- Ana Sayfa
- Monitörler
- Monitör Karşılaştırma
Monitör Karşılaştırma
MSI G272CQP vs ViewSonic VX2718-2KPC-MHD
MSI G272CQP genel puanda önde (100/100).
- Ekran: MSI G272CQP (100)
- Performans: MSI G272CQP (100)
| Puanlar | ||
|---|---|---|
| Ekran 4 özellik |
||
| Performans 2 özellik |
||
| Özellikler | ||
| Ekran Boyutu | 27 inç | 27 inç |
| Ekran Boyutu (cm) | 68,6 cm | 68,6 cm |
| Yatay Çözünürlük | 2.560 px | 2.560 px |
| Dikey Çözünürlük | 1.440 px | 1.440 px |
| Çözünürlük | 2560x1440 piksel | 2560x1440 piksel |
| Çözünürlük Standardı | WQHD | WQHD |
| Yenileme Hızı | 170 Hz | 165 Hz |
| Tepki Süresi | 1 ms | 1 ms |
| Panel Teknolojisi | VA | VA |
| Panel Tipi | Kavisli (Curved) | Kavisli (Curved) |
| Kullanım Amacı | Oyun | Oyun |
| Akıllı Monitör | Yok | Yok |
| HDMI Girişi | 2 adet | 2 adet |
| HDMI Tip A | Var | Var |
| Hoparlör | Yok | Var |
| DisplayPort | Var | Var |
| USB-C | Yok | Yok |
| USB-A Hub | Yok | Yok |
| HDMI 2.1 | Yok | Yok |
| Parlaklık | 300 nit | 250 nit |
| Çıkış Yılı | 2.023 | 2.021 |
| En Boy Oranı | 16:9 | 16:9 |
| Ekran | ||
| Renk Sayısı | 1.07 Milyar | 16.7 Milyon |
| sRGB Desteği | Var | Var |
| sRGB Kapsamı | 113.8 % | 102 % |
| DCI-P3 Desteği | Var | — |
| DCI-P3 Kapsamı | 90.4 % | — |
| Renk Derinliği | 10 (8 bit+FRC) bit | 8 (6 bit + FRC) bit |
| Piksel Aralığı | 0.233 mm | 0.233 mm |
| Adobe RGB Desteği | Var | — |
| Adobe RGB Kapsamı | 88.9 % | — |
| Ekran Özellikleri | Adaptive-Sync, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) | AMD FreeSync, Adaptive-Sync, Titreşimi Azaltma (Flicker-free), Mavi Işık Filtresi (Blue Light Filter) |
| Piksel Yoğunluğu | 109 PPI | 109 PPI |
| Kontrast Oranı (Statik) | 3000:1 | 4000:1 |
| Diğer Ekran Özellikleri | HDR Ready, Kavis Yarıçapı (1000R), 1 ms Tepki Süresi (MPRT), 4 ms Tepki Süresi (GtG), 165 Hz (Gerçek/Native Yenileme), 170 Hz (Hız Aşırtma) | Kavis Yarıçapı (1500R), Sert Kaplamalı (Hard-coating-3H), Yansımasız (Anti-glare), 1 ms Tepki Süresi (MPRT) |
| Kontrast Oranı (Dinamik) | 100.000.000:1 | 80.000.000:1 |
| İzleme Açısı Dikey (V) | 178 º | 178 º |
| İzleme Açısı Yatay (H) | 178 º | 178 º |
| Dijital Sinyal Frekansı (V) | 48~170 Hz | 48~165 Hz |
| NTSC Desteği | — | Var |
| NTSC Kapsamı | — | 72 % |
| Güç | ||
| Güç Tüketimi (Bekleme) | 0.5 W | 0.5 W |
| HDR Güç Tüketimi (1000h) | 57 kWh | — |
| SDR Güç Tüketimi (1000h) | 26 kWh | 29 kWh |
| HDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | G | — |
| SDR Enerji Tüketim Sınıfı (A-G) | F | G |
| Güç Tüketimi (Tipik) | — | 26 W |
| Stant | ||
| Stant Rengi | Siyah | Siyah |
| Yükseklik Ayarı | Var | Yok |
| Tilt Aralığı (+) | +20 º | +20 º |
| Tilt Aralığı (-) | -5 º | -5 º |
| Yükseklik Ayarı Ölçüsü | 130 mm | — |
| Yukarı-Aşağı Eğme (Tilt) | Var | Var |
| Sağa-Sola Döndürme (Swivel) | Yok | Yok |
| Yatay-Dikey Döndürme (Pivot) | Yok | Yok |
| Bağlantılar | ||
| DVI | Yok | Yok |
| D-Sub (VGA) | Yok | Yok |
| HDMI Versiyonu | 2.0b | 2.0 |
| HDMI Özellikleri | HDMI-CEC, HDMI CEC Profile Sync | — |
| Kensington Kilidi | Var | Var |
| Ses Girişi (3.5mm) | Yok | Yok |
| DisplayPort Versiyonu | 1.2a | 1.2 |
| Mini DisplayPort (mDP) | Yok | Yok |
| DisplayPort Giriş Adedi | 1 | 1 |
| Kulaklık Çıkış (3.5mm) | Var | Var |
| Genel | ||
| Seri | MSI G | ViewSonic VX |
| Hoparlör Gücü (RMS) | — | 4 W |
| Tasarım & Boyutlar | ||
| VESA Desteği | Var | Var |
| VESA Standardı | 100x100 mm | 75x75 mm |
| Arka Kapak Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği | 112 mm | 75 mm |
| Ekran Genişliği | 607 mm | 611 mm |
| Ekran Yüksekliği | 372 mm | 363 mm |
| Ön Çerçeve Tipi | İnce Çerçeve | İnce Çerçeve |
| Ön Çerçeve Rengi | Siyah | Siyah |
| Ekran Derinliği (Standlı) | 267 mm | 225 mm |
| Ekran Genişliği (Standlı) | 607 mm | 611 mm |
| Ekran Yüksekliği (Standlı) | 426 mm | 475 mm |
| Ekran Ağırlığı (Standlı) | 6.1 kg | 3.9 kg |
| Ekran Ağırlığı | — | 3.3 kg |
| Döküman & Yazılım | ||
| Kullanım Kılavuzu | MSI G272CQP Monitör Kullanım Kılavuzu | ViewSonic VX2718-2KPC-MHD Monitör Kullanım Kılavuzu |
Neden MSI G272CQP daha iyi?
- Daha yüksek yenileme hızı170 Hz vs 165 Hz
- Daha yüksek parlaklık300 nit vs 250 nit
- Daha yüksek çıkış yılı2023 vs 2021
- ViewSonic VX2718-2KPC-MHD 1 özellikte önde: Hoparlör var
Neden ViewSonic VX2718-2KPC-MHD daha iyi?
- Hoparlör varVar vs Yok
- MSI G272CQP 3 özellikte önde: daha yüksek yenileme hızı, daha yüksek parlaklık ve daha yüksek çıkış yılı
ÖNERİLER
Benzer Karşılaştırmalar
Monitör Karşılaştırması Hakkında Sık Sorulan Sorular
MSI G272CQP ve ViewSonic VX2718-2KPC-MHD arasındaki temel farklar nelerdir?
Ekran boyutu, çözünürlük, panel teknolojisi, yenileme hızı, tepki süresi, bağlantılar ve fiyatı karşılaştırma tablosundan yan yana inceleyebilirsiniz.
Monitör seçerken hangi özelliklere dikkat edilmeli?
Kullanım amacına göre çözünürlük, panel tipi, yenileme hızı, tepki süresi, ekran boyutu ve bağlantı seçenekleri birlikte değerlendirilmelidir.



