- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
MSI G2712 vs MSI Pro MP275 E2
MSI G2712 genel puanda önde (82/100).
- Ekran: MSI Pro MP275 E2 (100)
- Performans: MSI G2712 (100)
- Bağlantı: MSI G2712 (50)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Bağlantı 6 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 1.920 px | 1.920 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.080 px | 1.080 px |
| Çözünürlük | 1920x1080 piksel | 1920x1080 piksel |
| Çözünürlük Standardı | FHD | FHD |
| Yenileme Hızı | 170 Hz | 120 Hz |
| Tepki Süresi | 1 ms | 1 ms |
| Panel Teknolojisi | IPS | IPS |
| Panel Tipi | Düz (Flat) | Düz (Flat) |
| Kullanım Amacı | Oyun | Genel |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 1 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Yok | Var |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Yok | Yok |
| USB-A Hub | Yok | Yok |
| HDMI 2.1 | Yok | Yok |
| Parlaklık | 250 nit | 300 nit |
| Çıkış Yılı | 2.022 | 2.024 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 16.7 Milyon | 16.7 Milyon |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 101.91 % | 116 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | Var |
| DCI-P3 Kapsamı | 81.1 % | 87 % |
| Renk Derinliği | 8 bit | 8 (6 bit + FRC) bit |
| Piksel Aralığı | 0.311 mm | 0.311 mm |
| Adobe RGB Desteği | Var | — |
| Adobe RGB Kapsamı | 85.67 % | — |
| Ekran Özellikleri | AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) | Adaptive-Sync, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) |
| Piksel Yoğunluğu | 82 PPI | 82 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 1100:1 | 1500:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | Konsol Desteği: 1920x1080 @ 120Hz, Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (MPRT), 4 ms Tepki Süresi (GtG) | HDR Ready, Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (MPRT), 4 ms Tepki Süresi (GtG) |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | 100.000.000:1 | — |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | 48~170 Hz | — |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Tipik) | 17 W | — |
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.3 W | 0.5 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | — | 30 kWh |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | — | 21 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | — | G |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | — | E |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Siyah | Siyah |
| Yükseklik Ayarı | Yok | Yok |
| Tilt Aralığı (+) | +20 º | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Yok | Yok |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Yok | Yok |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Var |
| HDMI Versiyonu | 1.4b | 2.0 |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Var |
| DisplayPort Versiyonu | 1.2a | 1.2a |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Var |
| USB-B (Type-B) Besleme (Upstream) | Var | — |
| HDMI Özellikleri | — | HDMI-CEC |
| Genel | ||
| Seri | MSI G | MSI Pro |
| Hoparlör Gücü (RMS) | — | 4 W |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Siyah |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 228.2 mm | 206.8 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 612.5 mm | 611.9 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 454 mm | 447.7 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 4.1 kg | 3.66 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | MSI G2712 Monitör Kullanım Kılavuzu | MSI Pro MP275 E2 Monitör Kullanım Kılavuzu |
| Kullanım Kılavuzu (UK) | MSI G2712 Monitör Kullanım Kılavuzu (UK) | — |
Neden MSI G2712 daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı170 Hz vs 120 Hz
- Daha yüksek hdmı girişi2 adet vs 1 adet
- MSI Pro MP275 E2 3 özellikte önde: Hoparlör var, daha yüksek parlaklık ve daha yüksek çıkış yılı
Neden MSI Pro MP275 E2 daha iyi?
- Hoparlör varVar vs Yok
- Daha yüksek parlaklık300 nit vs 250 nit
- Daha yüksek çıkış yılı2024 vs 2022
- MSI G2712 2 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı ve daha yüksek hdmı girişi
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
MSI G2712 ve MSI Pro MP275 E2 arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



