- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
BenQ MOBIUZ EX271U vs Dell UltraSharp U2725QE
BenQ MOBIUZ EX271U genel puanda önde (99/100).
- Ekran: Dell UltraSharp U2725QE (100)
- Performans: BenQ MOBIUZ EX271U (100)
- Bağlantı: BenQ MOBIUZ EX271U (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Bağlantı 6 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 3.840 px | 3.840 px |
| Dikey Çözünürlük | 2.160 px | 2.160 px |
| Çözünürlük | 3840x2160 | 3840x2160 |
| Çözünürlük Standardı | 4K UHD | 4K UHD |
| Yenileme Hızı | 165 Hz | 120 Hz |
| Tepki Süresi | 1 ms | 5 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Genel | Diğer |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 3 adet | 1 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | — | Yok |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Var | Var |
| USB-A Hub | Var | Var |
| HDMI 2.1 | Var | Var |
| Parlaklık | 400 nit | 450 nit |
| Çıkış Yılı | 2.026 | 2.025 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Dual Mode | Yok | — |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 95 % | 99 % |
| Parlaklık (Maks) | 400 cd/m² | 600 cd/m² |
| Piksel Aralığı | 0.156 mm | 0.156 mm |
| Ekran Özellikleri | AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) | HDR (High Dynamic Range) Titreşimi Azaltma (Flicker-free) Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) Resim İçinde Resim (PiP) Resim Yanında Resim (PbP) |
| Piksel Yoğunluğu | 163 PPI | 163 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1200:1 | 3000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | KVM, VESA DisplayHDR 400, Brightness Intelligence Plus Technology, Brightness Intelligence Technology, Fabrika Çıkış Kalibrasyon, Konsol Desteği: 2560x1440 @ 120Hz, Renk Körlüğü Modu, Uzaktan Kumanda, Yansımasız (Anti-glare) | Display Stream Compression (DSC) Calman Verified Donanımsal Kalibrasyon Desteği KVM VESA DisplayHDR 600 Işık Sensörü ∆E (Delta E) Fabrika Çıkış Kalibrasyon IPS Black Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H) Variable Refresh Rate (VRR) Yansımasız (Anti-glare) 5 ms Tepki Süresi (Hızlı Modda) 8 ms Tepki Süresi (Tipik) |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| sRGB Desteği | — | Var |
| sRGB Kapsamı | — | 100 % |
| Rec. 709 Desteği | — | Var |
| Rec. 709 Kapsamı | — | 100 % |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | — | 48~120 Hz |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Maks) | 180 W | 325 W |
| Güç Tüketimi (Tipik) | 32 W | — |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.5 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 53 kWh | 44 kWh |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 48 kWh | 25 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | G |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | F |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Beyaz | Gümüş |
| Pivot Açısı | 90 º | 90 º |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +15 º | +21 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Swivel Aralığı (+) | +15 º | +45 º |
| Swivel Aralığı (-) | -15 º | -45 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 100 mm | 150 mm |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Var | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Var | Var |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.1 | 2.1 |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.3, HDCP, HDMI ARC, HDMI eARC | HDCP 2.2 HDCP |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| USB-A (Type-A) Adedi | 3 | 5 |
| USB-C (Type-C) Adedi | 1 | 2 |
| DisplayPort Versiyonu | 1.4 | 1.4 |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 | USB 3.2 Gen 2 |
| USB-C (Type-C) (Upstream) | 2 | 3 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Yok |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 65W, USB-C DisplayPort, USB-C PowerDelivery (PD) 7.5W, USB-C 3.2 Gen 1 | USB-C PowerDelivery (PD) USB-C PowerDelivery (PD) 15W USB-C DisplayPort HDCP 2.2 Thunderbolt HDCP USB-C PowerDelivery (PD) 140W USB-C 3.2 Gen 2 USB-C Daisy Chain (MST) USB-C DisplayPort (1.4) USB-C Ethernet USB-C Thunderbolt 4 |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Yok | Yok |
| Diğer Bağlantılar | — | Ethernet LAN (10 M/100 M/1G/2.5G) Ses Çıkışı (Audio Line-out) |
| DisplayPort Özellikleri | — | HDCP HDCP 2.2 |
| USB-A (Type-A) Özellikleri | — | Hızlı Şarj (USB BC 1.2) |
| DisplayPort Çıkış Versiyonu | — | 1.4 |
| DisplayPort (DP) Çıkış (Out) | — | Var |
| DisplayPort Çıkış Özellikleri | — | Daisy-Chain (MST) Desteği HDCP HDCP 1.4 |
| Genel | ||
| Seri | BenQ EX, BenQ MOBIUZ | Dell UltraSharp U |
| Barkod (EAN) | 4718755094774 | — |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah & Beyaz | Gümüş |
| Ekran Derinliği | 92 mm | 55.6 mm |
| Ekran Genişliği | 613.8 mm | 612.44 mm |
| Ekran Yüksekliği | 374.9 mm | 353.51 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 5 kg | 5.22 kg |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 276.8 mm | 189 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 613.8 mm | 612.44 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 545.4 mm | 535.68 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 7 kg | 7.06 kg |
Neden BenQ MOBIUZ EX271U daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı165 Hz vs 120 Hz
- Daha düşük tepki süresi1 ms vs 5 ms
- Daha yüksek hdmı girişi3 adet vs 1 adet
- Daha yüksek çıkış yılı2026 vs 2025
- Dell UltraSharp U2725QE 1 özellikte önde: daha yüksek parlaklık
Neden Dell UltraSharp U2725QE daha iyi?
- Daha yüksek parlaklık450 nit vs 400 nit
- BenQ MOBIUZ EX271U 4 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı, daha düşük tepki süresi, daha yüksek hdmı girişi ve 1 özellik daha
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
BenQ MOBIUZ EX271U ve Dell UltraSharp U2725QE arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



