- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
Gigabyte M27Q vs HP 727pu (8J9E6AA)
Gigabyte M27Q genel puanda önde (99/100).
- Ekran: HP 727pu (8J9E6AA) (100)
- Performans: Gigabyte M27Q (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 2.560 px | 2.560 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.440 px | 1.440 px |
| Çözünürlük | 2560x1440 | 2560x1440 |
| Çözünürlük Standardı | WQHD | WQHD |
| Yenileme Hızı | 170 Hz | 120 Hz |
| Tepki Süresi | 0,5 ms | 5 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Oyun | — |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 1 adet | 1 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Yok | Yok |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Var | Var |
| USB-A Hub | Var | Var |
| HDMI 2.1 | Yok | Yok |
| Parlaklık | 350 nit | 400 nit |
| Çıkış Yılı | 2.020 | 2.024 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 16.7 Milyon | 1.07 Milyar |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 140 % | 100 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 92 % | 98 % |
| Renk Derinliği | 8 bit | 10 (8 bit+FRC) bit |
| Piksel Aralığı | 0.233 mm | 0.233 mm |
| Ekran Özellikleri | AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, Adaptive-Sync, HDR (High Dynamic Range), Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP) | AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, HDR (High Dynamic Range), Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter), Resim İçinde Resim (PiP), Resim Yanında Resim (PbP) |
| Piksel Yoğunluğu | 109 PPI | 109 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1000:1 | 2000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | SuperSpeed IPS, KVM, VESA DisplayHDR 400, Black Equalizer, Yansımasız (Anti-glare), 0.5 ms Tepki Süresi (MPRT) | ∆E (Delta E) < 2 Renk Hassasiyeti, Donanımsal Kalibrasyon Desteği, KVM, Pantone Validated, VESA DisplayHDR 400, Işık Sensörü, Fabrika Çıkış Kalibrasyon, IPS Black, Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Yansımasız (Anti-glare) |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | 100.000.000:1 | 10.000.000:1 |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | — | 48~120 Hz |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Maks) | 58 W | — |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.5 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 41 kWh | 42 kWh |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 29 kWh | 26 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | G |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | F |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Siyah | Siyah & Gümüş |
| Yükseklik Ayarı | Var | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +20 º | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 130 mm | 150 mm |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Yok | Var |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Yok | Var |
| Pivot Açısı | — | 90 º |
| Swivel Aralığı (+) | — | +45 º |
| Swivel Aralığı (-) | — | -45 º |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.0 | 2.0 |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| USB-A (Type-A) Adedi | 2 | 5 |
| USB-C (Type-C) Adedi | 1 | 2 |
| DisplayPort Versiyonu | 1.2 | 1.4 |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| USB-A (Type-A) Versiyonu | USB 3.2 Gen 1 | USB 3.2 Gen 1 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Yok |
| USB-A (Type-A) Özellikleri | Hızlı Şarj (USB BC 1.2) | Hızlı Şarj (USB BC 1.2) |
| USB-C (Type-C) Özellikleri | USB-C PowerDelivery (PD) 10W, USB-C PowerDelivery (PD), USB-C DisplayPort, USB-C DisplayPort (1.2) | USB-C PowerDelivery (PD), USB-C PowerDelivery (PD) 15W, USB-C PowerDelivery (PD) 100W, USB-C DisplayPort, Thunderbolt, HDCP, USB-C Ethernet, USB-C Thunderbolt 4, USB-C Thunderbolt 4 (Daisy Chain), USB-C Thunderbolt 4 Çıkışı, USB-C USB4 (40 Gbps) |
| DisplayPort (DP) Çıkış (Out) | Yok | Var |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Var | Yok |
| HDMI Özellikleri | — | HDCP |
| Diğer Bağlantılar | — | Ethernet LAN (10 M/100 M/1 G) |
| DisplayPort Giriş Adedi | — | 1 |
| DisplayPort Özellikleri | — | HDCP |
| USB-C (Type-C) (Upstream) | — | 2 |
| DisplayPort Çıkış Versiyonu | — | 1.4 |
| DisplayPort Çıkış Özellikleri | — | Daisy-Chain (MST) Desteği, HDCP |
| Genel | ||
| Seri | Gigabyte M | HP 7 Pro |
| Kullanım Amacı | — | Genel, Profesyonel |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Gümüş |
| Ekran Derinliği | 42.22 mm | 74.5 mm |
| Ekran Genişliği | 615.11 mm | 613.4 mm |
| Ekran Yüksekliği | 367.35 mm | 354 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 5.5 kg | — |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 202.97 mm | 225.2 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 615.11 mm | 613.4 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 533.55 mm | 540.5 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 7.79 kg | 7 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | Gigabyte M27Q Monitör Kullanım Kılavuzu | — |
Neden Gigabyte M27Q daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı170 Hz vs 120 Hz
- Daha düşük tepki süresi0.5 ms vs 5 ms
- HP 727pu (8J9E6AA) 2 özellikte önde: daha yüksek parlaklık ve daha yüksek çıkış yılı
Neden HP 727pu (8J9E6AA) daha iyi?
- Daha yüksek parlaklık400 nit vs 350 nit
- Daha yüksek çıkış yılı2024 vs 2020
- Gigabyte M27Q 2 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı ve daha düşük tepki süresi
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
Gigabyte M27Q ve HP 727pu (8J9E6AA) arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



