- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
BenQ SW272Q vs MSI MPG 272QRF X36
MSI MPG 272QRF X36 genel puanda önde (100/100).
- Ekran: MSI MPG 272QRF X36 (100)
- Performans: MSI MPG 272QRF X36 (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 2.560 px | 2.560 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.440 px | 1.440 px |
| Çözünürlük | 2560x1440 piksel | 2560x1440 |
| Çözünürlük Standardı | WQHD | WQHD |
| Yenileme Hızı | 60 Hz | 360 Hz |
| Tepki Süresi | 5 ms | 0,5 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Profesyonel | Oyun |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 2 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Yok | Yok |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Var | Yok |
| USB-A Hub | Var | Var |
| HDMI 2.1 | Yok | Var |
| Parlaklık | 300 nit | 400 nit |
| Çıkış Yılı | 2.024 | 2.026 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 100 % | 119 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 99 % | 90 % |
| Renk Derinliği | 10 bit | 10 (8 bit+FRC) bit |
| Piksel Aralığı | 0.233 mm | 0.233 mm |
| Adobe RGB Desteği | Var | Var |
| Adobe RGB Kapsamı | 99 % | 91 % |
| Ekran Özellikleri | HDR (High Dynamic Range), HDR10 | NVIDIA G-Sync HDR (High Dynamic Range) HDR10 Titreşimi Azaltma (Flicker-free) Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) NVIDIA G-SYNC Pulsar |
| Piksel Yoğunluğu | 109 PPI | 109 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1000:1 | 1000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | Calman Ready, Calman Verified, Donanımsal Kalibrasyon Desteği, Pantone SkinTone Validated, Pantone Validated, Uniformity Technology, BenQ AQCOLOR Technology, BenQ Palette Master Ultimate, BenQ Paper Color Sync, Çevresel Işık Kalkanı (Shield), Fabrika Çıkış Kalibrasyon, Kısayol Profil Kumandası, Light Illusion ColourSpace, Pantone Connect Premium, Yansımasız (Anti-glare), ∆E (Delta E) < 1.5 Renk Hassasiyeti, 16-bit Lookup Table (LUT) Desteği | G-SYNC Ambient Adaptive Technology ∆E (Delta E) Arka Aydınlatma Rapid IPS Işık Sensörü Dynamic Lighting HDR Ready Kişiselleştirilebilir Arka Aydınlatma Konsol Desteği: 2560x1440 @ 120Hz Yansımasız (Anti-glare) 0.5 ms Tepki Süresi (GTG) |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Dual Mode | — | Yok |
| Parlaklık (Maks) | — | 500 cd/m² |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | — | 100.000.000:1 |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | — | 1~360 Hz |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Maks) | 160 W | — |
| Güç Tüketimi (Tipik) | 25 W | — |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.3 W | 0.5 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 35 kWh | 55 kWh |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 25 kWh | 26 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | G |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | F | F |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Siyah | Siyah |
| Pivot Açısı | 90 º | 90 º |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +20 º | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Swivel Aralığı (+) | +30 º | +30 º |
| Swivel Aralığı (-) | -30 º | -30 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 140 mm | 130 mm |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Var | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Var | Var |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.0 | 2.1 |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.2, HDCP | HDMI-CEC |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| Diğer Bağlantılar | SD/MMC Kart Okuyucu | — |
| USB-A (Type-A) Adedi | 2 | 3 |
| USB-C (Type-C) Adedi | 1 | — |
| DisplayPort Versiyonu | 1.4 | 1.4a |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| DisplayPort Özellikleri | HDCP, HDCP 2.2 | — |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 | USB 3.2 Gen 1 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Var |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort, USB-C Thunderbolt 3, Thunderbolt, USB-C 3.2 Gen 1 | — |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Var | Var |
| DisplayPort (DP) Çıkış (Out) | — | Yok |
| Genel | ||
| Seri | BenQ SW | MSI MPG |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Genişliği | 626.1 mm | 614.3 mm |
| Ekran Yüksekliği | 376.4 mm | 381.7 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 4.92 kg | — |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 274 mm | 227.9 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 626.1 mm | 614.3 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 591.8 mm | 422.2 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 8.3 kg | 6.4 kg |
| Ekran Derinliği | — | 75.1 mm |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | — | MSI MPG 272QRF X36 Monitör Kullanım Kılavuzu |
Neden BenQ SW272Q daha iyi?
- USB-C varVar vs Yok
- MSI MPG 272QRF X36 5 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı, daha düşük tepki süresi, HDMI 2.1 var ve 2 özellik daha
Neden MSI MPG 272QRF X36 daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı360 Hz vs 60 Hz
- Daha düşük tepki süresi0.5 ms vs 5 ms
- HDMI 2.1 varVar vs Yok
- Daha yüksek parlaklık400 nit vs 300 nit
- Daha yüksek çıkış yılı2026 vs 2024
- BenQ SW272Q 1 özellikte önde: USB-C var
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
BenQ SW272Q ve MSI MPG 272QRF X36 arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



