- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
BenQ SW272Q vs ViewSonic VP2785-2K
- Bağlantı: BenQ SW272Q (83)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Bağlantı 6 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 2.560 px | 2.560 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.440 px | 1.440 px |
| Çözünürlük | 2560x1440 piksel | 2560x1440 |
| Çözünürlük Standardı | WQHD | WQHD |
| Yenileme Hızı | 60 Hz | 60 Hz |
| Tepki Süresi | 5 ms | 5 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Profesyonel | Profesyonel |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 1 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Yok | Yok |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Var | Var |
| USB-A Hub | Var | Var |
| HDMI 2.1 | Yok | Yok |
| Parlaklık | 300 nit | 300 nit |
| Çıkış Yılı | 2.024 | 2.019 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 100 % | 154 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 99 % | 96 % |
| Renk Derinliği | 10 bit | 10 (8 bit+A-FRC) bit |
| Piksel Aralığı | 0.233 mm | 0.233 mm |
| Adobe RGB Desteği | Var | Var |
| Adobe RGB Kapsamı | 99 % | 100 % |
| Ekran Özellikleri | HDR (High Dynamic Range), HDR10 | Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim Yanında Resim (PbP) |
| Piksel Yoğunluğu | 109 PPI | 109 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1000:1 | 1000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | Calman Ready, Calman Verified, Donanımsal Kalibrasyon Desteği, Pantone SkinTone Validated, Pantone Validated, Uniformity Technology, BenQ AQCOLOR Technology, BenQ Palette Master Ultimate, BenQ Paper Color Sync, Çevresel Işık Kalkanı (Shield), Fabrika Çıkış Kalibrasyon, Kısayol Profil Kumandası, Light Illusion ColourSpace, Pantone Connect Premium, Yansımasız (Anti-glare), ∆E (Delta E) < 1.5 Renk Hassasiyeti, 16-bit Lookup Table (LUT) Desteği | ∆E (Delta E) < 2 Renk Hassasiyeti, Donanımsal Kalibrasyon Desteği, KVM, Uniformity Correction, Dahili İnsan Sensörü, Işık Sensörü, Fabrika Çıkış Kalibrasyon, FograCert Softproof Monitor, Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Yansımasız (Anti-glare), 14-bit Lookup Table (LUT) Desteği |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| NTSC Desteği | — | Var |
| NTSC Kapsamı | — | 109 % |
| Rec. 709 Desteği | — | Var |
| Rec. 709 Kapsamı | — | 154 % |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | — | 20.000.000:1 |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | — | 24~120 Hz |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Maks) | 160 W | 53 W |
| Güç Tüketimi (Tipik) | 25 W | 41 W |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.3 W | 0.5 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 35 kWh | — |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 25 kWh | 28 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | — |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | F | G |
| Güç Tüketimi (Eko) | — | 30 W |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Siyah | Siyah |
| Pivot Açısı | 90 º | 90 º |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +20 º | +21 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Swivel Aralığı (+) | +30 º | +120 º |
| Swivel Aralığı (-) | -30 º | -120 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 140 mm | 130 mm |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Var | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Var | Var |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.0 | 1.4 |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.2, HDCP | HDCP |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| Diğer Bağlantılar | SD/MMC Kart Okuyucu | — |
| USB-A (Type-A) Adedi | 2 | 3 |
| USB-C (Type-C) Adedi | 1 | 1 |
| DisplayPort Versiyonu | 1.4 | 1.2 |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| DisplayPort Özellikleri | HDCP, HDCP 2.2 | HDCP |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 | USB 3.2 Gen 1 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Var |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort, USB-C Thunderbolt 3, Thunderbolt, USB-C 3.2 Gen 1 | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 60W, USB-C DisplayPort, USB-C 3.2 Gen 1, USB-C Daisy Chain (MST), USB-C DisplayPort (1.2) |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Var | Var |
| DisplayPort (DP) Çıkış (Out) | — | Var |
| DisplayPort Çıkış Özellikleri | — | Daisy-Chain (MST) Desteği |
| Genel | ||
| Seri | BenQ SW | ViewSonic VP |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Genişliği | 626.1 mm | 612 mm |
| Ekran Yüksekliği | 376.4 mm | 363 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 4.92 kg | 4.1 kg |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 274 mm | 215 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 626.1 mm | 612 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 591.8 mm | 545 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 8.3 kg | 6.7 kg |
| Ekran Derinliği | — | 57 mm |
Neden BenQ SW272Q daha iyi?
- Daha yüksek hdmı girişi2 adet vs 1 adet
- Daha yüksek çıkış yılı2024 vs 2019
BenQ SW272Q, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde ViewSonic VP2785-2K modelinin gerisinde kalmıyor; en belirgin farkı: daha yüksek hdmı girişi (2 adet vs 1 adet).
ViewSonic VP2785-2K bu karşılaştırmada
ViewSonic VP2785-2K, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde BenQ SW272Q modelinin önüne geçmiyor.
- BenQ SW272Q 2 özellikte önde: daha yüksek hdmı girişi ve daha yüksek çıkış yılı
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
BenQ SW272Q ve ViewSonic VP2785-2K arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



