- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
Dell UltraSharp U2722DE vs HP 727pq (8J4D8UT)
HP 727pq (8J4D8UT) genel puanda önde (100/100).
- Ekran: HP 727pq (8J4D8UT) (100)
- Performans: HP 727pq (8J4D8UT) (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 2.560 px | 2.560 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.440 px | 1.440 px |
| Çözünürlük | 2560x1440 piksel | 2560x1440 |
| Çözünürlük Standardı | WQHD | WQHD |
| Yenileme Hızı | 60 Hz | 120 Hz |
| Tepki Süresi | 5 ms | 5 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Genel | — |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 1 adet | 1 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Yok | Yok |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Var | Var |
| USB-A Hub | Var | Var |
| HDMI 2.1 | Yok | Yok |
| Parlaklık | 350 nit | 400 nit |
| Çıkış Yılı | 2.021 | 2.024 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 100 % | 100 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 95 % | 98 % |
| Renk Derinliği | 10 (8 bit+FRC) bit | 10 (8 bit+FRC) bit |
| Piksel Aralığı | 0.233 mm | 0.233 mm |
| Rec. 709 Desteği | Var | — |
| Rec. 709 Kapsamı | 100 % | — |
| Ekran Özellikleri | Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP) | AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, HDR (High Dynamic Range), Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) |
| Piksel Yoğunluğu | 109 PPI | 109 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1000:1 | 2000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | ∆E (Delta E) < 2 Renk Hassasiyeti, KVM, Fabrika Çıkış Kalibrasyon, Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Yansımasız (Anti-glare), 5 ms Tepki Süresi (Hızlı Modda), 8 ms Tepki Süresi (Tipik) | Donanımsal Kalibrasyon Desteği, Pantone Validated, VESA DisplayHDR 400, Işık Sensörü, Fabrika Çıkış Kalibrasyon, Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Yansımasız (Anti-glare) |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | 49~76 Hz | 48~120 Hz |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Maks) | 197 W | 91 W |
| Güç Tüketimi (Tipik) | 20.4 W | 38 W |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.5 W |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 20 kWh | 26 kWh |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | E | F |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | — | 40 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | — | G |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Gri | Siyah & Gümüş |
| Pivot Açısı | 90 º | 90 º |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +21 º | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Swivel Aralığı (+) | +45 º | +45 º |
| Swivel Aralığı (-) | -45 º | -45 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 150 mm | 150 mm |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Var | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Var | Var |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 1.4 | 2.0 |
| HDMI Özellikleri | HDCP, HDCP 1.4 | HDCP |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| Diğer Bağlantılar | Ethernet LAN (10 M/100 M/1 G), Ses Çıkışı (Audio Line-out) | — |
| USB-A (Type-A) Adedi | 4 | 3 |
| USB-C (Type-C) Adedi | 2 | 2 |
| DisplayPort Versiyonu | 1.4 | 1.4 |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| DisplayPort Özellikleri | HDCP, HDCP 1.4 | HDCP |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 2 | USB 3.2 Gen 1 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Yok | Yok |
| USB-A (Type-A) Özellikleri | Hızlı Şarj (USB BC 1.2) | Hızlı Şarj (USB BC 1.2) |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 15W, USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort, USB-C DisplayPort (1.4), USB-C 3.2 Gen 2, USB-C Daisy Chain (MST) | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 15W, USB-C DisplayPort, USB-C 3.2 Gen 1 |
| DisplayPort (DP) Çıkış (Out) | Var | Var |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Yok | Yok |
| DisplayPort Çıkış Özellikleri | Daisy-Chain (MST) Desteği, HDCP, HDCP 1.4 | Daisy-Chain (MST) Desteği, HDCP |
| DisplayPort Çıkış Versiyonu | — | 1.4 |
| Genel | ||
| Seri | Dell UltraSharp U | HP 7 Pro |
| Kullanım Amacı | — | Genel, Profesyonel |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Gümüş |
| Ekran Derinliği | 49.5 mm | 74.5 mm |
| Ekran Genişliği | 611.3 mm | 613.4 mm |
| Ekran Yüksekliği | 352.01 mm | 354 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 4.78 kg | 4.69 kg |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 185 mm | 225.2 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 611.3 mm | 613.4 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 535.1 mm | 540.5 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 7.02 kg | 6.2 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | Dell UltraSharp U2722DE Monitör Kullanım Kılavuzu | — |
| Kullanım Kılavuzu (UK) | Dell UltraSharp U2722DE Monitör Kullanım Kılavuzu (UK) | — |
Dell UltraSharp U2722DE bu karşılaştırmada
Dell UltraSharp U2722DE, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde HP 727pq (8J4D8UT) modelinin önüne geçmiyor.
- HP 727pq (8J4D8UT) 3 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı, daha yüksek parlaklık ve daha yüksek çıkış yılı
Neden HP 727pq (8J4D8UT) daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı120 Hz vs 60 Hz
- Daha yüksek parlaklık400 nit vs 350 nit
- Daha yüksek çıkış yılı2024 vs 2021
HP 727pq (8J4D8UT), karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde Dell UltraSharp U2722DE modelinin gerisinde kalmıyor; en belirgin farkı: daha yüksek yenileme hızı (120 Hz vs 60 Hz).
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
Dell UltraSharp U2722DE ve HP 727pq (8J4D8UT) arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



