- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
Dell S2721DGFA vs HP 727pu (8J9E6AA)
Dell S2721DGFA genel puanda önde (84/100).
- Performans: Dell S2721DGFA (100)
- Bağlantı: HP 727pu (8J9E6AA) (75)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Performans 2 özellik |
||
| Bağlantı 6 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 2.560 px | 2.560 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.440 px | 1.440 px |
| Çözünürlük | 2560x1440 | 2560x1440 |
| Çözünürlük Standardı | WQHD | WQHD |
| Yenileme Hızı | 165 Hz | 120 Hz |
| Tepki Süresi | 1 ms | 5 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 1 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Yok | Yok |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Yok | Var |
| USB-A Hub | Var | Var |
| HDMI 2.1 | Yok | Yok |
| Parlaklık | 400 nit | 400 nit |
| Çıkış Yılı | 2.021 | 2.024 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 133 % | 100 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 98 % | 98 % |
| Renk Derinliği | 10 (8 bit+FRC) bit | 10 (8 bit+FRC) bit |
| Piksel Aralığı | 0.233 mm | 0.233 mm |
| Ekran Özellikleri | AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible (Uyumlu), HDR (High Dynamic Range), Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) | AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, HDR (High Dynamic Range), Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP) |
| Piksel Yoğunluğu | 109 PPI | 109 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1000:1 | 2000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | Fast IPS, VESA DisplayHDR 400, Nano IPS, Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (Hızlı Modda) | ∆E (Delta E) < 2 Renk Hassasiyeti, Donanımsal Kalibrasyon Desteği, KVM, Pantone Validated, VESA DisplayHDR 400, Işık Sensörü, Fabrika Çıkış Kalibrasyon, IPS Black, Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Yansımasız (Anti-glare) |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | 48~165 Hz | 48~120 Hz |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | — | 10.000.000:1 |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Maks) | 90 W | — |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.2 W | 0.5 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 28 kWh | 42 kWh |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 29 kWh | 26 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | G |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | F |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Gri | Siyah & Gümüş |
| Pivot Açısı | 90 º | 90 º |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +21 º | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Swivel Aralığı (+) | +45 º | +45 º |
| Swivel Aralığı (-) | -45 º | -45 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 130 mm | 150 mm |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Var | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Var | Var |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.2, HDCP | HDCP |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| Diğer Bağlantılar | Ses Çıkışı (Audio Line-out) | Ethernet LAN (10 M/100 M/1 G) |
| USB-A (Type-A) Adedi | 4 | 5 |
| DisplayPort Versiyonu | 1.4 | 1.4 |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| DisplayPort Özellikleri | HDCP, HDCP 2.2 | HDCP |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 | USB 3.2 Gen 1 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Yok |
| USB-A (Type-A) Özellikleri | Hızlı Şarj (USB BC 1.2) | Hızlı Şarj (USB BC 1.2) |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Var | Yok |
| USB-C (Type-C) Adedi | — | 2 |
| USB-C (Type-C) (Upstream) | — | 2 |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | — | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 15W, USB-C PowerDelivery (PD) 100W, USB-C DisplayPort, Thunderbolt, HDCP, USB-C Ethernet, USB-C Thunderbolt 4, USB-C Thunderbolt 4 (Daisy Chain), USB-C Thunderbolt 4 Çıkışı, USB-C USB4 (40 Gbps) |
| DisplayPort Çıkış Versiyonu | — | 1.4 |
| DisplayPort (DP) Çıkış (Out) | — | Var |
| DisplayPort Çıkış Özellikleri | — | Daisy-Chain (MST) Desteği, HDCP |
| Genel | ||
| Seri | Dell S | HP 7 Pro |
| Kullanım Amacı | Genel, Oyun | Genel, Profesyonel |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Gri | Gümüş |
| Ekran Derinliği | 67.8 mm | 74.5 mm |
| Ekran Genişliği | 611.6 mm | 613.4 mm |
| Ekran Yüksekliği | 363.6 mm | 354 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 4.5 kg | — |
| Ön Çerçeve Rengi | Gri | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 200.3 mm | 225.2 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 611.6 mm | 613.4 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 393.9 mm | 540.5 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 7 kg | 7 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | Dell S2721DGFA Monitör Kullanım Kılavuzu | — |
| Kullanım Kılavuzu (UK) | Dell S2721DGFA Monitör Kullanım Kılavuzu (UK) | — |
Neden Dell S2721DGFA daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı165 Hz vs 120 Hz
- Daha düşük tepki süresi1 ms vs 5 ms
- Daha yüksek hdmı girişi2 adet vs 1 adet
- HP 727pu (8J9E6AA) 2 özellikte önde: USB-C var ve daha yüksek çıkış yılı
Neden HP 727pu (8J9E6AA) daha iyi?
- USB-C varVar vs Yok
- Daha yüksek çıkış yılı2024 vs 2021
- Dell S2721DGFA 3 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı, daha düşük tepki süresi ve daha yüksek hdmı girişi
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
Dell S2721DGFA ve HP 727pu (8J9E6AA) arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



