- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
Gamepower Rapid Q-Max vs HP 727pq (8J4D8UT)
Gamepower Rapid Q-Max genel puanda önde (88/100).
- Ekran: HP 727pq (8J4D8UT) (100)
- Performans: Gamepower Rapid Q-Max (100)
- Bağlantı: HP 727pq (8J4D8UT) (75)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Bağlantı 6 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 2.560 px | 2.560 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.440 px | 1.440 px |
| Çözünürlük | 2560x1440 piksel | 2560x1440 |
| Çözünürlük Standardı | WQHD | WQHD |
| Yenileme Hızı | 300 Hz | 120 Hz |
| Tepki Süresi | 0,5 ms | 5 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Oyun | — |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 1 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Var | Yok |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Yok | Var |
| USB-A Hub | Yok | Var |
| HDMI 2.1 | Var | Yok |
| Parlaklık | 350 nit | 400 nit |
| Çıkış Yılı | 2.025 | 2.024 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| NTSC Desteği | Var | — |
| NTSC Kapsamı | 104 % | — |
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 1.07 Milyar |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 146 % | 100 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 107 % | 98 % |
| Piksel Aralığı | 0.233 mm | 0.233 mm |
| Ekran Özellikleri | AMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC Compatible (Uyumlu), Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) | AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, HDR (High Dynamic Range), Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) |
| Piksel Yoğunluğu | 109 PPI | 109 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1000:1 | 2000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | Fast IPS, Arka Aydınlatma, VESA DisplayHDR 400, Arka Aydınlatma (RGB), HDR Ready, Konsol Desteği: 2560x1440 @ 120Hz, ∆E (Delta E) < 1.5 Renk Hassasiyeti, 0.5 ms Tepki Süresi (MPRT) | Donanımsal Kalibrasyon Desteği, Pantone Validated, VESA DisplayHDR 400, Işık Sensörü, Fabrika Çıkış Kalibrasyon, Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Yansımasız (Anti-glare) |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Renk Derinliği | — | 10 (8 bit+FRC) bit |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | — | 48~120 Hz |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.4 W | 0.5 W |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 13 kWh | 26 kWh |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | E | F |
| Güç Tüketimi (Maks) | — | 91 W |
| Güç Tüketimi (Tipik) | — | 38 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | — | 40 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | — | G |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Siyah | Siyah & Gümüş |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Var | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Var | Var |
| Pivot Açısı | — | 90 º |
| Tilt Aralığı (+) | — | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | — | -5 º |
| Swivel Aralığı (+) | — | +45 º |
| Swivel Aralığı (-) | — | -45 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | — | 150 mm |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.1 | 2.0 |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| DisplayPort Versiyonu | 1.4 | 1.4 |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 2 | 1 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Yok |
| HDMI Özellikleri | — | HDCP |
| USB-A (Type-A) Adedi | — | 3 |
| USB-C (Type-C) Adedi | — | 2 |
| DisplayPort Özellikleri | — | HDCP |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | — | USB 3.2 Gen 1 |
| USB-A (Type-A) Özellikleri | — | Hızlı Şarj (USB BC 1.2) |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | — | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 15W, USB-C DisplayPort, USB-C 3.2 Gen 1 |
| DisplayPort Çıkış Versiyonu | — | 1.4 |
| DisplayPort (DP) Çıkış (Out) | — | Var |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | — | Yok |
| DisplayPort Çıkış Özellikleri | — | Daisy-Chain (MST) Desteği, HDCP |
| Genel | ||
| Hoparlör Gücü (RMS) | 4 W | — |
| Seri | — | HP 7 Pro |
| Kullanım Amacı | — | Genel, Profesyonel |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Gümüş |
| Ekran Derinliği | 57.97 mm | 74.5 mm |
| Ekran Genişliği | 611.96 mm | 613.4 mm |
| Ekran Yüksekliği | 544.72 mm | 354 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 7.5 kg | 6.2 kg |
| Ekran Ağırlığı | — | 4.69 kg |
| Ekran Derinliği (Standlı) | — | 225.2 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | — | 613.4 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | — | 540.5 mm |
Neden Gamepower Rapid Q-Max daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı300 Hz vs 120 Hz
- Daha düşük tepki süresi0.5 ms vs 5 ms
- Daha yüksek hdmı girişi2 adet vs 1 adet
- Hoparlör varVar vs Yok
- HDMI 2.1 varVar vs Yok
- Daha yüksek çıkış yılı2025 vs 2024
- HP 727pq (8J4D8UT) 3 özellikte önde: USB-C var, USB-A Hub var ve daha yüksek parlaklık
Neden HP 727pq (8J4D8UT) daha iyi?
- USB-C varVar vs Yok
- USB-A Hub varVar vs Yok
- Daha yüksek parlaklık400 nit vs 350 nit
- Gamepower Rapid Q-Max 6 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı, daha düşük tepki süresi, daha yüksek hdmı girişi ve 3 özellik daha
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
Gamepower Rapid Q-Max ve HP 727pq (8J4D8UT) arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



