- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
BenQ SW272Q vs Dell UltraSharp U2520D
BenQ SW272Q genel puanda önde (90/100).
- Ekran: Dell UltraSharp U2520D (98)
- Bağlantı: BenQ SW272Q (83)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Bağlantı 6 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 25 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 63,5 cm |
| Yatay Çözünürlük | 2.560 px | 2.560 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.440 px | 1.440 px |
| Çözünürlük | 2560x1440 piksel | 2560x1440 piksel |
| Çözünürlük Standardı | WQHD | WQHD |
| Yenileme Hızı | 60 Hz | 60 Hz |
| Tepki Süresi | 5 ms | 5 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Profesyonel | — |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 1 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Yok | Yok |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Var | Var |
| USB-A Hub | Var | Var |
| HDMI 2.1 | Yok | Yok |
| Parlaklık | 300 nit | 350 nit |
| Çıkış Yılı | 2.024 | 2.020 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 16.7 Milyon |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 100 % | 99 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 99 % | 95 % |
| Renk Derinliği | 10 bit | 8 bit |
| Piksel Aralığı | 0.233 mm | 0.216 mm |
| Adobe RGB Desteği | Var | — |
| Adobe RGB Kapsamı | 99 % | — |
| Ekran Özellikleri | HDR (High Dynamic Range), HDR10 | HDR (High Dynamic Range), Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) |
| Piksel Yoğunluğu | 109 PPI | 117 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1000:1 | 1000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | Calman Ready, Calman Verified, Donanımsal Kalibrasyon Desteği, Pantone SkinTone Validated, Pantone Validated, Uniformity Technology, BenQ AQCOLOR Technology, BenQ Palette Master Ultimate, BenQ Paper Color Sync, Çevresel Işık Kalkanı (Shield), Fabrika Çıkış Kalibrasyon, Kısayol Profil Kumandası, Light Illusion ColourSpace, Pantone Connect Premium, Yansımasız (Anti-glare), ∆E (Delta E) < 1.5 Renk Hassasiyeti, 16-bit Lookup Table (LUT) Desteği | ∆E (Delta E) < 2 Renk Hassasiyeti, VESA DisplayHDR 400, Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Yansımasız (Anti-glare), 5 ms Tepki Süresi (Hızlı Modda), 8 ms Tepki Süresi (Tipik) |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Rec. 709 Desteği | — | Var |
| Rec. 709 Kapsamı | — | 99 % |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | — | 48~75 Hz |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Maks) | 160 W | 200 W |
| Güç Tüketimi (Tipik) | 25 W | 24 W |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.3 W | 0.3 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 35 kWh | 16 kWh |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 25 kWh | 22 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | E |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | F | F |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Siyah | Gri |
| Pivot Açısı | 90 º | 90 º |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +20 º | +21 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Swivel Aralığı (+) | +30 º | +45 º |
| Swivel Aralığı (-) | -30 º | -45 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 140 mm | 130 mm |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Var | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Var | Var |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.2, HDCP | — |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| Diğer Bağlantılar | SD/MMC Kart Okuyucu | Ses Çıkışı (Audio Line-out) |
| USB-A (Type-A) Adedi | 2 | 3 |
| USB-C (Type-C) Adedi | 1 | 2 |
| DisplayPort Versiyonu | 1.4 | 1.4 |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| DisplayPort Özellikleri | HDCP, HDCP 2.2 | — |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 | USB 3.2 Gen 1 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Yok |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort, USB-C Thunderbolt 3, Thunderbolt, USB-C 3.2 Gen 1 | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort, USB-C Hızlı Şarj, USB-C DisplayPort (1.4), USB-C 3.2 Gen 1, USB-C Daisy Chain (MST) |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Var | Yok |
| USB-A (Type-A) Özellikleri | — | Hızlı Şarj (USB BC 1.2) |
| DisplayPort (DP) Çıkış (Out) | — | Var |
| DisplayPort Çıkış Özellikleri | — | Daisy-Chain (MST) Desteği |
| Genel | ||
| Seri | BenQ SW | Dell UltraSharp U |
| Kullanım Amacı | — | Genel, Kurumsal |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Gri |
| Ekran Genişliği | 626.1 mm | 567.7 mm |
| Ekran Yüksekliği | 376.4 mm | 332.1 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 4.92 kg | 4.2 kg |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 274 mm | 185 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 626.1 mm | 567.7 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 591.8 mm | 512.9 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 8.3 kg | 6.4 kg |
| Ekran Derinliği | — | 49.9 mm |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | — | Dell UltraSharp U2520D Monitör Kullanım Kılavuzu |
Neden BenQ SW272Q daha iyi?
- Daha yüksek ekran boyutu27 inç vs 25 inç
- Daha yüksek hdmı girişi2 adet vs 1 adet
- Daha yüksek çıkış yılı2024 vs 2020
- Dell UltraSharp U2520D 1 özellikte önde: daha yüksek parlaklık
Neden Dell UltraSharp U2520D daha iyi?
- Daha yüksek parlaklık350 nit vs 300 nit
- BenQ SW272Q 3 özellikte önde: daha yüksek ekran boyutu, daha yüksek hdmı girişi ve daha yüksek çıkış yılı
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
BenQ SW272Q ve Dell UltraSharp U2520D arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



