1. Ana Sayfa
  2. Monitörler
  3. Monitör Karşılaştırma

Monitör Karşılaştırma

Koorui G2721E vs ViewSonic VX2758A-2K-PRO-3

ViewSonic VX2758A-2K-PRO-3 genel puanda önde (84/100).

  • Ekran: Koorui G2721E (100)
  • Performans: Koorui G2721E (100)
  • Bağlantı: ViewSonic VX2758A-2K-PRO-3 (67)
Puanlar
Ekran
4 özellik
100
96
Performans
2 özellik
100
88
Bağlantı
6 özellik
50
67
Özellikler
Ekran Boyutu 27 inç 27 inç
Ekran Boyutu (cm) 68,6 cm 68,6 cm
Yatay Çözünürlük 2.560 px 2.560 px
Dikey Çözünürlük 1.440 px 1.440 px
Çözünürlük 2560x1440 2560x1440 piksel
Çözünürlük Standardı WQHD WQHD
Yenileme Hızı 320 Hz 240 Hz
Tepki Süresi 1 ms 1 ms
Panel Teknolojisi IPS IPS
Panel Tipi Düz (Flat) Düz (Flat)
Kullanım Amacı Oyun —
Akıllı Monitör Yok Yok
HDMI Girişi 2 adet 2 adet
HDMI Tip A Var Var
Hoparlör Yok Yok
DisplayPort Var Var
USB-C Yok Yok
USB-A Hub Yok Yok
HDMI 2.1 Yok Var
Parlaklık 350 nit 300 nit
Çıkış Yılı 2.025 2.024
En Boy Oranı 16:9 16:9
Ekran
sRGB Boyutu 130 %—
Renk Sayısı 16.7 Milyon1.07 Milyar
sRGB Desteği VarVar
DCI-P3 Desteği VarVar
DCI-P3 Kapsamı 95 %99 %
Piksel Aralığı 0.233 mm0.233 mm
Adobe RGB Desteği Var—
Ekran Özellikleri AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, Adaptive-Sync, HDR (High Dynamic Range), Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter)AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, HDR (High Dynamic Range), HDR10, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter)
Piksel Yoğunluğu 109 PPI109 PPI
Kontrast Oranı (Statik) 1000:11000:1
Diğer Ekran Özellikleri Fast IPS, ∆E (Delta E) < 2 Renk Hassasiyeti, VESA DisplayHDR 400, 1 ms MBR (Motion Blur Reduction)Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (MPRT)
Kontrast Oranı (Dinamik) 20.000.000:180.000.000:1
İzleme Açısı Dikey (V) 178 º178 º
İzleme Açısı Yatay (H) 178 º178 º
NTSC Desteği —Var
NTSC Kapsamı —92 %
sRGB Kapsamı —130 %
Renk Derinliği —10 (8 bit+FRC) bit
Dijital Sinyal Frekansı (V) —48~240 Hz
Güç
Güç Tüketimi (Tipik) 65 W28 W
Güç Tüketimi (Bekleme) 0.5 W0.5 W
HDR Güç Tüketimi (1000h) 27 kWh26 kWh
SDR Güç Tüketimi (1000h) 26 kWh24 kWh
HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) GF
SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) FF
Güç Tüketimi (Eko) —19 W
Güç Tüketimi (Maks) —30 W
Stant
Stant Rengi SiyahSiyah
Pivot Açısı 90 º—
Yükseklik Ayarı VarYok
Tilt Aralığı (+) +20 º+20 º
Tilt Aralığı (-) -5 º-5 º
Yükseklik Ayarı Ölçüsü 100 mm—
Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) VarVar
Sağa-Sola Döndürme (Swivel) YokYok
Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) VarYok
Bağlantılar
DVI YokYok
D-Sub (VGA) YokYok
HDMI Versiyonu 2.02.1
Ses Girişi (3.5mm) YokYok
DisplayPort Versiyonu 1.41.4
Mini DisplayPort (mDP) YokYok
DisplayPort Giriş Adedi 11
Kulaklık Çıkış (3.5mm) VarVar
Kensington Kilidi —Var
Genel
Barkod (EAN) 6977295252350—
Seri —ViewSonic VX
Kullanım Amacı —Genel, Oyun
Tasarım & Boyutlar
VESA Desteği VarVar
VESA Standardı 75x75 mm100x100 mm
Arka Kapak Rengi Siyah & KırmızıSiyah
Ekran Derinliği 83.5 mm47.05 mm
Ekran Genişliği 613.49 mm614.1 mm
Ekran Yüksekliği 362.46 mm365.65 mm
Ön Çerçeve Tipi İnce Çerçeveİnce Çerçeve
Ekran Ağırlığı 3.8 kg4.5 kg
Ön Çerçeve Rengi SiyahSiyah
Ekran Derinliği (Standlı) 234.66 mm180.26 mm
Ekran Genişliği (Standlı) 613.49 mm614.1 mm
Ekran Yüksekliği (Standlı) 525.63 mm453.35 mm
Ekran Ağırlığı (Standlı) 5.2 kg6.4 kg

Neden Koorui G2721E daha iyi?

  • Daha yüksek yenileme hızı320 Hz vs 240 Hz
  • Daha yüksek parlaklık350 nit vs 300 nit
  • Daha yüksek çıkış yılı2025 vs 2024
  • ViewSonic VX2758A-2K-PRO-3 1 özellikte önde: HDMI 2.1 var

Neden ViewSonic VX2758A-2K-PRO-3 daha iyi?

  • HDMI 2.1 varVar vs Yok
  • Koorui G2721E 3 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı, daha yüksek parlaklık ve daha yüksek çıkış yılı
ÖNERİLER

Benzer Karşılaştırmalar

Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular

Koorui G2721E ve ViewSonic VX2758A-2K-PRO-3 arasındaki temel farklar nelerdir?

Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.

Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?

Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.