- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
BenQ RD280U vs Dell UltraSharp U3023E
- Ekran: BenQ RD280U (99)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 28,2 inç | 30 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 71,6 cm | 76,2 cm |
| Yatay Çözünürlük | 3.840 px | 2.560 px |
| Dikey Çözünürlük | 2.560 px | 1.600 px |
| Çözünürlük | 3840x2560 | 2560x1600 |
| Çözünürlük Standardı | 4K UHD+ | — |
| Yenileme Hızı | 60 Hz | 60 Hz |
| Tepki Süresi | 5 ms | 5 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Profesyonel | Profesyonel |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 1 adet | 1 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Var | Yok |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Var | Var |
| USB-A Hub | Var | Var |
| HDMI 2.1 | Yok | Yok |
| Parlaklık | 350 nit | 350 nit |
| Çıkış Yılı | 2.025 | 2.022 |
| En Boy Oranı | — | 16:10 |
| Ekran | ||
| Dual Mode | Yok | — |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 95 % | 95 % |
| Parlaklık (Maks) | 400 cd/m² | 400 cd/m² |
| Piksel Aralığı | 0.155 mm | 0.252 mm |
| Ekran Özellikleri | HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP) | Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP) |
| Piksel Yoğunluğu | 163 PPI | 101 PPI |
| En Boy Oranı | 3:2 | — |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1200:1 | 1000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | Arka Aydınlatma, KVM, VESA DisplayHDR 400, Işık Sensörü, BenQ Nano Matte Panel, Brightness Intelligence Technology, Kişiselleştirilebilir Arka Aydınlatma, Programcı/Yazılımcı Modu, Renk Körlüğü Modu, Yansımasız (Anti-glare) | Display Stream Compression (DSC), ∆E (Delta E) < 2 Renk Hassasiyeti, KVM, Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Yansımasız (Anti-glare), 5 ms Tepki Süresi (Hızlı Modda), 8 ms Tepki Süresi (Tipik) |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| sRGB Desteği | — | Var |
| sRGB Kapsamı | — | 100 % |
| Renk Derinliği | — | 10 (8 bit+FRC) bit |
| Çözünürlük Standardı | — | WQXGA |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | — | 56~76 Hz |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Maks) | 205 W | 210 W |
| Güç Tüketimi (Tipik) | 34 W | — |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.3 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 31 kWh | — |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 29 kWh | 27 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | — |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | F |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Gri | Gümüş |
| Pivot Açısı | 90 º | 90 º |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +20 º | +21 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Swivel Aralığı (+) | +15 º | +60 º |
| Swivel Aralığı (-) | -15 º | -60 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 110 mm | 150 mm |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Var | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Var | Var |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.0 | 1.4 |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.2, HDCP | HDCP, HDCP 1.4 |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| USB-A (Type-A) Adedi | 3 | 4 |
| USB-C (Type-C) Adedi | 1 | 2 |
| DisplayPort Versiyonu | 1.4 | 1.4 |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| DisplayPort Özellikleri | HDCP, HDCP 2.2 | — |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 | USB 3.2 Gen 2 |
| USB-C (Type-C) (Upstream) | 1 | 1 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Yok |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort, USB-C PowerDelivery (PD) 7.5W, USB-C 3.2 Gen 1, USB-C Daisy Chain (MST) | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 15W, USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort, HDCP 2.2, HDCP, USB-C DisplayPort (1.4), USB-C 3.2 Gen 2, USB-C Ethernet |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Var | Yok |
| Diğer Bağlantılar | — | Ethernet LAN (10 M/100 M/1 G), Ses Çıkışı (Audio Line-out) |
| USB-A (Type-A) Özellikleri | — | Hızlı Şarj (USB BC 1.2) |
| DisplayPort (DP) Çıkış (Out) | — | Var |
| DisplayPort Çıkış Özellikleri | — | Daisy-Chain (MST) Desteği |
| Genel | ||
| Seri | BenQ RD | Dell UltraSharp, Dell UltraSharp U |
| Hoparlör Gücü (RMS) | 4 W | — |
| Barkod (EAN) | — | 5397184567593 |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Gümüş |
| Ekran Derinliği | 87.1 mm | 53 mm |
| Ekran Genişliği | 427.8 mm | 655.9 mm |
| Ekran Yüksekliği | 610.4 mm | 418.6 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 7.5 kg | 6.48 kg |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 244.5 mm | 230 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 474.3 mm | 655.9 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 587.3 mm | 622.7 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 10.4 kg | 11.13 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | — | Dell UltraSharp U3023E Monitör Kullanım Kılavuzu |
| Kullanım Kılavuzu (UK) | — | Dell UltraSharp U3023E Monitör Kullanım Kılavuzu (UK) |
Neden BenQ RD280U daha iyi?
- Daha yüksek yatay çözünürlük3840 px vs 2560 px
- Daha yüksek dikey çözünürlük2560 px vs 1600 px
- Hoparlör varVar vs Yok
- Daha yüksek çıkış yılı2025 vs 2022
- Dell UltraSharp U3023E 1 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu
Neden Dell UltraSharp U3023E daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu30 inç vs 28.2 inç
- BenQ RD280U 4 özellikte önde: daha yüksek yatay çözünürlük, daha yüksek dikey çözünürlük, Hoparlör var ve 1 özellik daha
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
BenQ RD280U ve Dell UltraSharp U3023E arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



