VESA Desteği VarVar
VESA Standardı 100x100 mm100x100 mm
Arka Kapak Rengi Siyah & BeyazSiyah
Ekran Derinliği 87.25 mm46 mm
Ekran Genişliği 613.8 mm615 mm
Ekran Yüksekliği 374.6 mm364 mm
Ön Çerçeve Tipi İnce Çerçeveİnce Çerçeve
Ekran Ağırlığı 5.44 kg3.7 kg
Ön Çerçeve Rengi SiyahSiyah
Ekran Derinliği (Standlı) 211.74 mm182 mm
Ekran Genişliği (Standlı) 613.8 mm615 mm
Ekran Yüksekliği (Standlı) 464.33 mm454 mm
Ekran Ağırlığı (Standlı) 6 kg4.1 kg

Neden BenQ MOBIUZ EX271 daha iyi?

  • Hoparlör varVar vs Yok
  • USB-C varVar vs Yok
  • USB-A Hub varVar vs Yok
  • Daha yüksek parlaklık400 nit vs 250 nit
  • Daha yüksek çıkış yılı2025 vs 2024

BenQ MOBIUZ EX271, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde ViewSonic VX2779-HD-PRO modelinin gerisinde kalmıyor; en belirgin farkı: daha yüksek parlaklık (400 nit vs 250 nit).

ViewSonic VX2779-HD-PRO bu karşılaştırmada

ViewSonic VX2779-HD-PRO, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde BenQ MOBIUZ EX271 modelinin önüne geçmiyor.

  • BenQ MOBIUZ EX271 5 özellikte önde: Hoparlör var, USB-C var, USB-A Hub var ve 2 özellik daha
ÖNERİLER

Benzer Karşılaştırmalar

Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular

BenQ MOBIUZ EX271 ve ViewSonic VX2779-HD-PRO arasındaki temel farklar nelerdir?

Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.

Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?

Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.