- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
BenQ PD3226G vs MSI MAG 322UPF
MSI MAG 322UPF genel puanda önde (99/100).
- Ekran: BenQ PD3226G (100)
- Performans: MSI MAG 322UPF (100)
- Bağlantı: MSI MAG 322UPF (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Bağlantı 6 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 31,5 inç | 32 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 80,1 cm | 81,3 cm |
| Yatay Çözünürlük | 3.840 px | 3.840 px |
| Dikey Çözünürlük | 2.160 px | 2.160 px |
| Çözünürlük | 3840x2160 | 3840x2160 |
| Çözünürlük Standardı | 4K UHD | 4K UHD |
| Yenileme Hızı | 144 Hz | 160 Hz |
| Tepki Süresi | 1 ms | 1 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Profesyonel | Oyun |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 1 adet | 2 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Var | Yok |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Var | Var |
| USB-A Hub | Var | Var |
| HDMI 2.1 | Var | Var |
| Parlaklık | 400 nit | 350 nit |
| Çıkış Yılı | 2.025 | 2.024 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Dual Mode | Yok | — |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 100 % | 125.7 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 95 % | 95 % |
| Renk Derinliği | 10 bit | 10 (8 bit+FRC) bit |
| Parlaklık (Maks) | 400 cd/m² | 400 cd/m² |
| Piksel Aralığı | 0.182 mm | 0.184 mm |
| Rec. 709 Desteği | Var | — |
| Rec. 709 Kapsamı | 100 % | — |
| Ekran Özellikleri | AMD FreeSync AMD FreeSync Premium Adaptive-Sync HDR (High Dynamic Range) HDR10 Titreşimi Azaltma (Flicker-free) Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) Resim İçinde Resim (PiP) Resim Yanında Resim (PbP) | AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, HDR (High Dynamic Range), Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP) |
| Piksel Yoğunluğu | 140 PPI | 138 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1200:1 | 1000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | ∆E (Delta E) Calman Verified KVM Pantone SkinTone Validated Pantone Validated Uniformity Technology VESA DisplayHDR 400 BenQ AQCOLOR Technology BenQ Palette Master Ultimate Fabrika Çıkış Kalibrasyon ICCsync Kısayol Profil Kumandası Kısayol Profil Kumandası (Kablosuz) Pantone Connect Premium SolidWorks Yansımasız (Anti-glare) | KVM, Rapid IPS, VESA DisplayHDR 400, Konsol Desteği: 3840x2160 @ 120Hz, Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (GTG) |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Adobe RGB Desteği | — | Var |
| Adobe RGB Kapsamı | — | 93.6 % |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | — | 100.000.000:1 |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | — | 48~160 Hz |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Maks) | 240 W | — |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.5 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 36 kWh | — |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 33 kWh | — |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | — |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | — |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Gümüş | Siyah |
| Pivot Açısı | 90 º | — |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +20 º | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Swivel Aralığı (+) | +30 º | +45 º |
| Swivel Aralığı (-) | -30 º | -45 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 150 mm | 100 mm |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Var | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Var | Yok |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.1 | 2.1 |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.3 HDCP | HDMI-CEC |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| USB-A (Type-A) Adedi | 3 | 3 |
| USB-C (Type-C) Adedi | 2 | 1 |
| DisplayPort Versiyonu | 1.4 | 1.4a |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 2 | 2.0 |
| USB-C (Type-C) (Upstream) | 2 | — |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Var |
| USB-A (Type-A) Özellikleri | Hızlı Şarj (USB BC 1.2) | — |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | USB-C PowerDelivery (PD) USB-C PowerDelivery (PD) 15W USB-C PowerDelivery (PD) 90W USB-C DisplayPort Thunderbolt USB-C 3.2 Gen 2 USB-C Daisy Chain (MST) USB-C Thunderbolt 4 USB-C Thunderbolt 4 (Daisy Chain) USB-C Thunderbolt 4 Çıkışı | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort, USB-C 3.2 Gen 1 |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Yok | Var |
| Genel | ||
| Seri | BenQ DesignVue Designer | MSI MAG |
| Hoparlör Gücü (RMS) | 6 W | — |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Gümüş | Siyah |
| Ekran Derinliği | 75.7 mm | 72.9 mm |
| Ekran Genişliği | 714.3 mm | 727.1 mm |
| Ekran Yüksekliği | 430.5 mm | 432.4 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 7 kg | — |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 242 mm | 233.7 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 714.3 mm | 727.1 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 636.3 mm | 494.9 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 9.7 kg | 10.6 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | — | MSI MAG 322UPF Monitör Kullanım Kılavuzu |
Neden BenQ PD3226G daha iyi?
- Hoparlör varVar vs Yok
- Daha yüksek parlaklık400 nit vs 350 nit
- Daha yüksek çıkış yılı2025 vs 2024
- MSI MAG 322UPF 3 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek yenileme hızı ve daha yüksek hdmı girişi
Neden MSI MAG 322UPF daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu32 inç vs 31.5 inç
- Daha yüksek yenileme hızı160 Hz vs 144 Hz
- Daha yüksek hdmı girişi2 adet vs 1 adet
- BenQ PD3226G 3 özellikte önde: Hoparlör var, daha yüksek parlaklık ve daha yüksek çıkış yılı
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
BenQ PD3226G ve MSI MAG 322UPF arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



