- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
MSI G272C vs Rampage VY27R165C Voyager
MSI G272C genel puanda önde (100/100).
- Ekran: MSI G272C (100)
- Performans: MSI G272C (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 1.920 px | 1.920 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.080 px | 1.080 px |
| Çözünürlük | 1920x1080 piksel | 1920x1080 piksel |
| Çözünürlük Standardı | FHD | FHD |
| Yenileme Hızı | 170 Hz | 165 Hz |
| Tepki Süresi | 1 ms | 1 ms |
| Panel Teknolojisi | VA | VA |
| Panel Tipi | Kavisli (Curved) | Kavisli (Curved) |
| Kullanım Amacı | Oyun | Oyun |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 2 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Yok | Yok |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Yok | Yok |
| USB-A Hub | Yok | Yok |
| HDMI 2.1 | Yok | Yok |
| Parlaklık | 300 nit | 250 nit |
| Çıkış Yılı | 2.023 | 2.023 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 16.7 Milyon | 16.7 Milyon |
| sRGB Desteği | Var | — |
| sRGB Kapsamı | 116 % | — |
| DCI-P3 Desteği | Var | — |
| DCI-P3 Kapsamı | 92 % | — |
| Renk Derinliği | 8 bit | — |
| Piksel Aralığı | 0.311 mm | 0.311 mm |
| Adobe RGB Desteği | Var | — |
| Adobe RGB Kapsamı | 89 % | — |
| Ekran Özellikleri | AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) | AMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC Compatible (Uyumlu), HDR (High Dynamic Range), Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) |
| Piksel Yoğunluğu | 82 PPI | 82 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 3000:1 | 4000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | Kavis Yarıçapı (1000R), Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (MPRT), 4 ms Tepki Süresi (GtG), 165 Hz (Gerçek/Native Yenileme), 170 Hz (Hız Aşırtma) | Arka Aydınlatma, Arka Aydınlatma (RGB) |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | 100.000.000:1 | — |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | 48~170 Hz | 30~165 Hz |
| Parlaklık (Maks) | — | 280 cd/m² |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.5 W |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 21 kWh | 21 kWh |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | E | E |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | — | 39 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | — | G |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Siyah | Kırmızı & Siyah |
| Yükseklik Ayarı | Yok | Var |
| Tilt Aralığı (+) | +20 º | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Yok | — |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Yok | Var |
| Pivot Açısı | — | 90 º |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.0b | 1.4 |
| HDMI Özellikleri | HDCP 2.2, HDCP | — |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| DisplayPort Versiyonu | 1.2a | 1.2 |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| DisplayPort Özellikleri | HDCP, HDCP 1.3 | — |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Var |
| Genel | ||
| Seri | MSI G | — |
| Barkod (EAN) | — | 8680096121043 |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 100x100 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Siyah & Kırmızı |
| Ekran Derinliği | 112 mm | 73.1 mm |
| Ekran Genişliği | 607 mm | 614.2 mm |
| Ekran Yüksekliği | 372 mm | 360.9 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ekran Ağırlığı | 3.9 kg | — |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah & Kırmızı |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 229 mm | 244.4 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 607 mm | 614.2 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 449 mm | 539.3 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 4.7 kg | 5.2 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | MSI G272C Monitör Kullanım Kılavuzu | — |
Neden MSI G272C daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı170 Hz vs 165 Hz
- Daha yüksek parlaklık300 nit vs 250 nit
MSI G272C, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde Rampage VY27R165C Voyager modelinin gerisinde kalmıyor; en belirgin farkı: daha yüksek parlaklık (300 nit vs 250 nit).
Rampage VY27R165C Voyager bu karşılaştırmada
Rampage VY27R165C Voyager, karşılaştırılan 15 özelliğin hiçbirinde MSI G272C modelinin önüne geçmiyor; buna karşın 3.120 TL daha ucuz.
- MSI G272C 2 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı ve daha yüksek parlaklık
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
MSI G272C ve Rampage VY27R165C Voyager arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



