- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
Dell UltraSharp U3226Q vs Koorui S3241XO
Koorui S3241XO genel puanda önde (98/100).
- Ekran: Dell UltraSharp U3226Q (100)
- Performans: Koorui S3241XO (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 31,5 inç | 31,5 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 80,1 cm | 80,1 cm |
| Yatay Çözünürlük | 3.840 px | 3.840 px |
| Dikey Çözünürlük | 2.160 px | 2.160 px |
| Çözünürlük | 3840x2160 | 3840x2160 |
| Çözünürlük Standardı | 4K UHD | 4K UHD |
| Yenileme Hızı | 120 Hz | 240 Hz |
| Tepki Süresi | 0,03 ms | 0,03 ms |
| Panel Teknolojisi | OLED | OLED |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Profesyonel | Oyun |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 2 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Var | Yok |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Var | Var |
| USB-A Hub | Var | Var |
| HDMI 2.1 | Var | Var |
| Parlaklık | 300 nit | 250 nit |
| Çıkış Yılı | 2.026 | 2.026 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Dual Mode | Yok | Yok |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 100 % | 100 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 99 % | 99 % |
| Parlaklık (Maks) | 1000 cd/m² | — |
| Piksel Aralığı | 0.182 mm | 0.182 mm |
| Rec. 709 Desteği | Var | — |
| Rec. 709 Kapsamı | 100 % | — |
| Adobe RGB Desteği | Var | — |
| Adobe RGB Kapsamı | 94 % | — |
| Ekran Özellikleri | HDR (High Dynamic Range), Dolby Vision, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP) | AMD FreeSync, Adaptive-Sync, NVIDIA G-SYNC Compatible (Uyumlu), Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP) |
| Piksel Yoğunluğu | 140 PPI | 140 PPI |
| Rec. 2020 Desteği | Var | — |
| Rec. 2020 Kapsamı | 80 % | — |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1.500.000:1 | 1.500.000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | Display Stream Compression (DSC), VESA DisplayHDR True Black 500, ∆E (Delta E) < 1 Renk Hassasiyeti, AGLR (Anti-glare and Low Reflection), Fixed Rate Link (FRL), KVM, Quantum Dot Color, Fabrika Çıkış Kalibrasyon, ICCsync, QD OLED, Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Variable Refresh Rate (VRR), Yansımasız (Anti-glare), 1.000 cd/m² Maksimum Parlaklık (HDR), 3D LUT (Look Up Table) | Arka Aydınlatma, KVM, Quantum Dot Color, VESA DisplayHDR 400, Arka Aydınlatma (RGB), QD OLED, VESA AdaptiveSync Display 240Hz |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | 48~120 Hz | — |
| Renk Derinliği | — | 10 bit |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Maks) | 460 W | — |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.4 W | — |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 34 kWh | 36 kWh |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 34 kWh | 32 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | G |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | F |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Siyah | Siyah |
| Pivot Açısı | 90 º | 90 º |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +21 º | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Swivel Aralığı (+) | +30 º | +20 º |
| Swivel Aralığı (-) | -30 º | -20 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 150 mm | 110 mm |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Var | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Var | Var |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.1 | 2.1 |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.2, HDCP | — |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| Diğer Bağlantılar | Ethernet LAN (10 M/100 M/1G/2.5G) | — |
| USB-A (Type-A) Adedi | 3 | 2 |
| USB-C (Type-C) Adedi | 2 | 1 |
| DisplayPort Versiyonu | 1.4 | 1.4 |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| DisplayPort Özellikleri | HDCP, HDCP 2.2 | — |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 2 | USB 3.2 Gen 1 |
| USB-C (Type-C) (Upstream) | 3 | — |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Yok | Var |
| USB-A (Type-A) Özellikleri | Hızlı Şarj (USB BC 1.2) | — |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 15W, USB-C DisplayPort, Thunderbolt, USB-C PowerDelivery (PD) 140W, USB-C PowerDelivery (PD) 27W, USB-C 3.2 Gen 2, USB-C DisplayPort (1.4), USB-C Thunderbolt 4, USB-C Thunderbolt 4 (Daisy Chain), USB-C Thunderbolt 4 40Gbps, USB-C Thunderbolt 4 Çıkışı | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 90W, USB-C DisplayPort |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Yok | Var |
| Genel | ||
| Seri | Dell UltraSharp, Dell UltraSharp U | — |
| Hoparlör Gücü (RMS) | 25 W | — |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği | 65.48 mm | — |
| Ekran Genişliği | 718.28 mm | — |
| Ekran Yüksekliği | 436 mm | — |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 6.43 kg | — |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 217.16 mm | 225.86 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 718.28 mm | 718.88 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 623.77 mm | 591.87 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 9.84 kg | 8.3 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | Dell UltraSharp U3226Q Monitör Kullanım Kılavuzu | — |
Neden Dell UltraSharp U3226Q daha iyi?
- Hoparlör varVar vs Yok
- Daha yüksek parlaklık300 nit vs 250 nit
- Koorui S3241XO 1 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı
Neden Koorui S3241XO daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı240 Hz vs 120 Hz
- Dell UltraSharp U3226Q 2 özellikte önde: Hoparlör var ve daha yüksek parlaklık
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
Dell UltraSharp U3226Q ve Koorui S3241XO arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



